Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Еее, такви се сите, себеси би се оправдале, затоа што нели, биле пијани, не знаеле што правиле.
Ама партнерот/партнерката, не смее никако да се начука и да направи некоја глупост.
Бре, себични.
Јас не би оправдала, никако. Изневерување е, и ако некој е доволно пијан, нема да може да стои на нозе, не па да разменува плунка/други телесни течности со друга особа. Глупо е, да се вадат сите на пијанство. Никој тебе не може да те натера на сила да направиш нешто што не сакаш, дури и кога си пијан.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Изневерување не простувам така да сигурно дека ако партнерот ми рече дека бил пијан нема поинаку да реагирам. :pipi:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Јас не би простила затоа што сепак е изневерување.И доколку не сака да го направи тоа нема да го направи и треба да мисли колку пие ,а не отпосле ИЗВИНИ ЗГРЕШИВ.
 

Novinarot

LAST MAN STANDING
Член од
21 април 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
ДЕФИНИТИВНО НЕ. Прво што пиеш кога не ти дрзи гзот, Второ ако се оправдаш у стилот пијана бев не знаев што правам ондак девојко ти си имаш сериозни проблеми со пиењето.:tapp:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Пијан или не - ме изварал. Тоа не го опростувам.
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Постојат луѓе кои некои мисли и желби ги потиснуват во потсвестса или народно кажано немат петле да се соочат со реалноста ,
па затоа кога се пијани добиваат храброст и тогаш зборуват и ли го прават тоа за коешто кога се трезни не смееат.
Оправдување на неверство со пијанство е одлика на слабите луѓе , па затоа не го оправдувам
ПИАН НЕ ПИАН СИ ГО ПАПАЛ СТАПОТ
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
па затоа кога се пијани добиваат храброст и тогаш зборуват и ли го прават тоа за коешто кога се трезни не смееат.
In Vino Veritas.
За мене ништо не го оправдува неверството па макар бил и мортус пијан.
Нека се правда со што сака,не менувам мислење.
Пијан ил не-Нема назад.
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
In Vino Veritas.
За мене ништо не го оправдува неверството па макар бил и мортус пијан.
Нека се правда со што сака,не менувам мислење.
Пијан ил не-Нема назад.
ВО потполност се согласувам со вас :vozbud:
Некои луѓе буквално сватиле дека во алхохолот е вистината ,односно . ВО ВИНОТО Е ВИСТИНАТА . :toe:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.076
Кога си пијан повеќе ти се ебава и тоа ти е, ако начекаш ќе боцниш, би требало за мушкарци да биде оправдано - (муабет(акција) од 10та категорија, забрането за жени од 1 - 100 години :)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Кога си пијан повеќе ти се ебава и тоа ти е, ако начекаш ќе боцниш, би требало за мушкарци да биде оправдано - (муабет(акција) од 10та категорија, забрането за жени од 1 - 100 години :)
Ај па ти, повеќето коа се пијани одвај врата погаѓаат а не пак дупче...:)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ако си мортус пијан не верувам дека би изневерил, зашто прво не си способен сам за себе да се грижиш, а не па да правиш неш др.
А иначе не дека го оправдувам, али го сфакам.
Пошто пијан си немаш самоконтрола, до тебе ти се пушта некој те гушка и не знам ти што нема веза и можеш мноооогу лесно да се препуштиш на таа игра.
Затоа кога се опијануваш дечкото до тебе или сигурни другарки што нема да дозволат да направиш нешто шо не треба (наводно :))
Посебно за мене ако би зборела, не верувам дека би изневерила оти ако сум се решила да се опијам знам дека после дома ме носат заш не сум способна сама да си доам. А ако сум се поднапила ми е океј и можам да се контролирам.
Така да неверство ноу веј. (во пијанство мислам)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.076
Ај па ти, повеќето коа се пијани одвај врата погаѓаат а не пак дупче...:)
Во право си, за жал :)

Иначе многу ми е глупо кога се бара оправдување за било што во пијанството. Ако некој има проблем со расудувањето и однесувањето во пијана состојба, дефинитивно има проблем и во трезна состојба...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom