Нај тапа место за излегување!

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Vikate najtapa mesta na Zeleznicka tie.. Epa sry ppl ama Mesto.. Castro i Sofija se ZAKON.. Potocno za kogo kako.. Najtapa mesto.. LEVEL i site kafani :D
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
girlll напиша:
.. Najtapa mesto.. LEVEL i site kafani :D
:bravo:не знам кафани и такви работи многу,ама кога ќе ми спомне некој опатија:ija::nenene:се знае,бе,си ојш на сврика во кастро,убаина,си ојш на љубов(и парк,ама тоа во лето),какви кафани или дискотеки бре!мислам,тоа според мене..
 

RoCkY_bAlBoA

младиот старец
Член од
28 јануари 2007
Мислења
11
Поени од реакции
5
Најтапа у дворот на бардовци (лудницата мислам):pos2:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Пола Скопје е тапа за излегување,нема некое асално место
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.832
Поени од реакции
23.346
Претходно го пишав New York ама сега го затворија-шуќу редно беше.
Иначе да се дополна од претходната страна не смеам да го заборавам, легендарниот, бесмртниот ни комунизам ни капитализам не го соборуваат паб-пивница Лондон на плоштад.
Како татко ти влегол во 1970 на по една кригла со другарите така и ти ќе влезеш. Дури и истата прашина ќе ја најдеш. Ако убаво се загледата горните стакла од местово кога ќе проаѓате поред него се прашинести 24/7.
Секој момент чекам Паско Кузман да поднесе декларација до собранието со цел заштита на овој објект како културно историски. Па луѓе мои најмладиот инвентар таму е од Германските седенки 40-тите и дискусијата дали окупаторското пиво е поарно од Скопсково.
Чат пат седнувам и таму чисто ради скеч што би рекол еден другар. И се осеќам ко Братислав Димитров со неговите носталгии како кошулата ако му се излитела ја вртел од другата страна, или кој најефтин тапкарош ќе му шитне карта за тазе-новиот филм со Чарли Чаплин.
Абе милина...
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
:helou: poso odamna nema nikoj dadeno mislenje na temava ja mislam momentalno e tapa niz grad nema niso novo sve edno isto ziti eden ramstor so go napraile i toa padna , bolje ke se soberete drustvo kaj nekoj doma ili na bilo koe mesto kade sto ne se zamarate so drugi luge okolu vas i ke zemete za pienje i ke se zezate nego li niz grad da se ide celo vreme edno isto, posleden pat bef na zatvaranje na letnata diskoteka COLLOSEUM osven so beshe mnogu tapa taka i ostana do den denes.

P.S.
cuvajte pari za na odmor da si go ladite :pos2:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
B2,Proces,zs puno e so sestacinja i deca koi uste pijat mlekce.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
На времето - Хавана (бог да ја прости)
А сега мислам дека е Левел
 

GraFusion

Мрчало Примус Максимус
Член од
21 јуни 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
ROBOCOP напиша:
abre shtatie u marakana e bed grdi curi idat tamo, isfrustrirani tipovi i posleden pat koa bev imasse KONDOVO/ARACHINOVO faci!!!!!!!!!i toa u subota mislam deka bese se sjebav na mrtvo.si otidov za 20 min,u koloseum :)))))
И ајде сега кажи дека поубо си помина у колосеум. хаха колосеум... бљак!!!
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
нај тапа место и СР е галаксија:toe:
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
Vo skopje veke se mi e tapa...za nekoj den ke pocnam da polagam za kola,pa posle Strumica,Stip,Bitola... Tamu e zivotot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom