Фан Клуб: Партизан

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Малер малер малер малер........Како што прочитам на форумот на Партизан Мореира нема да игра утре поради смртта на неговата мајка...

Браво МАЈСТОРЕ.И покрај смртта на неговата мајка одлучи да игра со Апоел па потоа да оди во Португалија.Вели дека нема да ги остави сами соиграчите.Се наежив....БРАВО!!!
KE IGRA MOREIRA KAKO NEMA!!!!
>>>>>Trener Jokanović je naravno odmah saopštio Moreiri da istog sekunda može da krene put Portugalije, ali je Moreira to odbio. Odgovorio je da mora samo nakratko da ode do svog stana, da se odmah zatim vraća u karantin, da želi da igra večerašnju utakmicu i da će tek nakon utakmice otputovati u Portugaliju.<<<<<<<<
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
[SIZE=-1]Ko će dočekati sredu! Tenzija raste iz sata u sat a mnogo navijača Partizana sigurno neće večers ni spavati, a ne bi nas začudilo da poneki i kampuju ispred stadiona. Odavno nije bilo toliko interesovanje i toliko pozitivne enrgije pred jedan meč Partizana. Ako igrači iskoriste svu tu energiju, biće urnebes![/SIZE]
[SIZE=-1]FK Partizan je danas izdao saopštenje za javnost, ali mi smatramo da za to i nije bilo potrebe. Partizan moli svoje navijače da se lepo ponašaju prema gostujućim naviijačima kojih će biti preko hiljadu. Uzimajući u obzir da su i oni bili zaista fer prema Partizanu i ono malo Grobara što je bilo u Nikoziji, nema sumnje da će Kiprani biti dočekani domaćinski.[/SIZE]
[SIZE=-1]U kojoj formaciji će Partizan odigrati i ko će biti u prvoj postavi, neka reši Jokan i stručni štab. To je njihov posao a naš je da sa tribine vodimo tim do trijumfa. Od igrača očekujemo da ostave srce na terenu, a ako i to ne bude dovoljno da se prođe dalje, niko im neće zameriti. Ajde momci, možete vi do... pardon, možemo "svi zajedno" do Lige šampiona![/SIZE]
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Еј а што е со Крстајич ќе игра???
 
V

Viktoranius

Гостин
Ауууф уште од сеа ме мава еуфорија. Ајде ајде вечер само храбро, ќе паднат кипраните.

Иначе секоја чест за Мореира.:cuc:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Ауууф уште од сеа ме мава еуфорија. Ајде ајде вечер само храбро, ќе паднат кипраните.

Иначе секоја чест за Мореира:cuc:.

Bravo za moreira...se gleda oti igre od srce za klubo i se nadevam deka deneska ke postigne gol

MI smo grobari najaci smo najaci
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Јас знам дека ќе постигне гол а може и да го реши натпреварот после сето ова што го направи.БРАВО!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Аууу Мореира звер човек бил отсекогаш ама ова е нешто невидено...
Мора соиграчите и поради тој факт да играат јако и да ги поминат овие циганосиве од Никозија!
Крле дали ќе игра или не нема никаква врска,само што Јокановиќ греши што го става тој Стевановиќ а не го игра воопшто Кнежевиќ кој е подобар и далеку поискусен!!!
Многу позитивна мислам дека ќе биде вечерва така некако предчувствувам:)

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ajде вечер 3 гола и кипраниве дома ќе им се стресат нозете ќе гори на стадион!
На РТС ќе даваат така?

@ кими во 20:45 e
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Да да ќе ја дават.:helou: ВОЛИМ ПАРТИЗАААН!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Луѓе јас ќе одам во црква сега да се помолам за Партизан,за вечер среќа да не прати!!!!

ВОЛИМ ТЕ ПАРТИЗАНЕ
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ма каква еуфорија, мислам срце ќе ми се распука пред да почне утакмицава, камоли после 20:45. И ја се надевам на 4-0, да падне едно добро силовање вечерва, па следно коло цела чета Гробари од Македонија да тргнеме накај Београд. :)
Ајде дечки со среќа нека ни е вечер, па после 22:30 да си честитаме на форумов победата. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom