Фан клуб: Струмица

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
sto se razbiras ti od voena muzika na kraj kraeva?????
Си се нашла у муабетот дека си луда а? За воена музика зборуваш? Разбирам многу повеќе отколку што мислиш, бај д веј, смешно е твоето однесување, у секој случај - девојче си мајка му стара :) чил аут
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Си се нашла у муабетот дека си луда а? За воена музика зборуваш? Разбирам многу повеќе отколку што мислиш, бај д веј, смешно е твоето однесување, у секој случај - девојче си мајка му стара :) чил аут
vidi ti ako smetas deka ovde sme site ludi imas i drugi temi za pisuvanje ne pisuvaj tuka nikoj ne te tera so sila!!!! a toa deka ja sum devojce ic ne treba ti da se zamaras go pravam toa sto go sakam i ke prodlozam da go pravam :salut:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Луди се/сте тие што се расправате и нон стоп се карате за кој како навивал, и шо уствари се замарате со Кољо? А што не се отвори тема АЈДУЦИ vs. FAMILY па таму да си кажувате своите маки?
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Луди се/сте тие што се расправате и нон стоп се карате за кој како навивал, и шо уствари се замарате со Кољо? А што не се отвори тема АЈДУЦИ vs. FAMILY па таму да си кажувате своите маки?

брао..се согласувам :helou:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Луди се/сте тие што се расправате и нон стоп се карате за кој како навивал, и шо уствари се замарате со Кољо? А што не се отвори тема АЈДУЦИ vs. FAMILY па таму да си кажувате своите маки?
Прво, Кољо е легенда на форумот, без него овој форум не би бил тоа што е.

И второ... Неможе да се споредуваат Ајдуци и Family Aerodrom, од едноставна причина што првите не се ни навивачка група а не пак да се споредуваат со група со традиција, историја и реноме
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ама јас гледам дека за ФАН КЛУБ: СТРУМИЦА има пишувано 89 страници (за разлика од ФАН КЛУБ: МЗТ кој има на половина), и стално се замарате со нас? ... па неможе во се да сте најдобри, мајка му стара :) и со среќа вечер на Струмица, уште една победа да имаме а? :) поздрав
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ама јас гледам дека за ФАН КЛУБ: СТРУМИЦА има пишувано 89 страници (за разлика од ФАН КЛУБ: МЗТ кој има на половина), и стално се замарате со нас? ... па неможе во се да сте најдобри, мајка му стара :) и со среќа вечер на Струмица, уште една победа да имаме а? :) поздрав
Струмичани на форум 133, Аеродромци на Форум 4. Ако по постовите на форум се мери големина та на навичката група, све отишло у ку*ац. Навивачите на Мзт постојат 20 години, навивачите на Струмица две. Ај најди сега нзс, како што најде за форумот. Може не сме најдобри, ама Ајдуци не се ни блиску за да бидат споредувани со нас.

И ние ќе навиваме за Струм`ца, btw, ама да не се разочарате ако изгубат, зашто ако доаќа Мираковски за со Русите, тогаш Струмица ке му ја пушти на работнички
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Штоооо? Ајдуци стари 2 години? Извини Радикал ама грешка си, ај прашај го татко ти, а може и дедо ти од кога постојат Ајдуци, уште кога ФК Беласица беше у 1ва лига на времето, мнооогу години назад ... фала
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Добив информација дека синока имало состанок на Ајдуци и се зборувало за утакмицата со МЗТ , па ме информираа дека деца под 17 години добиле забрана за гостувањето денес со Работнички .а на пат тргнале само членови над 17 години ...

Се разговарало и за тоа да се отстранат неколку песни , и се избрале нова управа на Ајдуци т.е Претседател ( за релација КК СТРУМИЦА - КК АЈДУЦИ ) , Секретар ( одговорен за организирање на членовите на Ајдуци ) , Воџа ( Одговорени за да ги предводат навивачите на утакмиците ) и Благајник ( одговорен за сите парични средства ) ...

Значи по срамот некни конечно се сврте нов лист и во Ајдуци ... се надеваме дека ке биде на подобро ...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Само информативно



Навивачиот клуб „АЈДУЦИ“ датира од далечната 1987\1988 година кога ФК БЕЛАСИЦА влезе во втората фудбалска лига на тогашната СФРЈ тогаш под други називи и беа поделени во две групи „БЛУЕ ДРАГОНС“ и „КРВ И МЕСО“. Во почетокот тие броеле по 300 членови.
Активни беа се до 1997 година кога ФК БЕЛАСИЦА испадна од првата македонска фудбалска лига и за кратко време фановите исчезнаа. По пауза од 2 години со реконструкцијата на ФК БЕЛАСИЦА навивачите се повторно на стадионот но сега во многу поголем број.
Во сезоната 2000/2001 година „АЈДУЦИ“ беа мошне активни во македонската тифо сцена и беа познати по нивните големи автобуски каравани насекаде во земјата каде што играше ФК БЕЛАСИЦА.
Моментално „АЈДУЦИ“ не навиваат за ФК БЕЛАСИЦА во знак на протест.
Денес повторно се активни се на кошаркарската Тифо Сцена и го бодрат моментално најдобриот клуб во нашата држава „КК СТРУМИЦА 2005“ и бројноста на фановите е мошне задоволителна и брои повеке од 1000 фанови.
Врската на релација ФАНОВИ - КЛУБ е на високо ниво на разбирање и соработка.


Извор
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
и ако сум од стумица ама нај мн ме аресат сити парк бој како навиват..
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
и ако сум од стумица ама нај мн ме аресат сити парк бој како навиват..
Дека ги најде бе ЦПБ , и јас сам од Струмица ама Фемили се измислани за ЦПБ ...
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Дека ги најде бе ЦПБ , и јас сам од Струмица ама Фемили се измислани за ЦПБ ...

абе секој си има свое мислење според мене они се нај добри и тка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom