Фан клуб: Струмица

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Мое мисленје за капитен на екипата треба да биде Виктор Крстевски затоа што човекот има најголем стаж во екипата .. А како што вели EnergiNo.1 Димче енус во екипата е само 1 година и мислам дека не ни треба да се спомнува неговото име ..
Мое мисленје .. :smir:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
1 година ама вредна .... јас сум уверен дека ке биди тој но не се знае можеби по стажот ке се гледа ке биде Крстевски ....
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Е да шо викаш една година ама вредна .. !
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нема врска тва шо изигра добро таа сезона и право капитен.не се прави маленко дете кој е најјак тај е капитен. Стажо се гледе,најстабилен да га воде екипата.. некојпат има искри и кај димче затва Крстевски ке биде правилен избор.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
tocno viktor ima najgolem staz i se megutoa da bides kapiten treba da imas srce, koga na kraj ke se resava utakmica kapitenot treba da zeme se vo svoi race a viktor neznam dali go ima toa, drugo treba da ima avtoritet kaj sudiite ,a viktor go nema toa, neznam ova e samo moe mislenje ne sakam da vi se mesam vie si znaete sto treba da pravite na kraj kraeva pa timot sam si bira kapiten oni najdobro si znaat koj treba da bide a koj ne :helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
охх бреее .. како прво треба да си во 1виот тим како што викатре Крстевски не верувам дека ке биди стартер ... и што крстевски капитен дали изигра минатата сезона 2 минути ..... или сеа ке игра повеќе ... :pos2::pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Neznam bas kakva razlika pravite pomegu ovoj transfer na Bogoev i toj lani na Gocevski.I dvajcata vi bea milenici.I za ovoj skandiravte "Eftim Bogoev" i za ovoj "Gocevski Zlatko".Slednata sezona neocekuvano Feni stanuva konkurent i pesnata sega odi "Zlatko e peeder ale Zlat..".So taa razlika so Eftim vi bese kapiten i sograganin.Nazat da go ostavime toa so toj go ima storeno za K.K Strumica.Spored mene najdobriot play vo Makedonija.Najzasluzen zaedno so Gocevski za titulata.I Gocevski bese najzasluzen pa stana peder.Nemozam da svatam kade ja gledate razlikata.Zamene bas ova predavstvo e pogolemo.A zatoa so treba da go pamtite po dobro treba.Na kraj krajava toj ne e kriv so do posleden moment vo klubot ne se znaese idninata...:smir:

Сеа ќе ти кажам кај е разликата ........

Ефтим Богоев е струмичанец .....
Златко Гоцевски не е струмичанец .....


Јасно ?

И плус тоа Богоев јас го знам лично, и знам дека никојпат не би го напуштил клубот на начин како што го напушти Златко за само ебени 200 евра повеќе.

И како трето, Богоев не ја напушти Струмица за пари, ја напушти за други причини од кои само некои одредени членови на форумот ги знаат тие причини, за другите еве ви цвеќенце. :smir:
 

Dinka

~Кк Струмица~
Член од
28 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
za kapiten moze da e viktor ili sokolov oti sokolov veke ima nastapuvano vo stranstvo mislam 3-4 sezoni 1+ tava ke bide vo 1 timi taka daa moze i sokolov da e ...:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
tocno viktor ima najgolem staz i se megutoa da bides kapiten treba da imas srce, koga na kraj ke se resava utakmica kapitenot treba da zeme se vo svoi race a viktor neznam dali go ima toa, drugo treba da ima avtoritet kaj sudiite ,a viktor go nema toa, neznam ova e samo moe mislenje ne sakam da vi se mesam vie si znaete sto treba da pravite na kraj kraeva pa timot sam si bira kapiten oni najdobro si znaat koj treba da bide a koj ne :helou:
Диме уште помалку кога се решаваа утакмиците само Тимбата имаше срце...Диме е многу добар игра,го сакам омилен играч ми е ...(бидејќи е левак,а и јас сум:pos2::pos2:)...Но Диме нема срце за капитен...Кицулис можеби?:vozbud::vozbud:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Капитено треба да е прва петорка и кога ќе се решава утакмицата да поведе он и да поентира или промаше важно да си капитен треба у клучните моменти ти да га извадаш екипата .. и оставејте таа работа на клубо они ќе си решат..
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Диме уште помалку кога се решаваа утакмиците само Тимбата имаше срце...Диме е многу добар игра,го сакам омилен играч ми е ...(бидејќи е левак,а и јас сум:pos2::pos2:)...Но Диме нема срце за капитен...Кицулис можеби?:vozbud::vozbud:
е да кицулис ке е 100% незнаа македонски да говоре он ке е капитен иначе мислам оти дарко ке е капитен или димето мое мислење позззз
 
Г

Грејвдигер

Гостин
е да кицулис ке е 100% незнаа македонски да говоре он ке е капитен иначе мислам оти дарко ке е капитен или димето мое мислење позззз
Го барате македонскио бе, али не доволно...

И тоа како што кажа некој во претходните мислења, клубо ќе си одлуче нема што нии тука да „прогнозираме“ без веза кој ќе биде, а кој не..
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Битно е него да го почитуват и он да им помага и да ги средува у тешки моменти. Да ги мотивира за понатама, а не да дрема како пујка.:toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Битно е него да го почитуват и он да им помага и да ги средува у тешки моменти. Да ги мотивира за понатама, а не да дрема како пујка.:toe:
така сее треба да биде голем мотиватор и кога ке губат 20 разлика да знае да ги охрабри дека може да ги стигнат и не значи дека капитенот треба да ја презема одговорноста кога треба да се реши натпреваро треба да има и др индивидуалци позззззззззз:helou::helou::helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
така сее треба да биде голем мотиватор и кога ке губат 20 разлика да знае да ги охрабри дека може да ги стигнат и не значи дека капитенот треба да ја презема одговорноста кога треба да се реши натпреваро треба да има и др индивидуалци позззззззззз:helou::helou::helou:
Немора само кога губат...треба и кога водат да ја води екипата,да не дозволи пад во играта да се опуштат играчите и накрајо да изгубат.
Не сакам да кажам оти богојо не беше добар капитен,беше одличен но на 2-3 пати тва ни се случи таа сезона од готово версии да напрааме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom