Фан клуб: Струмица

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Што к.р сакаш бе па ти?Ти кажа некој нешто на тебе?Пиша некој лошо за тебе?Ај ЌУТИ ЖИТИ СЕ.Дарквалкер пиша нешто и на тоа му беше одговорено.Ама ај знам дека он е колку толку попаметен од тебе па вајда ќе го свати постот
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Добро чекај малце што кој к*р се мешате вие па што правиме ние ?
Ако сакаме ќе плачаме оти не тепаа и сега што ни можете ај кажи ми ?

А радикал како го кажа тоа дека од 15 години јаде пендраци со гордост го кажа.
Сваќам да бидеме тепани поради инцидент да сме направиле, ама човече ние влегуваме на врата за претрес и они маваат по нас а ништо не направивме. Е сега ти ако трпиш такви работи, тогаш трај како пичка, а ние до дека не си ја задоволиме желбата за одмазда нема да се смириме, и не бираме со какви средства ќе си ја задоволиме, дали на Тв или на радио ќе излегуваме.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Добро чекај малце што кој к*р се мешате вие па што правиме ние ?
Ако сакаме ќе плачаме оти не тепаа и сега што ни можете ај кажи ми ?

А радикал како го кажа тоа дека од 15 години јаде пендраци со гордост го кажа.
Сваќам да бидеме тепани поради инцидент да сме направиле, ама човече ние влегуваме на врата за претрес и они маваат по нас а ништо не направивме. Е сега ти ако трпиш такви работи, тогаш трај како пичка, а ние до дека не си ја задоволиме желбата за одмазда нема да се смириме, и не бираме со какви средства ќе си ја задоволиме, дали на Тв или на радио ќе излегуваме.
Да не не спомнеше некој нас и да не не споредеше немаше да влагам у целиов муабет ама пошто некој не спомна како споредба и ја му напишав нешто.Да не ви е прецедателот на струмица вие како ајдуци нема ништо да направите.Според мене најлошо што може да им се случи е да бидат казнети со намалувања на плата.Вие бркајте си работа тужете и на крај дај боже да добиете.Кога е за полиција секоја нав група ја подржувам.Одмазда вака не се прави тоа сигурно.Ако до толку ви е дојдено до одмазда има други начини.Исто како вас што ве тепале така и ќе вратите.Ќе каменувате ќе тепате у сала ќе правите притисок кога ќе бидете домаќини ќе ги бркате тие што ве наместија а вака тешко дека нешто ќе добиете.И пак ќе ви кажам да не прецедателот на струмица кој сега се вади на оваа ситуација вие ништо немаше да направите.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
заеби брат, на кој се трудаш да им објаснаш па они не се го осетиле тај притисок од страна на полицијата која за поглед вадеше пендраци уште при излевањето од автобусите, па во подтрибинскиот дел и на трибините во текот на целиот натпревар
кој не беше таму не може да зборува бидејќи клипот не дава реален одраз на ситуацијата ни 20%
друго е инцидент исцениран во текот на утакмицата и кошкање со полицијата па дури и тепање со нив ( тоа го имаше и на претходната утакмица со фени па никој не кажа збор затоа што се беше во рамките на некоја борба навивач-полиција, иако и тогаш имаше двајца приведени и неколку повредени ајдуци), но саботните припадници на МВР беа спремани неколку денови наназад(како за во косово) и се беше планирано
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Што да ти кажам бе.Џабе е све со вакви како тебе.ТУЖЕТЕ а кога ќе добиете(ДАЈ БОЖЕ) титнете ми ќе ви дадам број
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Добро чекај малце што кој к*р се мешате вие па што правиме ние ?
Ако сакаме ќе плачаме оти не тепаа и сега што ни можете ај кажи ми ?

А радикал како го кажа тоа дека од 15 години јаде пендраци со гордост го кажа.
Сваќам да бидеме тепани поради инцидент да сме направиле, ама човече ние влегуваме на врата за претрес и они маваат по нас а ништо не направивме. Е сега ти ако трпиш такви работи, тогаш трај како пичка, а ние до дека не си ја задоволиме желбата за одмазда нема да се смириме, и не бираме со какви средства ќе си ја задоволиме, дали на Тв или на радио ќе излегуваме.
ВО групата си, ке го јадеш заради групата. Они не гледаат поединци, гледаат група и секој е крив што е во групата. Не се гордеам, ама не плачам како вас. АКо сакате ќе плачете и што ви можеме? Хахаха, да ви се смееме, тоа можеме и да знаеш ви се смееме, не само ние, сите ви се смеат.

Ти кажа Критичар дека и нас желките не теапп во Парк за ништо, а желките се желки , не се 55 годишни чичиња, тие тепаат, не тепаа и надвор, јеби га, кај нив е силата. Убаво ви кажа Критичар, Гркот сега преку вас сака да им ја омаловажи победата, сака да си ја тргне мувата од капата, вие сте пиунчиња само.

И дали мислите со ова што направивте дека следниот пат кога ке одите во Кавадарци дека нема да јадете ќотек? Запалете пак бакља, па и 100 тужби да имате дадено пак ке си го јадете.

И јас не сум пичка, ниту сум бил на свои 15 години кога ме тепале, значи не ме мавале во група туку изолирано ме тепале двајца џандари и на сила фрлено во трибина, ни крив ни должен, па ни ФА, ни татко ми ниту пак јас не излегов по весници да речам дека едно чиче со мустаќиња ме тепаше.

Плачете си, лејте си солзи, место да ви се плашат, сега ве сожалуваат и ви се исмејуваат.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
заеби брат, на кој се трудаш да им објаснаш па они не се го осетиле тај притисок од страна на полицијата која за поглед вадеше пендраци уште при излевањето од автобусите, па во подтрибинскиот дел и на трибините во текот на целиот натпревар
кој не беше таму не може да зборува бидејќи клипот не дава реален одраз на ситуацијата ни 20%
друго е инцидент исцениран во текот на утакмицата и кошкање со полицијата па дури и тепање со нив ( тоа го имаше и на претходната утакмица со фени па никој не кажа збор затоа што се беше во рамките на некоја борба навивач-полиција, иако и тогаш имаше двајца приведени и неколку повредени ајдуци), но саботните припадници на МВР беа спремани неколку денови наназад(како за во косово) и се беше планирано
Добро бе Кољо ти како долгогодишен навивач, прашај некој за гостувањето на Мзт во Гостивар 2001, да видиш дали не сме го осетиле ние тоа. Како што реков, не ја измисливте вие топлата вода, сите сме го јаделе без причина, а никој до сега не плачел на телевизија.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
јас не гледам плачење во тоа што ајдуците како проевропска ориентирана навивачка група одлучија да ја бараат правдата на суд.
Да не треба да се враќаме во камено доба и со камења да демолираме противнички автобус и тоа што е најтрагично честопати дури и автобусот на играчите ( да маваат камења можат и група дечиња што се собрале во маало) и тоа не значи дека тие се некој навивачки или не дај боже хулигански фаци бидејќи откако јаделе ќотек од полиција на никој не рекле
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
јас не гледам плачење во тоа што ајдуците како проевропска ориентирана навивачка група одлучија да ја бараат правдата на суд.
Да не треба да се враќаме во камено доба и со камења да демолираме противнички автобус и тоа што е најтрагично честопати дури и автобусот на играчите ( да маваат камења можат и група дечиња што се собрале во маало) и тоа не значи дека тие се некој навивачки или не дај боже хулигански фаци бидејќи откако јаделе ќотек од полиција на никој не рекле
На суд ок, а плачките на телевизија?
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
не се согласувам со тоа плачките
тоа беше само prewiev за јавноста за да се запознае истата со следните чекори
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
Сакаш да кажеш дека лесно е да гледаш на децата како ги тепаат без везе и како ги повредуваат , им кршат главите со пендраци а да не пријавиш за да излезеш некој голем маж ? хаха смешни сте бе нека ве тепаат ко си кутите , страв ви е да излезете пред јавноста , ние почнавме и ке завршиме како што треба според законот , оти не е лесно да гледаш невини деца како се тепат за џабе ,,,
valjda znaete deka za palenje baklja vo sala sledi kazna!
se vodi mislam pod " narusuvanje na javen red i mir" i plus mozat da ti kazacat uste milion stvari ako sakaat, opsta opasnost i red drugi gluposti. trebalo samo da go privedat, ama ete, moze sakale da go izedete, i go iskoristile toa malo prerirkanje so niv kako povod i kako izgovor da pocnat da ve mavaat!
drugo, radikal ubavo vi kaza nekoi raboti a vie odma provociranja od tipot '' A so vie demek nekoi golemi huligani"!!! samo vi objasna kako stojat rabotite i kako e organizacijata kaj nas, nema sansi da se dojde do sredina, ali zatoa go jadat tie od prvite redovi, a on bar sedi dole pa taka da ne sumljam deka ima dosta pendredi jadeno. znaci, ne moras i ne mora da bides huligan kako so sakate vie da si kazete pa za da jades kjotek!
se nadevam me razbravte!:smir:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
471
Поени од реакции
26
valjda znaete deka za palenje baklja vo sala sledi kazna!
se vodi mislam pod " narusuvanje na javen red i mir" i plus mozat da ti kazacat uste milion stvari ako sakaat, opsta opasnost i red drugi gluposti. trebalo samo da go privedat, ama ete, moze sakale da go izedete, i go iskoristile toa malo prerirkanje so niv kako povod i kako izgovor da pocnat da ve mavaat!
drugo, radikal ubavo vi kaza nekoi raboti a vie odma provociranja od tipot '' A so vie demek nekoi golemi huligani"!!! samo vi objasna kako stojat rabotite i kako e organizacijata kaj nas, nema sansi da se dojde do sredina, ali zatoa go jadat tie od prvite redovi, a on bar sedi dole pa taka da ne sumljam deka ima dosta pendredi jadeno. znaci, ne moras i ne mora da bides huligan kako so sakate vie da si kazete pa za da jades kjotek!
se nadevam me razbravte!:smir:



нарушување ред и мир на спортски натпревар :vozbud::vozbud::vozbud:
значи и укањето итн итн... се нарушување на јавен ред и мир!?!?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Што ќе окрка сега Грне за неговиот испад што го направи во Кавадарци ова не му е прв пат да го прави ова изиграва и он нешто ама мисла добро би му дошла една суспензија а за парична казна не се сложувам богат е дедо му па така да он ќе ги плати гоменениците на зетот мрсулко.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
нарушување ред и мир на спортски натпревар :vozbud::vozbud::vozbud:
значи и укањето итн итн... се нарушување на јавен ред и мир!?!?
ne te svativ, pisi ako sakas ubavo da ti pojasnam di da ti kazam kaj da pobaras da se uveris.
i da, palenjeto baklja se vodi i kako narusuvanje na javen red i mir i kako opsta opasnost...
balklja e dozvolena samo na stadion t.e. na otvoren objekt
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Што ќе окрка сега Грне за неговиот испад што го направи во Кавадарци ова не му е прв пат да го прави ова изиграва и он нешто ама мисла добро би му дошла една суспензија а за парична казна не се сложувам богат е дедо му па така да он ќе ги плати гоменениците на зетот мрсулко.

Грне не требаше тоа да го направи .. но ајде во нервозата се може да ти се случи ... Сигурно ке го казнат парично или некоја мала суспензија ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom