Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
То е то браќа...Најверојатно градоначалникот се откажува од спонзорство...Ќе видиме што ќе бидува....Можно е да имаме многу јак тим,а можно е да останаме со Петрето....
П.С Работнички,чека ако не бидува ништо со Струмица-ДИМЕ СЕ ВРАЌА .....:(:(
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
До кога ќе верувате на медиумите ?
Dime ja licno nikogas ne sum mu veruval na mediumite i se sum sveduval na spekulacija ali toa so go napisav bese oficijalna izjava na pretsedatelot na ligata objaveno na oficijalnata strana na BIBL...Sto neli sega veke doznavme deka donekade bilo i tocno...Kako sto kaza nekoj pogore neka ima zdravje i kosarka...Megunarodna ako ne ovaa zdravje narednata sezona

P.S
A znameto moze da mi go pozajmis...Nema da zavrse nogu rabota oti PAOK e od Solun a Solun neli e nas...Takada i toa e makedonska ekipa
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
То е то браќа...Најверојатно градоначалникот се откажува од спонзорство...Ќе видиме што ќе бидува....Можно е да имаме многу јак тим,а можно е да останаме со Петрето....
П.С Работнички,чека ако не бидува ништо со Струмица-ДИМЕ СЕ ВРАЌА .....:(:(
Тоа ти е, градоначалнико се откажа и треба да се бара спонзор сега друг, за да имаме ТИМ.(ајде бе глупости) ...
Ништо нема да направиме ејј ...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Се откажува само градоначалнико изгледа как шо кажа столето.
Не мора да значе тва оти е готово со Струмица т.е нема да имаме квалитетна екипа,туку само дека нема да се игра во БИБЛ.Но сеуште нема официјална информација излезено.Да сочекаме.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
абе шо се плашате ...чим е дојдам влаекидис значи сака јака екипа да напраа а за спонзор ке почекаме малко и ке видаме .. а как шо кажа EnergieNo.1 оште нема официјална информација дали ке играме или нема да играме
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
абе шо се плашате ...чим е дојдам влаекидис значи сака јака екипа да напраа а за спонзор ке почекаме малко и ке видаме .. а как шо кажа EnergieNo.1 оште нема официјална информација дали ке играме или нема да играме
Ке биде бе чим е Блаекидис тука се е можно, ке се најде спонзор и се и ке играме у БИБЛ... сигурен сум
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
A ZA POSTOVI NE SUM ZNAEL DEKA NE TREBA DA SE POVTORUVAAT PAK SORI,NE E IRONIJA ISKRENO NA NEKOI PREDHODNI TEMI PRASAV KAKO TREBA DA SE PONASA NA FORUMOV NIKOJ NE MI ODGOVORI. AKO SUM NESTO GRESKA KAZETE MI NE SAKAM DA GLUMAM IDIOT. POZZ DO SITE .
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Tasovski ostanuva vo Strumica,za nego pari ima vo sekoj slucaj,osven ako se raspadneme total pa da se pustat site igraci.Situacijata e zagrizuvacka,sredstva ima za polovin sezona kolku so moze da podnese sam Panajot,se bara seuste za pozdrav sponzor da go pokrie ostatoko za da imame konkurentna ekipa.Vcera neznam oti tropaate glupi komentari na mojta informacija,a saa izleze oti e tocna(na meme mi e pomaka od site vas zaedno za slucuvanjata vo klubo)ama ne vi se lutam.
Sega za sega e mrtva tocka,tie denove definitivno se ke znae
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
Струмица дефинитивно не игра во БИБЛ. Само една работа мора да се напомене. Струмица не се откажала сама од БИБЛ, како што сака да ја претстави работата Панајотис Карапиперис, туку е избркана од раководството на Балканската лига. Потврда на овој податок може да прочитате на следниот линк:

http://www.balkanleague.net/en/news.php?id=14365

Сето ова се вклопува со текстот објавен во Нова Македонија во петокот, кој тука беше нападнат и прогласен за новинарска патка. Последниот развој на настаните покажваат дека новинарите на овој весник уште тогаш знаеле што ќе се случи со Струмица и БИБЛ

http://www.novamakedonija.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=7&tabid=1&EditionID=1069&ArticleID=58929
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
абе шо се плашате ...чим е дојдам влаекидис значи сака јака екипа да напраа а за спонзор ке почекаме малко и ке видаме .. а как шо кажа EnergieNo.1 оште нема официјална информација дали ке играме или нема да играме
ДА,брате...Ама некој на ВЛАСОС треба да го плате 2.500 евра...150.000 денара...Шо он за курово здраве ли ќе дрема тука?:tapp::tapp:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
се одеше как шо треба со додека не беше уапсен Заев, сега уапсија го него и се пропадна(нели викаате имаме јаки спонзоре дека се)ако има спонзоре нема ниш да влијае повлечунањето на Заев :helou::helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom