Мирко (Cro Cop) Филиповиќ

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Slusnav nesto demek Mirko sakal da se vrati vo K-1, kade spored mene ke jade kutek ko malo dete. Ne me sfakajte pogresno imam respekt za nego, ali ostaren e. Semi Shilt e gromada od 210+ cm , ne samo sto e golem nego i mnogu podvizen i jak. Da ucestvuvase na prosliot turnir ke bese sampion ali mislam deka namerno go butnaa za da bide poneizvesen turnirot. Mirko vs Semi? pfff. Ste videle kako mava koleno u faca? Nenormalno...
хах друже, мислам дека ако Мирко се врати во K-1 ќе му биде боље пошто не е за во UFC, а иначе он можеше и Чои да го нокаутира со нога ако не беше повреден. во К-1 он се снаоѓа одлично и мислам после паузава ако се врати ке биде интересно.. :smir:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Мирко во едно интервју го прашаа дали планира да се врати во К-1 и тој рече дека можеби 1-2 борби да оди да се бори но да остане во К-1 не.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Мирко во едно интервју го прашаа дали планира да се врати во К-1 и тој рече дека можеби 1-2 борби да оди да се бори но да остане во К-1 не.
Мирко во К-1 доста доминираше и добро се снаоѓаше, еден од најдобрите колку што памтам.. само не ми текнува кој му беше score-от на нокаути и изгубени борби мислам изгубени имаше 6 така нешто..
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
18
со еден збор, на Мирко можат сите да му го јадат газот, најак е бе нема шо
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
хаха па мислам дека треба да погледаш малце повеќе K-1 и UFC па да видиш :) јас мислам дека нема најјак, се разбира дека има исклучоци, но мислам дека вака нема најјак се зависи од статусот на борецот..
 
С

Спенсер

Гостин
хаха па мислам дека треба да погледаш малце повеќе K-1 и UFC па да видиш :) јас мислам дека нема најјак, се разбира дека има исклучоци, но мислам дека вака нема најјак се зависи од статусот на борецот..
да де,има некои се издвојуваат,зависи од формата,повредите.....
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Според мене во К-1 меѓу најдобрите се Руслан Караев,Реми Бонјански,Бадр Хари.А во ММА Федор Емалиненко,Мирко Кро Коп,Алистар Овереем.

kadaif напиша:
Еееееееее детски приказни :toe:
На мојот ли пост мислиш детски приказни?

Еве ќе ти дадам образложени за сите што ги имам напишано зошто сум ги напишал.

Реми Бонјански го почитувам бидејќи со неговото летечи колено руши се.
Бадр Хари е многу добар и е јак само има проблеми со дисциплината.
Руслан Караев ненормално многу брз.

Мирко КроКоп ми е идол,кај него ми се допаѓаат сите негови удари,особено левата нога.

Федор Емалиненко повеќекратен шампион во Прајд,М1 и други турнири,тренира САМБО руска вештина,и е бил во специјалните единици на Руската Армија.Е сега кај него најмногу ми се допаѓаат клуч зафатите тој е махер во тие зафати.И најдобар од сите.

Ако имаш нешто против мојот пост,корегирај ме.
 
С

Спенсер

Гостин
Tyson напиша:
На мојот ли пост мислиш детски приказни?

Еве ќе ти дадам образложени за сите што ги имам напишано зошто сум ги напишал.

Реми Бонјански го почитувам бидејќи со неговото летечи колено руши се.
Бадр Хари е многу добар и е јак само има проблеми со дисциплината.
Руслан Караев ненормално многу брз.

Мирко КроКоп ми е идол,кај него ми се допаѓаат сите негови удари,особено левата нога.

Федор Емалиненко повеќекратен шампион во Прајд,М1 и други турнири,тренира САМБО руска вештина,и е бил во специјалните единици на Руската Армија.Е сега кај него најмногу ми се допаѓаат клуч зафатите тој е махер во тие зафати.И најдобар од сите.

Ако имаш нешто против мојот пост,корегирај ме.
болдираното, едноставно СМРТ за противниците!!!
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Човекот е ѕвер.Многу јак,издржлив,импулсивен човек.Ги имам сите негови борби,документарците за него и најдобри пофални зборови за него.Омилена борба ми беше со Crazy Dog.Како му ја пукна главата...Знам дека имаше подобри ама јас таа би ја издвоил.
:salut:
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Lugjeee naa 13 juni Mirko "is back". ke se tepa so Mostapha al-Turk vo UFC 99: The Comeback. ke bide jako prenos na nova TV. pozz inace mirko izjavi deka edinstvenata pricina zaradi koja se vraka u ring e da go vrati imeto na Crocop kako eden od najdobrite borci u MMA, inace ne mu e za pari rekol deka gi zarabotil site pari so mu trebaat on duri i otvori poliklinika kako znak na humanost. :):helou:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ја гледавте ли последната борба?
Мирко покажа доста енергија, многу физичка спремност и доминираше скоро цела рунда. На крај малце беше лошо што Мирко несекајќи го удри Мустафа со прст по око одма го нокаутираше али во борба со отворени ракавици не се случуваат и такви работи по грешка. Како и да е изгледа дека Мирко из бек! Да се пробаат пак сега со Гонзага и со Конго :)
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Попедерска победа до сега неам видено. Натпреварот беше скоро израмнет, ок малце Мирко беше у предност, али откако му брцна у око Мустафа се изгуби начисто, и следеше нокаут.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
лелееее што не пишуете порано вакви работи...Последната борба рече дека ќе прави операција на коленото и дека ќе паузира и затоа не ни обраќав внимание... цццц на ју туб ја има ли ?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Попедерска победа до сега неам видено. Натпреварот беше скоро израмнет, ок малце Мирко беше у предност, али откако му брцна у око Мустафа се изгуби начисто, и следеше нокаут.
Мирко не доби ниеден удар, го бутна на земја и за малце ќе го докрајчеше уште тогаш. Не сакаше мирко да му брцне во око али чист удар беше во тој предел и го докрајчи со следниот удар во слепоочница така да не му бегаше пораз и вака и така.

лелееее што не пишуете порано вакви работи...Последната борба рече дека ќе прави операција на коленото и дека ќе паузира и затоа не ни обраќав внимание... цццц на ју туб ја има ли ?
Повели :) :
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Тачно дека не му бегаше пораз, али од кај знаеш што можеше да се случи, така да за мене ова е неферска победа, макар ударот беше несакајќи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom