Подесувања во конзола заради намалување на лагот!

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Помагајте како знаете!

Правам дома сервер, влагаат 4ца вкупно, и лаг си е до кај 60 мах. Ама ако влезе барем уште еден, значи дако сме над 4ца на сервер, лагот иде над 2000 или 3000 буквално, и не паѓа. А кога сме до 4ца, се си е супер. До што може да е мамата да му ја......

До пред 1 месец, играв се супер, по 12 души бевме на сервер.
Да не има некои финти, пачови, фиксови, или што и да има за оправување на проблемов?

Користам и AMXmodX, ако има и таму финти некои, кажете....
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Помагајте како знаете!

Правам дома сервер, влагаат 4ца вкупно, и лаг си е до кај 60 мах. Ама ако влезе барем уште еден, значи дако сме над 4ца на сервер, лагот иде над 2000 или 3000 буквално, и не паѓа. А кога сме до 4ца, се си е супер. До што може да е мамата да му ја......

До пред 1 месец, играв се супер, по 12 души бевме на сервер.
Да не има некои финти, пачови, фиксови, или што и да има за оправување на проблемов?

Користам и AMXmodX, ако има и таму финти некои, кажете....
Зависи, можеби е до тебе, можеби до некој играч што лагира на сервер, незнам што друго да ти помогнам околу тоа..
 
Член од
2 август 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
ABE STAVE TE SI KABLOVSKI INTERNET PA DA VIDITE STO E LATENCY 35-50 :}}}
 
Член од
9 август 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
E jas samo sto go downladira serverot odma imav Ping 40-60 Ama imam MaxAdsl 2gb:back:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
EVE VI JA POMOSTA SO PINGOT!!!!!!
Koga ke go startuvate Hlds.exe znaci serverot,Ke odite vo TaskManager,Potoa
barajte hlds i na hlds ke kliknete na desen klik i ke namestite setpriority Real Time.
Predupreduvanje!!!-OVA VAZI SAMO ZA KORISNICITE SO GOLEMI PINGOVI-!!!:baeh:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
ИМАМ ПЕНТИУМ 3 И ЛАГОТ НА ЕДЕН СЕРВЕР КОЈ ГО ИГРАМ ПОСТОЈАНО ПРЕД НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ МИ БЕШЕ ТОП! СЕГА ПРЕД СКОРО ВРЕМЕ ПРИМЕТИВ ДЕКА МИ Е МНОГУ ПОКАЧЕН А ИСТО ТАКА И НА ДРУГИТЕ ИГРАЧИ ОКОЛУ 500-600. ВЛЕГОВ ВО ДРУГ СЕРВЕР ЛАГОТ ПОВТОРНО БЕСЕ СУПЕР. НЕ ПАНИЧЕТЕ ДО СЕРВЕРИТЕ Е ПРОБЛЕМОТ МОЖЕБИ ИМААТ СЛАБИ КОМПЈУТЕРИ
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.553
Поени од реакции
33.800
:pos::pos::pos::pos:

Не сме ќорави, caps off.
повеке сум сигурен дека е до интернетот не компјутерот, не дека и тоа не влијае.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
За сите со послаби конфигурации би препорачал fastsprites "2"
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
EVE VI JA POMOSTA SO PINGOT!!!!!!
Koga ke go startuvate Hlds.exe znaci serverot,Ke odite vo TaskManager,Potoa
barajte hlds i na hlds ke kliknete na desen klik i ke namestite setpriority Real Time.
Predupreduvanje!!!-OVA VAZI SAMO ZA KORISNICITE SO GOLEMI PINGOVI-!!!:baeh:

И на мојот сервер беше исто .. над 4ца има по 2000 лаг.. па одитов и прочитав и ми вика да одам во task menager и да го направам на set priority Real Time .. и нема лаг.. ама добро ке беше и да си инсталираш HL Booster - ти го намалува лагот .. (тоа е plugin кој што се става во amxmod x plugins и кај метамод plugins - еве ти мѕн kire-cs@hotmail.com ке ти го средам лагот .. ) ајде позз :helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom