Фан клуб: Струмица

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Strumica i oficijalno nema tim, ke se igra so 9 ekipi...
Жал ми е за сите искрени навивачи кои стварно ја сакаа Струмица и не тресеја глупости по форумов,

Воедно исто така ми е мило за оние кои ме правеа будала мене и сите други членови на ФА, кои укажуваа на какво ли се можно сценарио може да ја знајде Струмица.

Во меѓувреме додека дојде некој друг за спонзор и повторно ја оживее кошарката кај вас, навивајте за МЗТ :P

П.С. Имам порака за SrRulz, Galacticos и ним сличните...
Ќе морам пак да го цитирам Роки по кој знае кој пат:

"Подобро да постоиш 20 години, одколку да освоиш титула за 1 година и да те снема"
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Жал ми е за сите искрени навивачи кои стварно ја сакаа Струмица и не тресеја глупости по форумов,

Воедно исто така ми е мило за оние кои ме правеа будала мене и сите други членови на ФА, кои укажуваа на какво ли се можно сценарио може да ја знајде Струмица.

Во меѓувреме додека дојде некој друг за спонзор и повторно ја оживее кошарката кај вас, навивајте за МЗТ :P

П.С. Имам порака за SrRulz, Galacticos и ним сличните...
Ќе морам пак да го цитирам Роки по кој знае кој пат:

"Подобро да постоиш 20 години, одколку да освоиш титула за 1 година и да те снема"
I ja ke napravam eden citat od cbp...zal mi e no provokacija so provokacija se vraka..
20 GODINI AERODROMSKA MIZERIJA....KRIZATA VI TRAE KO SPANSKA SERIJA
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
I ja ke napravam eden citat od cbp...zal mi e no provokacija so provokacija se vraka..
20 GODINI AERODROMSKA MIZERIJA....KRIZATA VI TRAE KO SPANSKA SERIJA
a ti da kazes nessto od tvoja strana pametno ??? inace informacijata e preoverena i e tocna 100% ke se uverite i samo... zal mi e ama toa e...:tv:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
П.С. Имам порака за SrRulz, Galacticos и ним сличните...
Ќе морам пак да го цитирам Роки по кој знае кој пат:

"Подобро да постоиш 20 години, одколку да освоиш титула за 1 година и да те снема"
Ај јас да го исправам Роки, а воедно и твојот цитат, и Струмица како кошаркарски клуб, но со други имиња постои долги години, мислам дека првиот беше Македонија 91, од 1991 година, па до сега, се менуваа само имињата, клубот беше исти, а врвот на кошарката го достигнавме пред 2-3 сезони, кога и ја освоивме шампионската титула, така да не се само тие години постоење на Струмица. Тоа како да го заборавате и мислите само на претходните 2-3 години.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Нема веќе чекање, комесарот за натпреварување на КФМ решителен
ПРВАТА ЛИГА СТАРТУВА БЕЗ СТРУМИЦА

Ова е насловот во денешен Македонски Спорт
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
ajde KLJUC na temava !!!!!!!!
Кога ќе бидеш модератор или администратор тогаш ќе кажеш дали треба клуч на една тема или не...дотогаш...постирај...има кој да мисли на тоа..
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ке има тим , каков таков важно ке има ... :smir: релакс ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom