Фан клуб: Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Super ideja alii znaejki go mentaliteto na nasio narod ke se zberame edvaj 20 coveka so e zalno i sramno, a videjte protest da digas za nekoj da dava godisno 500 000 evra, ustvari za tava ke e taj protest luge razberejte dzabe ke e i proitest i se nie protestirame da dava nekoj pari a na denesno vreme tesko davat pari, tva site go znaate so i ne se nadevam ni malko deka bi imal rezultat takov protest iskreno zalno e ama slusnah nesto deka mozno e da imame ekipa samo kakva ke e
Мислам дека си грешка во мислењето за нашиот народ, точно е тоа дека имаат чуден менталитет, но овде не се работи за менталитет туку за чувсво, потреба и љубов спрема клубот кој и донесе најмногу успеси на Струмица. Знам дека сите не мислат и не осеќат така, но сметам дека ќе има многу народ ако протестот се најави и добро се организира.

И да ние протестираме за некој да дава пари за клубот, но барем да изнудиме средства доволни за просечен тим во нашето првенство, немора постојано да атакуваме на титула (како во последните 2-3 години) барем да го одржуваме тимот во прва лига, па можеби за 2-3 години ќе се најде некој како Панајото и ќе одврзе ќесе за шампионски тим.

СЕРИОЗЕН СУМ.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Шо да ви кажам ... Се сиљате бреее Струмица шампион незнам ти какви глупости трескате се шо е убаво за нее кажувате се праате како да се гордееете со неее а саа нејќате да дооте да се собераме е се гледе колко сте навиваче ... Така како шо сте виии ништо не бива ... Не е важно дали ќе сме 10000 или ќе сме 20-30 души важно е тава шо нии протестираме и оти го сакаме клубо ... а такви како шо сте виии еее незнам шо само ќе одаме да се пезаме ? ? ? Не оди за шо да се пезаш ама после ќе викаш еее таа струмица пропадна ? ? ? Саа додека имаме можност да се собераме да напрааме некоо узбуна можда некој ќе му се одврзе џепчето ќе фрље некој денар ... Ама ајде де ... Вии нејќате шо да ви кажам ... Срам да веее :kesa::kesa:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Шо да ви кажам ... Се сиљате бреее Струмица шампион незнам ти какви глупости трескате се шо е убаво за нее кажувате се праате како да се гордееете со неее а саа нејќате да дооте да се собераме е се гледе колко сте навиваче ... Така како шо сте виии ништо не бива ... Не е важно дали ќе сме 10000 или ќе сме 20-30 души важно е тава шо нии протестираме и оти го сакаме клубо ... а такви како шо сте виии еее незнам шо само ќе одаме да се пезаме ? ? ? Не оди за шо да се пезаш ама после ќе викаш еее таа струмица пропадна ? ? ? Саа додека имаме можност да се собераме да напрааме некоо узбуна можда некој ќе му се одврзе џепчето ќе фрље некој денар ... Ама ајде де ... Вии нејќате шо да ви кажам ... Срам да веее :kesa::kesa:
со да прааме коо нема народ такви сме сите само едни на други се обвинујаме позззз....СТРУМИЦА ЗАСЕКОГАШ !!!:vozbud::vozbud:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Sramota e..Ke nema nikakov sport..So da ne ke odime da gleame rakometarine ZOMIMAK..Pfff..

братче зашо да не се оде да се гледе ЗОМИМАК добра екипа се имат шанси за прва лига .. таа година не успејаа биде нешто .. јас тренирам тама и имат шанси за прва лига имат тим .. ама организација немат .. :smir: треба да се даде подршка и на них
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
братче зашо да не се оде да се гледе ЗОМИМАК добра екипа се имат шанси за прва лига .. таа година не успејаа биде нешто .. јас тренирам тама и имат шанси за прва лига имат тим .. ама организација немат .. :smir: треба да се даде подршка и на них
Знааме оти си ракометар и ти си ѕверо у тимо .:smir:
Но не забегувајте ного, зашо да нема спорт Беласица имат младинци јаки ке се направи нешто... , зошто другата сезона пак да не се врати кошарката, едноставно СЕ Е МОЖНО!:vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
ПУштете СИТЕЛ имате емисија повод распаѓањето на Струмица одма и ведете што ќе се случи поздрав.
 
V

Viktoranius

Гостин
Луѓе што тоа бе протест имало, една момичка ми расправа преко мсн имало пред собранието народ зберано ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Пратете му писмо на Труфунчо (Скопски) може ке го купи
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Луѓе што тоа бе протест имало, една момичка ми расправа преко мсн имало пред собранието народ зберано ?
тава е за зоран заев нешто притвор ова она...
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Сите бегаат од бродот што тоне

Дека на династијата Струмица и дојде крај потврдуваат играчите кои останаа во летниот преоден рок.

Еден од нив е Дарко Соколов кој дефинитивно го напушта бродот што тоне.

Младиот бек имаше уште една година со "зелено-белите" и токму затоа во преодниот рок не ни размислуваше да ја менува средината.

Но откако сега екс-претседателот на струмичани, Панајотис Карапиперис и официјално најави дека си заминува, Соколов сам ни потврди дека за него нема иднина во Струмица.

"Не знам што би можел да кажам. Лошо е што ова се случи сега, а не веднаш по завршувањето на сезоната", се првичните коментари на Дарко Соколов, кој зад себе има големо интернационално искуство.

Дали ова значи дека постои можност повторно да заминеш во странство?

"Се уште нема ништо конкретно. Кога би бирал сигурно, тоа би бил некој тим од надвор, шти е желба на секој играч. Како што реков сето ова со Струмица се уште е тазе, ќе видиме каде ќе продолжам", додава младиот бек.

Според неофицијални извори германски прволигаш е најблиску до потпис со младиот бек. Дознаваме дека за Соколов тимот бил заинтересирани уште по завршување на сезоната кај нас, но токму поради договорот со Струмица, бекот морал да ги одбие.

Копирено од ИДИВИДИ .
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
cao cao cao.sega moze kosarka da gledate na mtv koga ke ima prenos. ke go gledate SAMPIONOT kako igrae.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
cao cao cao.sega moze kosarka da gledate na mtv koga ke ima prenos. ke go gledate SAMPIONOT kako igrae.
Абе че гледаме било каде само да немора на секој напален нов член на форумот да му објаснувам..декаа пато...
Ај ќе те цивилизираме и тебе...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Според неофицијални извори германски прволигаш е најблиску до потпис со младиот бек. Дознаваме дека за Соколов тимот бил заинтересирани уште по завршување на сезоната кај нас, но токму поради договорот со Струмица, бекот морал да ги одбие.

Копирено од ИДИВИДИ .
Е демонче сакам да те прашам нешто. Гледам во потписот имаш напишано најава за штрајк, поточно на која дата, ќе може ли да ми кажеш у колку саато, и едно не ми е јасно, зошто пред собрание кога таму сега нема кој да ни помогне, градоначалникот ни е во Шутка?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Е демонче сакам да те прашам нешто. Гледам во потписот имаш напишано најава за штрајк, поточно на која дата, ќе може ли да ми кажеш у колку саато, и едно не ми е јасно, зошто пред собрание кога таму сега нема кој да ни помогне, градоначалникот ни е во Шутка?
Арно ти кажа... јас сакаах тва да ви го кажам ама галактикос ти кажа пред мене.
Кој ке те сослуше ? на деца од по 16-17 години некој ке те слуше? си треба возрасен а такви неверувам да дојдат бидејки нема никаква организација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom