Најдобар централен одбранбен играч!

Анкета - Најдобар централен одбранбен играч!

  • John Terry (Chelsea)

    Гласови: 76 20,3%
  • Carles Puyol (Barcelona)

    Гласови: 31 8,3%
  • Rio Ferdinand (Manchester)

    Гласови: 75 20,1%
  • Alessandro Nesta (Milan)

    Гласови: 57 15,2%
  • Philipe Mexes (Roma)

    Гласови: 7 1,9%
  • Fabio Cannavaro (Real M.)

    Гласови: 23 6,1%
  • Ivan Cordoba (Inter)

    Гласови: 16 4,3%
  • Ayala (Valencia)

    Гласови: 1 0,3%
  • Alex (Chelsea)

    Гласови: 1 0,3%
  • Некој друг (наведи)

    Гласови: 87 23,3%

  • Вкупно гласачи
    374
Статус
Затворена за нови мислења.

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Абе овој најдобриов според многумина од вас Немања Видич дури од што е толку добар го нема на анкетава.. :pos:

Џон Тери и тачка!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
АБЕ ПОЛА ОД ОВИЕ НЕМААТ ВРСКА ОД ОДБРАНА ШТО СЕ НА АНКЕТА!!!!!!!!!СЕ РАЗБИРА--ЏОН ТЕРИ И НИКОЈ ДРУГ:vozbud::vozbud:
 
K

kaiser soze

Гостин
Абе овој најдобриов според многумина од вас Немања Видич дури од што е толку добар го нема на анкетава.. :pos:

Џон Тери и тачка!
Анкетава е од пред две години,кога можеби Видиќ не бил во оваа форма во која што денес настапува,односно брилјира во одбранбената линија.
Ти препорачувам да прошеташ малку низ фудбалските форуми на нет и да видиш во моментов кој играч од дефанзивната линија е оценет како најдобар во тековнава сезона .Впрочем и статистиките и резултатите на тимот се доказ за сето тоа,а тоа е и непобитен факт.Но,има и некои кои го спорат сето тоа,за жал...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Kolo Toure...
:vozbud: Ако е можно ...добро би било да се додаде...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Анкетава е од пред две години,кога можеби Видиќ не бил во оваа форма во која што денес настапува,односно брилјира во одбранбената линија.
Ти препорачувам да прошеташ малку низ фудбалските форуми на нет и да видиш во моментов кој играч од дефанзивната линија е оценет како најдобар во тековнава сезона .Впрочем и статистиките и резултатите на тимот се доказ за сето тоа,а тоа е и непобитен факт.Но,има и некои кои го спорат сето тоа,за жал...
Кој е тој форум кој има право да оценува за најдобар играч? Па и неговата оценка да биде легитимна? Јас го кажав најдобриот од одбраната која има најмалку примени голови во цела Европа.. а Тери е и константен во последните 3-4 години.. а ако ти ми кажуваш за фудбалер кој игра само годинава.. а има веке 27-28 години.. тогаш ти прошетај малку по фудбаскиов свет.. види кој тоа играл, кој тоа игра, и кој допрва ке игра..
 
K

kaiser soze

Гостин
Кој е тој форум кој има право да оценува за најдобар играч? Па и неговата оценка да биде легитимна? Јас го кажав најдобриот од одбраната која има најмалку примени голови во цела Европа.. а Тери е и константен во последните 3-4 години.. а ако ти ми кажуваш за фудбалер кој игра само годинава.. а има веке 27-28 години.. тогаш ти прошетај малку по фудбаскиов свет.. види кој тоа играл, кој тоа игра, и кој допрва ке игра..
Форуми има доста на кои се дебатира за тоа,но јас не се раководам од мнението на поединци на истите,всушност ти тоа го начна со анкетата.
А најмалку примени голови оваа сезона има токму тимот на Ман Јунајтед и неговата одбрана и за тоа не може никој да спори и негира.
Момчето игра во врвна форма неколку години,единствено на полусезоната при преминот во Јунајтед беше под ниво,но тоа беше очекувано со оглед на краткиот рок за аклиматизација и вклопување во системот на игра на тимот.Можеби му е хендикеп што игра за слаба репрезентација,инаку дечкото е перфектен одбранбен играч.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Абе јас кога гледав последно имаше Челзи примено само најмалку голови.. гледам сега примил 16.. имаше мислам само 7.. дебатиравме на темата Дрим Тим на полусезона.. не видов сега колку има.. иначе го пишав Тери бидејки од овие на анкетава тој ми е мене најдобар.. а ако ме прашуваш кој ми е најкомплетен одбранбен фудбалер тогаш тоа е Лусио! И да тој игра исто така во малку послаб клуб и послаба лига за разлика од другиве.. али за мене тој е комплетен.. под комплетен подразбирам.. да е висок, добар во воздушните дуели, добар во игра со глава, искусен.. е сега можеби сето ова е заедничко за Тери и Видич и можиме да си дебатираме до утре.. али она што Лусио го има + од ова тоа е неговата брзина! Едноставно овој фудбалер е најбрзиот од сите одбранбени, од онаа елита на добри фудбалери.. и затоа тој кај мене е на прво место.. го сметам за најкомплетен.. а од анкетава тоа е тери..
 
K

kaiser soze

Гостин
Абе јас кога гледав последно имаше Челзи примено само најмалку голови.. гледам сега примил 16.. имаше мислам само 7.. дебатиравме на темата Дрим Тим на полусезона.. не видов сега колку има.. иначе го пишав Тери бидејки од овие на анкетава тој ми е мене најдобар.. а ако ме прашуваш кој ми е најкомплетен одбранбен фудбалер тогаш тоа е Лусио! И да тој игра исто така во малку послаб клуб и послаба лига за разлика од другиве.. али за мене тој е комплетен.. под комплетен подразбирам.. да е висок, добар во воздушните дуели, добар во игра со глава, искусен.. е сега можеби сето ова е заедничко за Тери и Видич и можиме да си дебатираме до утре.. али она што Лусио го има + од ова тоа е неговата брзина! Едноставно овој фудбалер е најбрзиот од сите одбранбени, од онаа елита на добри фудбалери.. и затоа тој кај мене е на прво место.. го сметам за најкомплетен.. а од анкетава тоа е тери..
Ок е сето тоа,јас се согласувам за квалитетите на Тери кои се огромни и никаде не сум го оспорил тоа,но ти ги оспори несомнениот потенцијал и квалитетите кои треба да ги има одбранбен играч,а нив ги поседува Видиќ,па затоа ти реплицирав повеќе.
Што се однесува до Лусио,одсекогаш сум го почитувал,а и сметам дека е одбранбен играч со одлична техничка поткованост, воздушните дуели и брзината му се добра страна,но човекот едноставно настапува во лига каде што не може најдобро да го покаже тоа,а и во тим со малку послаб дефанзивен ред,па неговите квалитети не доаѓаат толку до израз.
 
Член од
13 март 2008
Мислења
223
Поени од реакции
18
Во моментот на терминаторот(Видич) му нема равен
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе јас кога гледав последно имаше Челзи примено само најмалку голови.. гледам сега примил 16.. имаше мислам само 7.. дебатиравме на темата Дрим Тим на полусезона.. не видов сега колку има.. иначе го пишав Тери бидејки од овие на анкетава тој ми е мене најдобар.. а ако ме прашуваш кој ми е најкомплетен одбранбен фудбалер тогаш тоа е Лусио! И да тој игра исто така во малку послаб клуб и послаба лига за разлика од другиве.. али за мене тој е комплетен.. под комплетен подразбирам.. да е висок, добар во воздушните дуели, добар во игра со глава, искусен.. е сега можеби сето ова е заедничко за Тери и Видич и можиме да си дебатираме до утре.. али она што Лусио го има + од ова тоа е неговата брзина! Едноставно овој фудбалер е најбрзиот од сите одбранбени, од онаа елита на добри фудбалери.. и затоа тој кај мене е на прво место.. го сметам за најкомплетен.. а од анкетава тоа е тери..
Најкомплетен играч во моментов е Видиќ, ѕвер во одбрана, а има постигнато и многу голови за разлика од Тери.
Како што кажаа погоре, Тери е супер играч ама во моментов Видиќ е нешто невидено!
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Најкомплетен играч во моментов е Видиќ, ѕвер во одбрана, а има постигнато и многу голови за разлика од Тери.
Како што кажаа погоре, Тери е супер играч ама во моментов Видиќ е нешто невидено!
Реков јас погоре дека најкомплетен играч е Лусио, а и образложив зошто.. А тоа кој е подобар меѓу Тери и Видич можиме до утре да си кажуваме.. Тери го ставив пред него бидејки е константно добар неколку сезони.. додека Видич само последнава.. :toe:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
poleka be vie od mancester jacinata na vidice e vo silnata ekipa na mancester a ne kako poedinec vo momentov mislam deka podobar centar half od kelini od yuventus nema koj prati fudbal i koj igra moze da oseti kolku kelini polesno se spravuva so opasnite situaciii kiksevi skoro i da ne pravi sezonava dobar tehnicar e i sekako fizicki podgotven i jak ne vikam deka site sto gi spomnuvate ne se dobri tie se super dodlicni no kelini e igrac koj ovaa sezona e odlicen
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
јас не би рекол дека тери е посебно добар дефанзивец.последната сезона потфрли.зоштоа?затоа што ретко играт заедно со карваљо кој секогаш го покрива и му ги исправува грешките!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
ц ц ц ц ц не ми се верува како може на листава да го нема НАЈДОБРИОТ БРЕ Nemanja Vidic .... Мислам дека во моментов нема појак од него !!!
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
abe ovie navivacive na mancester znaci kolku isfilmani ste.pa site vashive ajde najdobri se ajde i ronaldo e najjak i vidic mu nema ramen skros najjak e i golmano vi e najjak i napado se vi e najjako.kako me nervirate sega kaj vas se e PERFECT.ste nemale promashen trasnver.abe bog da cuva
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom