Фан клуб: Пелистер!

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
jas ne rekov deka se on krivi , ama vaka ispaga deka vie ste opsednati so skopjani ,malce e debilno iskreno pravam muabet
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Шо да се праи, тоа ти е, нема на кој удри на Скопје, или у краен случај на судијата..:nesvest:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Инача за овие шо гледаја на ТВ навивањето како беше нека оценат?
И јас сакав да те прашам истото ама аеродромка ми ги зема прашањата.

Зашто се навиваше против Скопје, зашто 1963? Дали комплексот од пониска вредност што не сте од Скопје е посилен од потребата да се дава подршка на својот тим којшто игра против лидерот на табелата и притоа се крши разултатот? Дали Пелистер играше против Мзт, Вардар, Соколи или Работнички за да се пее тоа?

Бојан 13-ка? Еби ги Бојане, еби ги КОМИТИТЕ?!? Вот д фак. Пелистер Битола - Фени Кавадарци КОШАРКА, уште еднаш истиот муабет. Ај што пак песната е измислена против Скопје, ама што има да се пее на кошарка каде што навивачките од групи од Скопје се ФА, СРВ и до пред 3-4 години Cоmbat 87 на Вардар. Каде има комити тука?!?

Бевте добра бројка, добро навивавте, ама можете да се лутите колку сакате, навивачки сте необразовани (причините за мојата констатација се погоре спомнати)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
sorry,a vo kavadarci koj pocna prv vo skopje vi se **** sestrite?
А што има врска тоа со моето прашање. Вие игравте две екипи што не сте од Скопје а пеевте против Скопје, а не си го бодревте тимот кога се кршеше резултатот. Класичен пример за навивачка необразованост и ископлексираност поради неживеењето во Скопје. Ај да беше на крај на утакмица, може ќе разберев нешто ама во четврта четвртина на -2 за Пелистер, неможам. Али кој сум па јас да ви кажувам, вие си знаете...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
А што има врска тоа со моето прашање. Вие игравте две екипи што не сте од Скопје а пеевте против Скопје, а не си го бодревте тимот кога се кршеше резултатот. Класичен пример за навивачка необразованост и ископлексираност поради неживеењето во Скопје. Ај да беше на крај на утакмица, може ќе разберев нешто ама во четврта четвртина на -2 за Пелистер, неможам. Али кој сум па јас да ви кажувам, вие си знаете...
Радикал не е до искомплексираноста..до друго е работата..Знаеш ли кога од клон ќе клонираш клон колкав е квалитетот на генетскиот материјал...
Исто е и со овие навивачки групи..тие се копирани од копија..затоа се со ограничени можности...Немаат свое јас..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
И јас сакав да те прашам истото ама аеродромка ми ги зема прашањата.

Зашто се навиваше против Скопје, зашто 1963? Дали комплексот од пониска вредност што не сте од Скопје е посилен од потребата да се дава подршка на својот тим којшто игра против лидерот на табелата и притоа се крши разултатот? Дали Пелистер играше против Мзт, Вардар, Соколи или Работнички за да се пее тоа?

Бојан 13-ка? Еби ги Бојане, еби ги КОМИТИТЕ?!? Вот д фак. Пелистер Битола - Фени Кавадарци КОШАРКА, уште еднаш истиот муабет. Ај што пак песната е измислена против Скопје, ама што има да се пее на кошарка каде што навивачките од групи од Скопје се ФА, СРВ и до пред 3-4 години Cоmbat 87 на Вардар. Каде има комити тука?!?

Бевте добра бројка, добро навивавте, ама можете да се лутите колку сакате, навивачки сте необразовани (причините за мојата констатација се погоре спомнати)
Незнам колку пратиш фудабл ама на ближи дербито со вардар.Има најави дека нема да идат нешто против управа демек протестирале.Тие на сите утакмици не на сите ама на појкето пеат о сузана....и така малце како загревање на атмосеферата беше пред дербито во фудбал а знаевме дека гледат на тв..и така иначе комплекси незнам кој има појке дали тие или ние...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
httpool_src = 'http://ad.httpool.com/js.ng/site=mksport&targetsite=mksport&AdSize=468x60&PagePos=1'; now = new Date(); var ran = "" + now.getTime(); document.write ('');




КАВАДАРЧАНИ УСПЕАЈА ДА ИЗВЛЕЧАТ МИНИМАЛЕН ТРИУМФ НА ДУЕЛОТ СО СВИССЛИОН ПЕЛИСТЕР
Фени го преживеја битолскиот "пекол"
Свисслион П. - Фени Индустри 78:80

(16-24, 26-21, 22-15, 14-20 )

Сала
" Младост" - Битола. Гледачи: 4.000. Судии: Златевски Крстевски - Скопје и Ангелов - Кавадарци. Делегат: Крстевски - Куманово

Играч п 3п 2п 1п ск. ас. Играч п 3п 2п 1п ск. ас.

Петковски 0 0/1 0/1 0/0 0 1 Ангелов - - - - - - -

Вотсон 13 1/5 2/7 6/8 5 5 Прековиќ 12 4/6 0/3 0/0 6 2

Поповиќ 18 0/0 6/8 6/6 8 1 Баснарков - - - - - - -

Георгиевски - - - - - - - Браун 0 0/0 0/0 0/0 2 1

Апцев - - - - - - - Кол 18 1/6 4/12 7/8 10 1

Атанасоски 2 0/1 1/2 0/0 0 0 Радуловиќ 0 0/0 0/0 0/0 0 0

Савовиќ 0 0/0 0/0 0/0 0 0 Поповиќ 13 3/6 1/3 2/2 5 1

Станковиќ 17 0/0 7/10 3/9 4 0 Гоцевски 18 2/2 4/5 4/8 6 1

Ѓокиќ 16 3/5 3/3 1/1 8 1 Ѓуров 14 3/4 2/2 1/2 1 1

Миљковиќ 12 1/5 3/6 3/6 2 4 Крстев - - - - - - -

Талевски 0 0/0 0/0 0/0 2 0 Михајловски 0 0/0 0/0 0/0 2 0

Захариевски - - - - - - - Самарџиев 5 1/5 0/0 2/2 1 10

Вкупно: 78 5/17 22/37 19/30 29 12 Вкупно: 80 14/29 11/25 16/24 33 17

Во фото-финиш завршница, со многу среќа, Фени Индустри успеа да го преживее пеколот во "Младост" и со минимални 80:78 да слави на дуелот со Свисслион Пелистер.

Човекот од одлука повторно беше Американецот Доналд Кол, кој во последната минута при 76:75 не само што реализираше од под кошот туку доби и дополнително слободно фрлање со кое се избори за минимално водство од 78:76.

Во наредниот напад Срѓан Станковиќ имаше шанса за израмнување, но не ја искористи, искусниот центар беше двапати непрецизен од линијата за слободни фрлања. Казната веднаш стигна и тоа повторно преку Кол, кој повторно ги погоди двата пенала за 80:76.

Кај "пелистерци" на индентичен начин реализираше Вотсон за 80:78. На 17 секунди до крајот кавадарчани не се снајдоа во рекетот на гостинскиот тим и ја загубија топката, која отиде во рацете на Миљковиќ, кој, пак, во двата обиди од линијата за три поени не беше прецизен.

Тука и заврши целата приказна, Фени Индустри го доби посакуваниот триумф, односно реванш и ја продолжи победничката серија.

И стартот на мечот им припадна на гостите, кои во 5. минута имаа највисоки плус осум (12:4), ова водство квадарчани го одржуваа до средината на втората четвртина.

Неизвесна игра имаше во третиот период кога Ѓокиќ битолчани израмнија на 49:49 и во 25. минута се изборија за дотогаш најголемото водство 52:49.

Избраниците на Миодраг Перишиќ се држеа до 30 минута, Кол и Прековиќ реализираа за 70:66.

Последното израмнување беше пет минути подоцна и се чини "пелистерци" тука не ја искористија збунетоста на гостите, кои во овој период останаа без Гоцевски, поради пет лични тој мораше да ја напушти играта.

Доналд Кол со дабл-дабл беше прв стрелец во победничкиот табор, зад неговот име стоеја 18 поени и 10 скокови. За одбележување се и десетте асистенции на Горан Самарџиев.

С. Ристевски

Крстевски каменуван

Изреволтирани од поразот на својот тим, навивачите на Свисслион Пелистер се "истурија" врз судијата Јовица Крстевски, кој доби камен во глава. Од удари со предмети не беа поштедени ниту гостинските играчи, кои мораа набрзина да го напуштат теренот.
 
V

Viktoranius

Гостин
Едно прашање само.

Чкембари почнаа да скандират "Пички Пички" на кој се однесуваше тоа ?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Едно прашање само.

Чкембари почнаа да скандират "Пички Пички" на кој се однесуваше тоа ?
На судиите се виде од авион дека се продадени за 100 денари
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
А што има врска тоа со моето прашање. Вие игравте две екипи што не сте од Скопје а пеевте против Скопје, а не си го бодревте тимот кога се кршеше резултатот. Класичен пример за навивачка необразованост и ископлексираност поради неживеењето во Скопје. Ај да беше на крај на утакмица, може ќе разберев нешто ама во четврта четвртина на -2 за Пелистер, неможам. Али кој сум па јас да ви кажувам, вие си знаете...

Оти си прајш детски филмој бе брат. Битолчани можи во мал град живеат ама сите се граѓани, во градо се. Ќе излезат од дома и во град се урбана средина. Не се од Бистрица, Оризари или Кравари, од Битола се.

Вие скопјани си прајте филмој демек јаките граѓани, абе нема поселани од вас. Сите во села живејте, Скопје акоп не си општина Центар си најголем селанец. В град одите еднаш месечно за на забар и ми се курчиш овде јакио граѓанин тој. Не туку траскај вакви глупости не ти држи вода муабето.

А за навивачките групи шо скандират незнам шо те чуди. Тие шо рикат се деца и насилници и тие работи му се интересни да ги пеат. Вие па шо пејте да се чсуди чоек, запрепастен сум ко ќе ве слушам, ко македонската филхармонија сте исти кур сте ко деца мали се бламирате со песнички мизерни. Туку гледај ти 30 души на крст сте, да дојди чоек Скопје на натпревар да прдни ќе се слушни. Не туку се курчи, глеаш греој сте.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Оти си прајш детски филмој бе брат. Битолчани можи во мал град живеат ама сите се граѓани, во градо се. Ќе излезат од дома и во град се урбана средина. Не се од Бистрица, Оризари или Кравари, од Битола се.

Вие скопјани си прајте филмој демек јаките граѓани, абе нема поселани од вас. Сите во села живејте, Скопје акоп не си општина Центар си најголем селанец. В град одите еднаш месечно за на забар и ми се курчиш овде јакио граѓанин тој. Не туку траскај вакви глупости не ти држи вода муабето.

А за навивачките групи шо скандират незнам шо те чуди. Тие шо рикат се деца и насилници и тие работи му се интересни да ги пеат. Вие па шо пејте да се чсуди чоек, запрепастен сум ко ќе ве слушам, ко македонската филхармонија сте исти кур сте ко деца мали се бламирате со песнички мизерни. Туку гледај ти 30 души на крст сте, да дојди чоек Скопје на натпревар да прдни ќе се слушни. Не туку се курчи, глеаш греој сте.

pa neznam koj e za greota dali nie ili vie!!! bar vas ve smetav za edna od najdobrite i i edni od popametnite tri navivacki vo makedonija koj znaele vo koj moment sto da peat i kako da peat , ama ocigledno podpadnavte pod vlijanie na lozari !!!! ok ste peele "daj boze da se vrati 1963...." ve razbiram i se taka , ama be 'BOKI 13 E VEREN KOMITA"kakva vreska imaat komitite so nas???? samo ne mi se pravdaj ide derbi megu vas i vardar posto lozari se pofalija deka prvi pocnale i vie ste se nadovrzile
 

Kajgana Shop

На врв Bottom