Фан клуб: Струмица

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
размислувајте малце.
Как може тренеро да остане без играче ? на врапчиинта ли ке има кажува тактики?ЧУУУКНИ СЕЕЕ:uvo:
ХооХ наше е да се надеваме дека ке излезе некој да го спаси клубот макар и од рангот на Соколи.:smir:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ај да се надеваме .. мош ке дојде некој у последно време ... дај боже ..
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Аман толку ли не се наваѓе некој наш спонзор шо ќе сака да финансира колко - толко да имаме тим, кад`р да не отпаднаме од прва лига... 3-4 струмички фирми и ќе напрааме нешто...
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
nema sponzor tolko e so strumica raspad sistem do deka nekoj postojano se obiduva da rabote zad grb taka e i taka ke bide ama aj saa mos DZAJMI I BADZUKO ke finansirat vo ping pong borenje sah pa i fudbal ama niz selata taka vikat

a za strumica zalno e so izgleda i klubo nema postoo veke ili mos starata uprava ke se potrude da ne se raspadne na celo:toe::toe::toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
divvv напиша:
a za strumica zalno e so izgleda i klubo nema postoo veke ili mos starata uprava ke se potrude da ne se raspadne na celo:toe::toe::toe:
на кој сакате ке ви се кладам дека СТРУМИЦА ке постоо и вај одина и ке има кошарка ........ не се секирајте така беше и Беласица беше 2 год нејака во Македонија па после ослабна сега кога ја зема национал и екипата напреднува и така ке биде и со СТРУМИЦААААА .... позззззззззз:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
на кој сакате ке ви се кладам дека СТРУМИЦА ке постоо и вај одина и ке има кошарка ........ не се секирајте така беше и Беласица беше 2 год нејака во Македонија па после ослабна сега кога ја зема национал и екипата напреднува и така ке биде и со СТРУМИЦААААА .... позззззззззз:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Не биди сигурен многу , може само малку надеж да се има ти на ного сигурно одаш ... :helou:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Уште колко ке растам,13 години сум...
П.С За 4 дена,14:pos2:
Milo mi e so ke porasnas paarte so ke gi soberas ulozi gi u Strumica da plakjas eden dva igraca, i ne se ljuti te navredih znam od nervoza e, ne oti imam nesto protiv tebe, ama majnejte politki tuka, daj da se krstame u nekoj nov Panajot da izleze da go zema klubo zalno e, a ti Roki me bole k** so mislas tvojo post e cista provokacija raduvajte se viii cel zivot na derbito so Rabotnicki nema so da pisas ti tuka bolje ...... nemate titula i tisina mos beeme kratko ama ostaviime zad nas nogo raboti so nekoj ne e uspeal ni 20 godini da gi napraaa:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Ице гледам ајдук си или се лажам ..???
Ако си одговори на прашањето ...
Ке има ли Ајдуци оваа сезона по распаѓањето на Струмица?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не биди сигурен многу , може само малку надеж да се има ти на ного сигурно одаш ... :helou:
не бе брат јас сум оптимист цел живот за некои работи шо можат и за некои невозможни и ке си останам оптимист дека СТРУМИЦА ќе продолже да постоо позззззззз
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Ице гледам ајдук си или се лажам ..???
Ако си одговори на прашањето ...
Ке има ли Ајдуци оваа сезона по распаѓањето на Струмица?
A на Беласица ? ? ? Не га забрави :smir::helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ице гледам ајдук си или се лажам ..???
Ако си одговори на прашањето ...
Ке има ли Ајдуци оваа сезона по распаѓањето на Струмица?
Ajducite ne navivaa samo na Strumica.
Tuka e i BELASICA!
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Тоа е ШИТОТ во Македонскиот спорт.... се создава екипа у прва сезона е шампион, втората не е и толку СЕ СЕ РАСПАЃА класичен пример ги има многу, штета е за кошарката, конечно тргна напред со 4-5 квалитетни екипи се направи интересно првенство и одма ИНТЕРЕСИТЕ НА „спортските работници“ стапуваат на сила.. СРАМ ДА МУ Е !!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Тоа е ШИТОТ во Македонскиот спорт.... се создава екипа у прва сезона е шампион, втората не е и толку СЕ СЕ РАСПАЃА класичен пример ги има многу, штета е за кошарката, конечно тргна напред со 4-5 квалитетни екипи се направи интересно првенство и одма ИНТЕРЕСИТЕ НА „спортските работници“ стапуваат на сила.. СРАМ ДА МУ Е !!!
е да брат така е ... а знаеш ли зш е така оти треба една екипа да има еден спонзор т. е. газда он да дава он да зима а не повеке коо има се случуваат такви работи еднио чека од другио а другио чека од тај и нема клуб како со е со Струмица Панајот чека од Заев, Заев од панајот и така не бива позззззз:helou::helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
е да брат така е ... а знаеш ли зш е така оти треба една екипа да има еден спонзор т. е. газда он да дава он да зима а не повеке коо има се случуваат такви работи еднио чека од другио а другио чека од тај и нема клуб како со е со Струмица Панајот чека од Заев, Заев од панајот и така не бива позззззз:helou::helou:
???????????? шо сакаше да кажаш со посто? оти у Струмица се караа кој да даа а кој да зема ли ?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
???????????? шо сакаше да кажаш со посто? оти у Струмица се караа кој да даа а кој да зема ли ?
НЕ .. сакам да кажам дека коо го затвории Заев панајот се откажа бидејќи чекаше Заев да фрле некоо пара не можеше сам ја за тава оти не е способен сам а има клуб проста раота поззззз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom