Фан клуб: Пелистер!

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
pa neznam koj e za greota dali nie ili vie!!! bar vas ve smetav za edna od najdobrite i i edni od popametnite tri navivacki vo makedonija koj znaele vo koj moment sto da peat i kako da peat , ama ocigledno podpadnavte pod vlijanie na lozari !!!! ok ste peele "daj boze da se vrati 1963...." ve razbiram i se taka , ama be 'BOKI 13 E VEREN KOMITA"kakva vreska imaat komitite so nas???? samo ne mi se pravdaj ide derbi megu vas i vardar posto lozari se pofalija deka prvi pocnale i vie ste se nadovrzile
Абе цуро ти се даде одговор на место шо сеа гњавиш.А и кој мислеше на вас да те прашам.Ние си имаме со комитите кога викаш дека не сте комити шо туку се палиш
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
А за навивачките групи шо скандират незнам шо те чуди. Тие шо рикат се деца и насилници и тие работи му се интересни да ги пеат. Вие па шо пејте да се чсуди чоек, запрепастен сум ко ќе ве слушам, ко македонската филхармонија сте исти кур сте ко деца мали се бламирате со песнички мизерни. Туку гледај ти 30 души на крст сте, да дојди чоек Скопје на натпревар да прдни ќе се слушни. Не туку се курчи, глеаш греој сте.
Одговори ми, што имаат врска Комити со кошарка и што кур пеевте против Скопје кога игравте против Кавадарци?

Ние сме константни во сала, за разлика од вас, кои најпознатите навивачи во ракомет, екипата која ја поштував и мислев оди заради што го сака клубот се испостави дека оди само кога имаат јака екипа. На најголемото ракометно име во Македноија, Пелистер, сега кога не е конкурентен во сала од 5000 одат 20 души, кај нас ако се служа ако прдне некој, кај вас се слуша ако пувне некој и не туку ми трамбули за навивање, ГОЛА ВОДА СТЕ!!!
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
А шо па вие се фаќате дека се викало за комити.За нив се испеаа само тие две песни на почеток на 3 четвртина мислам дека беше онака свртени кон камерите на мтв колку да ги поздравиме.А за навивањето гледам саката да идите Битола па ќе видиме како ќе биди, можда ќе бидите првите шо ќе се слушнат дека има некој друг освен Чкембари во салата.:wink:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Одговори ми, што имаат врска Комити со кошарка и што кур пеевте против Скопје кога игравте против Кавадарци?

Ние сме константни во сала, за разлика од вас, кои најпознатите навивачи во ракомет, екипата која ја поштував и мислев оди заради што го сака клубот се испостави дека оди само кога имаат јака екипа. На најголемото ракометно име во Македноија, Пелистер, сега кога не е конкурентен во сала од 5000 одат 20 души, кај нас ако се служа ако прдне некој, кај вас се слуша ако пувне некој и не туку ми трамбули за навивање, ГОЛА ВОДА СТЕ!!!
не се прај наудрен сеа и ти знајш ти ногу убо зошто пееме против комити...и на ракомет сеа оди ама не идат сите..последната со вардар имаше 1000 души во салата зборам се на се ама не се навива и со останатите екипи има во залата минимум 100 души ама не се навива.Сеа се спрема за со металург еден протест па можи и прекин да напрајме...Не се откажавме уште не се секирај ти..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609



Кошарка

"ПЕЛИСТЕРЦИ" НЕ СЕ МИРАТ СО ПОРАЗОТ ОД ФЕНИ ИНДУСТРИ
Судиите направија "материјалка"
"По направената анализа и консултации со светски познати судии констатиравме дека судиите направија материјална повреда на правилата во оној последен напад на гостинската екипа. Освен тоа избројавме и 20 грешки на наша штета" - велат од раководството на Свисслион Пелистер.

Ни ден по дербито не помина а раководството на Свисслион Пелистер не остана "мирно" на случувањата, особено оние финалните.

Експресно е испратена жалба до комесарот за лошото судење на тројката Златевски-Крстевски-Ангелов.

"По многу консултации и тоа со повеќе 'фактори', кои значат нешто во европската кошарка, а и анализата на натпреварот, утврдивме дека судиската тројка драстично го оштети нашиот клуб на овој натпревар. Евидентиравме дваесетина грешки на наша штета, не гледавме дали има и на другата страна. Освен тоа направена е и материјална повреда на правилата. И тоа во финишот на средбата, кога прво, беше досуден дискутабилен фаул над Кол, со дополнително слободно фрлање. Првиот судија Златевски ја врачи топката, Кол не го погоди 'пеналот' ние ја освоивме топката, а тие го прекинаа натпреварот со образложение дека билк побаран тајм-аут. Тоа го нема во службените кошаркарски правила каде јасно стои кога може да биде прекината играта кога топката е 'жива'. Поточно кажано, само кога има повреда на кошаркарските правила (чекори, двојно водење, лична грешка), а не кога е побаран тајм-аут, како во случајот"- анализираат "пелистерци".

Поради тоа, до жалбата упатена до комесарот битолчани бараат итен состанок на Стручната судиска комисија да го прегледа овој, според "пелистерци" дискутабилен епилог на дербито.

Б. Радуловиќ

МИОДРАГ ПЕРИШИЌ ДЕПРИМИРАН:

Лошо "отворивме", судиите "ни затворија"

"Морам да признаам дека лошо го отворивме натпреварот. Им дозволивме на гостите да поведат, да имаат предност во првите две четвртини. Згора на тоа во таа фаза на играта имаа одлична реализација, наспроти нашите нереализации"- анализира тренерот на Свисслион Пелистер.

И покрај сите слабости во текот на играта, во последните десетина секунди "пелистерци" имаа можност да се изборат за продолжение или за победа. Но неумешноста на Миљковиќ беше пресудна за победата над лидерот.

" Мислам дека судиите си ја завршија работата пред тие десет секунди. Да не зборуваме многу, би посочил само еден факт. А тоа е кога за време на тајм-аутот и самите не знаеја да ми кажат кој треба да ја има топката. Морам да признаам дека вакво незнаење за време на тајм-аут до сега ми се нема случено. Кога сме кај тие десет секунди, морам да кажам дека барем еден од двата обиди на Миљковиќ беа под прекршок. Тоа не значи дека со слободните фрлања ќе победевме, но барем судиите ќе ни дадеа шанса да играме, а продолженијата ќе беа најреални со оглед на тоа што го покажаа двете екипи"- вели Перишиќ.

Паричка, а не камен!

Од Битола и демант околу тоа дали или со што бил удрен судијата Јовица Крстевски непосредно по завршувањето на средбата.

"Не се работи за никаков камен, туку обична паричка. Не знаеме од каде само го извадија судиите тоа"- се прашуваат во Битола."Мора да се знае и една друга работа. Нашата публика знае што е добра кошрка, и што е добро судење. Можеби ние не одигравме најдобро, но публиката проценила дека има неквалитетно судење и нашата жалба е најмногу поради тоа. Некој мора да застане пред оваа работа која се претвора во тенденија".
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Одговори ми, што имаат врска Комити со кошарка и што кур пеевте против Скопје кога игравте против Кавадарци?

Ние сме константни во сала, за разлика од вас, кои најпознатите навивачи во ракомет, екипата која ја поштував и мислев оди заради што го сака клубот се испостави дека оди само кога имаат јака екипа. На најголемото ракометно име во Македноија, Пелистер, сега кога не е конкурентен во сала од 5000 одат 20 души, кај нас ако се служа ако прдне некој, кај вас се слуша ако пувне некој и не туку ми трамбули за навивање, ГОЛА ВОДА СТЕ!!!

Јас ништо не ти реков за навивањето и за мене смешни се песните шо се пејат во која и да било прилика. Јас ти зборам за то шо ми просераваш овде за некакви комплекси, а не гледаш дека 70% од скопјани живеат во села.

За навивање и посетеност ќути си поарно, оти Пелистер колку шо има во просек публика толку вкупно сите да ги собериш другите немат. Не ми кажвај ти приказни за ракомето, навивачите се откажаја по проблемите со управата во знак на протест.
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
i p.s. za toa sto se zalevte ne izleze nisto,samo sudiite moze da se kazneti,inaku nema preigravanje.aj so sreca neka e utakmicata so strumica
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Ej aj ako znae nekoj kako zavrsi Pelister -:- Strumica neka pise !:smir:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Јас неможев да дојдам денес ПП.Слушам нешто имало со полицијата пробелми па ги избркале.Чекам детали и слики и клипој.И од овие прилепчаниве некој ако бил да снимил нешто,оти неможело било многу жустро кај чкембариве нешто да се снима.Еве сеа инфо малку имам 3 автобуси(200 души) имало петарди,столчина на терен тепачки 5-6 све хаос било по што судиите наредија да се испразни цела сала.
ова година 2 пати одиме прилеп(Фудбал,кошарка) и стално тепачки и со џандарите а овај пат и со мајмунчинава..зимата кога бевме прилеп во фудбал со џандарите останаја многу нерасчистени сметки сеа највероватно сакаа реванш.Еве сеа инфо и дека еден на болница бил главата му ја шиеле у п.м :nerv:
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Цела работа стана за ебиветер, се скараја меѓу нив па ќе вадеа двајца надвор па остајте ги децата па ова она па пендраци па столче на терен, прекин и за 20 минути празна салата.А пред то имаше 2-3 петарди од која една го погоди Давитков.Судите стандард не подупија посебно битолчанецот ама то е то наредните 2-3 утакмици гарант ќе бидат без публика
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
eee znaaate li nesto kak zavrsile pelister-strumica ?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Бујрум стигна нешто слкиче.очекувам уште

 

Kajgana Shop

На врв Bottom