Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
pa ako sakas mozeme...:wink:

a inace, od site prvoligaski ekipi strumica do kfm go nema dostaveno spisokot so igraci za narednata sezona......hmmmmm......neli do 1-vi juli zavrsuvase rokot ????:toe::toe::toe::toe::toe::toe:

mi mirisa na nesto tuka, so vrski li kje zanimavame sea...:nenene::nenene::nenene:
Врски нема веза нашиот ростер на домашни играчи знаеш кој е ...И тој ќе остане а странци,и повратници од странство Македонци очекувајте мошне јаќи....:helou::helou:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Ќе искористам темава за да му честитам на Христов 4 место...
Дете...тоа ти е, уште од мали нозе да почувствуваш што е она што те чека во животот.
За мене сте финалисти, и исто како во најмала рака да сте зеле 3 место.
Нека ви е со среќа успехот, и достојно сте си презентирале клубот, но и Македонија
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Врски нема веза нашиот ростер на домашни играчи знаеш кој е ...И тој ќе остане а странци,и повратници од странство Македонци очекувајте мошне јаќи....:helou::helou:

abe ,ja go znam, ama javnosta ne go znae......dokumenta pantikju...:helou:

aj bas da vidam stranci....surprise me......

a inace slusam ve kradele, t.e. tebe te kradele kaj sto ste igrale.....jebes ga, drug put podobro...........
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ќе искористам темава за да му честитам на Христов 4 место...
Дете...тоа ти е, уште од мали нозе да почувствуваш што е она што те чека во животот.
За мене сте финалисти, и исто како во најмала рака да сте зеле 3 место.
Нека ви е со среќа успехот, и достојно сте си презентирале клубот, но и Македонија
Благодарам од се срце...
Ние и сме финалисти...Од 4 играни победивме 4...И тоа со мошне убедлива кош разлика...Првата против Росес,втората против Сарагоса(со катострафално судење,техничка на наша страна и слично),со една Франуцуска екипа,и Кастелон од Шпанија....Ги победивме и 4те.Нашата група беше со 5 екипи,а другите две со 6...И од трите групи најдобр
 
V

Viktoranius

Гостин
abe ,ja go znam, ama javnosta ne go znae......dokumenta pantikju...:helou:

aj bas da vidam stranci....surprise me......

a inace slusam ve kradele, t.e. tebe te kradele kaj sto ste igrale.....jebes ga, drug put podobro...........
Они се покажаа баш добро на турнирот, уствари они беа најдобри, али што да правиме кога парите го имат последниот збор.:wink:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Врски нема веза нашиот ростер на домашни играчи знаеш кој е ...И тој ќе остане а странци,и повратници од странство Македонци очекувајте мошне јаќи....:helou::helou:
Вака, според мене ви ке бидете послаби од лани зошто си заминаа двајца од првата петорка, а нивното место не го пополни никој, освен аландракот Вегов кој лани во Амак имаше просек од по 5 мин и играше за Фени кога влеговме во прва лига и пак немаше солидна минутажа.
Е сега ако се донесат некои ептен добри скапи странци, ама тоа не ви го дозволува буџетот кој е ограничен на 400 000 евра. На пример за да имате дрим тим како што некои најавуваат а со оглед на домашните играчи со кои располагате потребно е да земете доста добри странци кои чинат и добри пари, некаде од 5000-8000 евра а ако се направи математика буџетот не го дозволува тоа.. Еве ке ви кажам вашата управа се надеваше по заминувањето на Богоев дека ке го ангажира Мираковски, се до крајот на преодниот рок беа упорни за него но не им успеаа. Сега на позиција плеј треба да земете барем двајца странци кои не беа ви план на стручниот штаб, и на друга позиција веднаш ке отанчете. Со Тасовски, Соколов, Крстевски и 4 странци пак ке имате 7 играчи и повторно слаба ротација и тенка клупа... ( постот не беше никаква провокација, онака само мала анализа)..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Вака, според мене ви ке бидете послаби од лани зошто си заминаа двајца од првата петорка, а нивното место не го пополни никој, освен аландракот Вегов кој лани во Амак имаше просек од по 5 мин и играше за Фени кога влеговме во прва лига и пак немаше солидна минутажа.
Е сега ако се донесат некои ептен добри скапи странци, ама тоа не ви го дозволува буџетот кој е ограничен на 400 000 евра. На пример за да имате дрим тим како што некои најавуваат а со оглед на домашните играчи со кои располагате потребно е да земете доста добри странци кои чинат и добри пари, некаде од 5000-8000 евра а ако се направи математика буџетот не го дозволува тоа.. Еве ке ви кажам вашата управа се надеваше по заминувањето на Богоев дека ке го ангажира Мираковски, се до крајот на преодниот рок беа упорни за него но не им успеаа. Сега на позиција плеј треба да земете барем двајца странци кои не беа ви план на стручниот штаб, и на друга позиција веднаш ке отанчете. Со Тасовски, Соколов, Крстевски и 4 странци пак ке имате 7 играчи и повторно слаба ротација и тенка клупа... ( постот не беше никаква провокација, онака само мала анализа)..
Од каде пак знаеш ти колку е нашиот буџет?А за нашиот клуб не се секирајте вие освен 4 странци...Можеме и повратници од странствно да зимаме...А преговараме со мошне добри...:wink::wink:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Од каде пак знаеш ти колку е нашиот буџет?А за нашиот клуб не се секирајте вие освен 4 странци...Можеме и повратници од странствно да зимаме...А преговараме со мошне добри...:wink::wink:
Може, има втор преоден рок од 5 дена при крајот на Август. А за буџет биди сигурен дека знам :smir:...честитки за постигнатите резултати во Шпанија...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
А преодниот рок шо заврши, беше само за македонски играчи од домашното првенство, или??
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Може, има втор преоден рок од 5 дена при крајот на Август. А за буџет биди сигурен дека знам :smir:...честитки за постигнатите резултати во Шпанија...
Ех кога би знаел какви спонзори имаме од Јужниот сосед....А иначе оставете го Митто на мира он не е крив тој е бил овде за да да потпише но се случи една непосакувана работа т.е што ни тој ни нашата управа не ја сакаше...Кога ќе дојде време ќе ви ја кажам....:wink:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Само за домашни...Не и за домашни од странство...
Грешка си! Исто и тоа се домашни играчи и можат да се ангажират само за време на домашниот преоден рок кој траеше 15 дена, а има и втор преоден рок од 5 дена. А странци може да се носат се до почетокот на сезоната кога треба да бидат објавени списоците...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Грешка си! Исто и тоа се домашни играчи и можат да се ангажират само за време на домашниот преоден рок кој траеше 15 дена, а има и втор преоден рок од 5 дена. А странци може да се носат се до почетокот на сезоната кога треба да бидат објавени списоците...
Мислам дека не сум...Повратници од странство можеме да ги ангажираме и сега...А можеби и греша незнам...Но сепак како и да е преговараме со мошне доби странци,со мошне добри наши што сакаме да ги вратиме во нашата лига така да ...:wink:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Според мене ке земаме ного добри странци. Оти ке ни требаат квалитетни играчи за БИБЛ и за МКЛ,кои ке бидат стартери и сигурно ке се добри(мислам на плеј и центар.)
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
усте плеу и центар ни фале .... на др позиции арни сме ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom