Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе,ајде доста разорачрувања...Ве молам,и така има уште,многу болква во играчите,и ќе ја има.Но победа,против Амак,па поритв Мзт..Колку толку,ке ја ублажат,нивната горчина.Но тие ќе се среќни само,кога ќе го победиме Фени,во Кавадарци,но и тие се свесни дека се немоќни против 8.:nenene:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде малце да внесам оптимизам на фан клубот......


ДАРКО СОКОЛОВ ЈА ПРЕЖАЛИ ЗАГУБАТА НА КУПОТ

Има време за реванш!


"Заборавивме на тоа и не сакам да се навраќам на случувањата во Кавадарци. Знам дека сме подобра екипа од Фени Индустри. Тоа ќе го покажеме во продолжението од сезоната, со освојување на втората по ред шампионска титула. Нема да н$ сопрат ниту судиите" - смета бекот на Струмица.
Можеби им е така судено на некои играчи. Колку и да се трудат, на крајот остануваат без посакуваниот, во овој случај, трофеј.

Дарко Соколов уште еднаш, овој пат со Струмица, не ја реализираше големата желба, да го освои Купот на Македонија. Ги делеа струмичани секунди до триумфот, на крајот еден шут промени с$.
"Заборавивме на тоа, а и не сакам да се навраќам на случувањата во Кавадарци. Знам дека сме подобра екипа од Фени Индустри. Тоа ќе го покажеме во продолжението од сезоната, со освојување на втората по ред шампионска титула. Има време за реванш, а нема да н$ сопрат ниту судиите"- вели Соколов.

Струмичани полека се преорентираат на вториот колосек, првенството.

"С$ е отворено, без оглед на тоа што се пред нас со две победи повеќе. Ќе туркаме до крај, се надеваме на 100% успех. Дали тоа ќе биде доволно, не знам. Математиката вели дека ни е потребен еден нивен 'кикс', а потоа ќе одлучува последната средба во Кавадарци. А тогаш, се надевам дека ќе заврши поинаку отколку во Купот"- смета младиот бек на "зелено-белите".

Преземено од www.sport.com.mk
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Напишано од HRisToV
Аман,бе лани кога одбија зимање на медалите.Зошто таму беа Стратос-Чичо Миле-Панајот,и сите се казнети по 18 месеци,а незнам зошто Маркус,вика дека на Стратос казната му истекла.:helou:
Казната на Стратос беше 6 месеци..си заборавил..Или ај може јас сум погрешил..
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Sega so Amak so biva.Koj nema da igre?
do lozari: daj malko spustejte se na zemja oti na krajo strumica ke bide sampion
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Панајот и милето беа мислам 18 а стратос помалко.. ако грешам сори!
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
а бе не се толку битни суспензиите, туку БИБЛ (Балканската лига) е моментално No 1 тема, желба да не кажам опсесија на раководството на шампионот КК СТРУМИЦА

ИСКРЕНО СЕ НАДЕВАМЕ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНА 2008/2009
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Порано и комити на поголемите или покривни знамиња имаа спонзори ама тоа беше такво време кога транспарентите се изработуваа рачно така да за тоа време не беше ништо страшно.Ако сакаш знаме ќе ти ја испишат фирмата која го плаќа и готово.Ама зборувам за порано.А денеска да неможеш да имаш лично свое знаме е срамота.Да не можеш да собереш 2.000 ден за едно убаво знаме е срамота.
Епа тој транспарент кој беше закачен доле на теренот е пред 10... години и има спонзор на него. А јас ви зборев за другиот транспарент кој беше закачен лево од нас на ѕидот и на крајот што го вртевме низ сите лозари, е тој нема спонзор и пише само ЛОЗАРИ ИСТОК. И ајде настрана знамиња и транспаренти....се обидев да појаснам само...
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
примајте сочуство за скинатиот траснпарент:) гедам дека на лозарите секој 3 збор траспаренти нешто па ми прекисна веке.......
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
а бе не се толку битни суспензиите, туку БИБЛ (Балканската лига) е моментално No 1 тема, желба да не кажам опсесија на раководството на шампионот КК СТРУМИЦА

ИСКРЕНО СЕ НАДЕВАМЕ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНА 2008/2009
Балканска лига, до сега има 3 кандидати колку што знам јас, два додуша знаев, Фени и Пелистер, и сега Струмица. Исто така колку што сум упатен, во лигата ке има два наши претставника а Свислион и Фени биле многу загреани за да ја играат. Тоа уствари би му дошло како втора Јадранска лига, нешто како утешна награда слично на мис шарм кога е во прашање мисовите, од ричина што, ке учествуваат екипите од балканските земји кои немаат обезбедено учество во некое друго интернационално натпреварување. Значи 6-тата екипа од Србија,6-тата од Хрватска, 3-тата од Бугарија, 7-мата од Грција...чим Јадранската Лига стана неатрактивно натпреварување, какво би било ова натпреварување...
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Балканска лига, до сега има 3 кандидати колку што знам јас, два додуша знаев, Фени и Пелистер, и сега Струмица. Исто така колку што сум упатен, во лигата ке има два наши претставника а Свислион и Фени биле многу загреани за да ја играат. Тоа уствари би му дошло како втора Јадранска лига, нешто како утешна награда слично на мис шарм кога е во прашање мисовите, од ричина што, ке учествуваат екипите од балканските земји кои немаат обезбедено учество во некое друго интернационално натпреварување. Значи 6-тата екипа од Србија,6-тата од Хрватска, 3-тата од Бугарија, 7-мата од Грција...чим Јадранската Лига стана неатрактивно натпреварување, какво би било ова натпреварување...
Pa kolku tolku..ama vazno pak ke bide interesno da ima i nasi pretstavnici , barem pointeresno od mk prvenstvoto :) a em toa i ke mozeme da se nosime donekade so tie ekipi...
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
eeeee abe utre nema da se igrajale pupo,bogoev,grneto i grui bolni se bile .... utre teska utakmica ke e :D:D
 
V

Viktoranius

Гостин
Утре ќе играме кажи речи без пола состав, така да ќе биде многу многу тешко против квалитетната екипа на Амак СП.

Јас типувам на тесна победа против екипата на Амак.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
божеее тешко ќе е утре, ама ај се надевам на победа. Инаку шо се однесува до Балканската лига, најсериозни кандидати од Македонија биле Фени и Струмица, бидејќи биле најдобри екипи во лигата моментално. Од Србија најверојатно една од двете ќе е Хемофарм (најверојатно ќе се откаже од Јадранската Лига). За други екипи сеуште незнам.
П.С - сето ова се непотврдени информации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom