Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
R

Rigel Kent

Гостин
18 godini definitivno , sozreana licnost koja moze da se vpusti vo seksualen kontakt .Praktikuvanje na seks pod 18 ima odredeni posledici vo psihofizicko zdravje a vo podocnezniot period doveduva do frigidnost i impotencija poradi zdosaduvanje od seks.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
I jas taka bi rekol nad 16 moze ama ovaa mladina SE NAUCI POD 15 :pos2: taka da vo procenti izrazeno samo onie koi TOTALNO se posveteni nad KNIGATA i koi sto ne pomisluvaat ni za PIJACKA VO KAFIC imaat nad 16 odnosi OVIE DRUGITE SE E OD MALECKO iako najzalno e toa sto KRIJAT od sekogas i pred sekogo KOGA I DALI DOZIVEALE PRV SEKS ......... te podrzuvam mnogu SEXYLICIOS
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.292
Поени од реакции
27.805
Шо е работава со децава бе на 13-14 години!!!
Ја викам треба да не им се кажува шо е тоа оти ќе бидат љубопитни па ќе пробуваат.
Сеа на децава у 4 одд им пишуе шо е тоа мастурбација, ејакулација бла бла и коа ќе видиш ќерка на 12 години си иде дома со беби торта.
 
T

theTinule

Гостин
Повеќето би рекле 18...
Јас мислам дека тоа е индивидуално...зависи од личноста...дали врската со партнерот е сериозна...такви ствари...
Например ако е некоја недозреана шмизла што го фатила дечкото на 14 години и мисли дека ќе се венча со него нејзе да ја прашате ќе ви каже 15 години е правилно!
Мене да ме прашате..коа ќе се венчаш! Тоа е негде..26...хахах :)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
E pitajte me kako mi e mene koga znam deka devojkata so koja sum veke 2 godini, prvpat se ebala na 15 godini.Podocna si faka drug i so nego se ebe 3 godini, pa posle se raskinuva so ovoj i za eden mesec se ebe so eden nekolku pati .. pa posle si faka drug za seriozno pa i so nego se ebe i posle me faka mene ... i ja ko glup kurton se zaljubiv ... ja sakam oti znam deka ona me saka .. ama mojata bolna ljubomora se poveke ja pretvoruva vrskata vo zamor i problem ... ne znam sto mi e .. postojano si mislam na onoa so mi go kaza koga ja pitav pred nekolku meseci .. ja pitam abe kazi mi se ebese so bivsite mnogo, posledniot po tocno pitav ??I ona mi vika deka ne e bilo ni nogu a ni malku .. a ceeeelo vreme mi vika kako ne go sakala uopste .. hahaha .. abe znaes sto ??? toa zenite sve je kurva .. ali jebi ga .. toa e toa .. zatoa strogo zabranuvam sex pred 18 godini ... mars u ..... i so sea ??? Si trazam nova zenska ..
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Според ова што го кажа најдобро ќе ти биде така.И сеа без навреда или да ме сватиш погрешно,штом таа толку поминала чисто сумјам да те сака за озбилно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Според ова што го кажа најдобро ќе ти биде така.И сеа без навреда или да ме сватиш погрешно,штом таа толку поминала чисто сумјам да те сака за озбилно.
Колку поминала бе другар?1000?
Многу нормално во врска да имаш сексуални односи,јас како што прочитав и години одела со некој,да не треба да се гледаат?
Страшна работа е машкава психа,ем сака да буцка,ем сака „невина“ девојка.
Малку сум надвор од тема,ама ќе ги префрлам мислењава во друга за да може да се изнаприкажеме:smir:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Колку поминала бе другар?1000?
Многу нормално во врска да имаш сексуални односи,јас како што прочитав и години одела со некој,да не треба да се гледаат?
Страшна работа е машкава психа,ем сака да буцка,ем сака „невина“ девојка.
Малку сум надвор од тема,ама ќе ги префрлам мислењава во друга за да може да се изнаприкажеме:smir:

Да ама проблемот е во тоа изгледа шо почнала со сексуални односи од нејзината 15 година.

А нормално е тоа во врската дека ке падне секс, иначе шо друго би правеле, едино како шо реков да не е толку мала. “МАЛА“ подразбирам под 19 години.
Значи под 19 години во врска само може карти да играат, нишо друго!:toe:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
На 17 ипол е најдобрата возраст за секс.
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Aaaa деца, деца.. туј се зезнете само ..:nenene:
Они ке имав на 14 године едн пут, па на 14 па, па после ај интересно било још едн пут .. па после 15 .. ај 15 године имам што има везе,па после ајде кд сам могала до сг, можу па .. ехеееее .. -_-
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
najbitno e licnosta da e psihicki i fizicki podgotvena za toa, fizickata podgotvenost e nad 18g a drugoto veke zavisi od mn drugi faktori, na primer postojan partner...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Да ама проблемот е во тоа изгледа шо почнала со сексуални односи од нејзината 15 година.

А нормално е тоа во врската дека ке падне секс, иначе шо друго би правеле, едино како шо реков да не е толку мала. “МАЛА“ подразбирам под 19 години.
Значи под 19 години во врска само може карти да играат, нишо друго!:toe:
19 е малку нереална бројка за денешново општество.
Реално гледано, премногу се ретки тие случаи, иако се зависи од ситуацијата.
Но и реалната цифра што ја гледам е да ти се згади.14 години, па добро карлицата се уште не им е срасната а имаат односи и остануваат бремени.
17-18 години според мене е реална возраст на која би можело да се започне со односи, секако во зависност од околностите.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
16 seksualno polnoleten i togas moze da se puka mada devojcinjata porano sozrevaat i treba i porano da se pukaat
ama sekoj si znae koja mu e vremeto kaj sekoj razlicno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom