Секс школо

B

black angel

Гостин
Едно проблемче..кога почнува да боли при прв сексуален однос? при самиот почеток на пенетрацијата или кога ќе почне дефлорацијата?

zavisi kaj kogo kako mozebi nema da osetis nikakva bolka a mozebi i ke osetis,boli pri samata defloracija
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Точкест - факт:
Секоја жена неможе да те возбуди. Секоја не го дига. Не си вистински човек ако ти се дига на секоја. Може да стои гола пред тебе, а ти да си "штракаш" на форум без да ја забележиш воопшто... И не е секогаш до физичкиот изглед на жената, туку до однесувањето, боди ленгвиџот, предиграта и тн (се во зависност од тоа што тебе те пали)... Исто е и кај мажите. Секој маж не ја возбудува секоја жена. Затоа, нареден пат немој да се чудиш кога ќе видиш некој (според тебе) "ропак", со некоја "бомба" девојка.

Не верувам дека е проблемот кај тебе, туку кај девојката.

Млад си за да бидеш заморен физички, а психички уште помалку. :wink:
Менувајте ја предиграта за почеток, понатаму, само ќе си дојде од себе.
Se soglasuvam so ova a sakam i da prasam nesho so ako na maskoto mu e prv pat znaci use ima netrgnata kozicka nevin e a devojkata ne e dali moze da dojde so pukanje na kondom ili dali go boli i slicno???
 
Член од
14 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Абе... Зар во принцип е битно кога почнува? Битно ќе боли.
Епа Acid битно е..јас мислев дека боли при самата дефлорација..а мене ме боли на почеток на пенетрација..и сакам да знам дали е нормално:vozbud:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Епа Acid битно е..јас мислев дека боли при самата дефлорација..а мене ме боли на почеток на пенетрација..и сакам да знам дали е нормално:vozbud:
И да не е нормално, не се секирај, кога ќе се прошири нема да те боли. Кажи му да те фати „на сец“ :vozbud:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Епа Acid битно е..јас мислев дека боли при самата дефлорација..а мене ме боли на почеток на пенетрација..и сакам да знам дали е нормално:vozbud:
Не те пали типот доволно , кажи му да подмачка доле со јазик:D да те опушти.. хехе
 
Член од
14 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
И да не е нормално, не се секирај, кога ќе се прошири нема да те боли. Кажи му да те фати „на сец“ :vozbud:
како бе на сец? :pos2:

[MkD]Scout;2682134 напиша:
Не те пали типот доволно , кажи му да подмачка доле со јазик:D да те опушти.. хехе
женското само ако не може да се опушти џабе е кој колку да се труди...

пс. у осталом ти си машко,што знаеш ти дали боли,кога боли и зашто боли...
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
како бе на сец? :pos2:



женското само ако не може да се опушти џабе е кој колку да се труди...

пс. у осталом ти си машко,што знаеш ти дали боли,кога боли и зашто боли...
Да не те тинтра многу, на неспремно за да се плашиш помалце :)
 
Член од
14 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Да не те тинтра многу, на неспремно за да се плашиш помалце :)
hehe абе и вака боли неиздржливо,па тек на hmmm неспремно...

pc. алооо, некое женско..pls..нормално е или не?:kesa:
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
hehe абе и вака боли неиздржливо,па тек на hmmm неспремно...

pc. алооо, некое женско..pls..нормално е или не?:kesa:
Нормално е не се секирај, некогаш се случва така посебно ако типацот не те пали мн или па ако не се осеќаш спремна. Според мене, а за др нз :pipi:
 
Член од
14 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Нормално е не се секирај, некогаш се случва така посебно ако типацот не те пали мн или па ако не се осеќаш спремна. Според мене, а за др нз :pipi:
Па се осеќам спремна..и ме пали,не дека не:kesa:..ама кога ќе дојде до тоа не можам баш да се опуштам:nenene:

пс. фала :eek:lee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom