Фан клуб: Струмица

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Tipce da ti kazam veke stvarno preku kur mi dojde , kuti si tam i gledi si rabotata oti ako te doznaaat nekoj koj si moze i da te ispukat , i da ti kazam vcera ka odiiime za kavadarci glavna tema bese na muabet vo avtobusot se pravese deka deteto so e potpisano a1team na kajgana jade gomna mnogu peotiv strumicani i nekoj veke pocnaaa da se angaziraaat da doznaat koe si pa da vidime dali pak ke jades gomna, zatoa pak ke te zamolam da prestanes veke zasekogas.
Е тоа е навивачка група. Се замара со детето што пишувало на некој си кајгана форум, ке се убијам. Браво Ајдуци, стварно сте навивачка група, да не речам најдобра навивачка група во Македонија чим на гостовање идете и се замарате некој што пишал на форум што го читаат 23 души. Ако не сакате да учите од нас скопјаните, учете малце од Чкембари и така сте побратимени со нив, па нека ви кажат што се прави на пат на гостовање. Верувам дека само вие сте таква селска дружина што во автобус зборите за А1Теам што кажал и зашто не ве сака.

Бесплатна лекција по навивање број 1: Кога се оди на гостовање, по пат се навива, се крева атмосфера, паѓаат заебанции, се спрема тактика.... уствари кој навивач сум јас да ви кажувам на вас. Вие сте најдобрите :tapp:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ок ајде стига се препукувавме ....
Дајте малце да ја загрееме атмосферата пред Цедевита.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
И кога на клубот ќе му биде најтешко
И тогаш вие се тргнувате од него
И кога ќе дојде тој тажен ден
Кога ќе изгуби Струмица
И кога нема ти да бидеш прва Струмицо
И тогаш Струмица знај да те напуштам јас.

Ова така ви иде на вас Ајдуците... Ако играт добро ќе навиваме, ако не само ќе ги гледаме и сончоглед и семки ќе грицкаме...
tipac ti od sr si taka? daj kazi koj si da ne treba nie da te najdeme oti taka moze da e poloso...znas li samo so poarno preseli se vo nekoj drug grad oti tuka loso ti se pisuva licno ke ti gi iskaram crevata ako te doznam koj si picka ti materina prodadena duso da ti ebam se zivo i divo.....................
AJDUCI DO SMRT
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Е тоа е навивачка група. Се замара со детето што пишувало на некој си кајгана форум, ке се убијам. Браво Ајдуци, стварно сте навивачка група, да не речам најдобра навивачка група во Македонија чим на гостовање идете и се замарате некој што пишал на форум што го читаат 23 души. Ако не сакате да учите од нас скопјаните, учете малце од Чкембари и така сте побратимени со нив, па нека ви кажат што се прави на пат на гостовање. Верувам дека само вие сте таква селска дружина што во автобус зборите за А1Теам што кажал и зашто не ве сака.

Бесплатна лекција по навивање број 1: Кога се оди на гостовање, по пат се навива, се крева атмосфера, паѓаат заебанции, се спрема тактика.... уствари кој навивач сум јас да ви кажувам на вас. Вие сте најдобрите :tapp:
Abe tipce ne mi zborubuvaj deka vo avtobus se naviva , da ti kazam jas iksreno uste vo avtobusot jas go izgubiv glasot sto se veli i ne ne pravete kako nisto da ne znaaeme , a i zaebanciii pagat i toa mnogu se dogovarame so koja pesna peeejki ke vlezeme vo sala. I nikogas ne sum kazal nisto loso za family sekogas koga sum zboruval za vas sum zboruval so respect a ti kako sakas misli si sega.N e pravite deka nisto ne znaaame ama ok toa e vase mislenje. pozz
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Прочитај што кажа дека сте правеле во автобус, па после префрлај ми
 
V

Viktoranius

Гостин
Не е убаво вака да си претите па вие сте другарчињаsd...толку ви смета едно реално и приземјено мислење за вашата група...Пред некое време бевте напиздени овде сите ке палевте шалови се колневте дека нема да стапнете во таа сала дека Струмица не вреди за ништо дека Ајдуци се живо срање и профитери...(овие мислења се избришани ама сите си памтите што сте рекле) и сега ви смета што единствениот човек што кажа дека нема да се мкне со Ајдуци си остана на зборот???
Нејкам да го сватите како ''Скопскиов педер јаде гомна и ни се сити'' ама тоа си е така и мене не ми се верува дека сте поминале цел пат и во автобус сте се секирале за тој што пишувал на Кајгана па сега ке го убивате и ке му вадите цреваsd што толку ви се битни имиџот и репутацијата што не ги ни поседувате??

Пејо а како ке ти се допаѓа сега некој од фемили да ви префрла тоа не ве бива немате појма од навивање и ред други работи ?
И плус тоа тој рече дека веќе нема да иде ни на утакмици на Струмица оти не ги бивало ни играче ни навиваче....ај да не тупам многу.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Пејо а како ке ти се допаѓа сега некој од фемили да ви префрла тоа не ве бива немате појма од навивање и ред други работи ?
И плус тоа тој рече дека веќе нема да иде ни на утакмици на Струмица оти не ги бивало ни играче ни навиваче....ај да не тупам многу.
veruvaj mnogu gi ima ali ne se zamarame so niv ako saka da pcue neka pcue negovo mislenje i kraj sto se zamarate bez veze :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.625
Абе лепи не е тоа поентата на мојот пост по првото коло и ти и и другите форум-Ајдуци бевте многу разочарни поради тоа што сте немале веќе штаб почнавте да плукате и по К.К.Струмица и по Ајдуци денес еве ве пак сите тука како тоа да не било глумите насилници а детено што тогаш рече дека нема да иде со Ајдуци си остана на зборот додека вие си замижавте и се направиве луди за тој перод и сега он ви е крив зашто ја гледа објективно ситуацијата...ако ве провоцира има тука некој админ ке го избрише или банира или што и да е..
А за Фемили не се секирај во Аеродром има луѓе што навиваа за Работнички и дури ''беа на функција'' во таа група.денес истите не гледаат кога идеме на утакмица со обесени вилици и срце им се пара бар еднаш да можат да ги видат нивните така...
 
V

Viktoranius

Гостин
ОК ај стига веќе дискусија за тава....
Утре играме со Цедевита околу 20 Ајдуци ке одат за Хрватска...
На Цедевита салата секогаш била празна па нема да е тешко да дигнат галама таму.:pos2:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Па Коле човек со низок раст...носи очила мала пуштена брадичка.
Па нормален е човекот ништо не му фали само малце филозофире ама ништо.Седеше зад мене во автобусот.
Иначе се покажа како страствен навивач..си го скина грлото човекот, а потоа не можеше да зборува.
Да не испушти нешто полн ли е или слаб

Ке ти се налути сега пријател ти Коле го издаде на непријателот:pos:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Јас не измислувам
Dobro de sega ti ne me svaki bas bukvalno taka mi bese zborot samo , a tocno e toa koj rece deka samo se spomna taka ne deka celo vreme se pravelo za toa muabet , dobro ajde mozebi i jas malku greska se izraziv ama nema veza , a za toa navivanjeto vo avtobus od sr do kavadarci ne prestanavme so pesna(bevme 2 avtobusi okolu 100 dusi)na mene taka i na drugite uste od avtobusot ni se fati glasot a i po zavrsuvnajeto na utakmicata vo kavadarci peevme se dodeka ne se isprazni salava celosno a za ovie lozari neznam sto da kazam katastrofa , jas i ocekuvav da bidat losi taka ama ne do tolku katastrofa deckive edna pesna ne znaaat ama ajde belki vo idnina ke naucat nekoja pesna i nema da vikaat samo feni feni i taka.pozz
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Детето и никојпат не е било во Ајдуци....идеше на утакмици ама како неутрален гледач а никојпат нема дојдено во Ајдуци.
минатата година идав на првите 3 натпревари т.е од кога почнавте да идете тоа 2ро или 3то коло беше... и од тогаш немам одено со Ајдуците... Не сум во навивачката група на Ајдуци , а нема ни да бидам!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Dobro de sega ti ne me svaki bas bukvalno taka mi bese zborot samo , a tocno e toa koj rece deka samo se spomna taka ne deka celo vreme se pravelo za toa muabet , dobro ajde mozebi i jas malku greska se izraziv ama nema veza
Да ти кажам зашто го направи ти тој муабет? Мислиш јас незнам дека не сте до толку идиоти да правите муабет само за него? Намерно те испровоцирав за да признаеш дека не е така за да ти кажам зашто го направи овој муабет. Затоашто А1Теам те полуде, незнаеш како да го заќутиш и во немоќ проба да му се заканиш во име на цела навивачка група. Тоа го правевме ние во 8мо одделение
 

Kajgana Shop

На врв Bottom