Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Има врска како може да нема..9999 стави си сајдспид и бекспид..
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
9999 на мене врши работа и единствена шифра која ја пишувам :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не е баш ништо со оваа шифра. Можеш да се движиш во косо
Ти играј со 400, јас со 900 па да видеме кој ќе оди подобро :)
Има врска како може да нема..9999 стави си сајдспид и бекспид..
9999 на мене врши работа и единствена шифра која ја пишувам :)
Ај да ви објаснам пошо глеам не сте доволно информирани.
Вака:

sidespeed и forwardspeed по default се наместени ОД СЕРВЕРОТ да бидат 320 или 400. Значи СЕРВЕРОТ ако дозволи вие да се движите со брзина 999999, тогаш ќе може, а пошто 99% од серверите си се на дефолт, значи џабе патот, џабе пишувате глупости.

Друго, нешто читам вака може косо, а иначе неможе. Глупости!

Финтата е што кога еднаш ќе пишеш cl_forwardspeed 9999, тоа секогаш си останува 9999, и после рестарт на играта, додека cl_sidespeed колку и да пишеш, после рестаритрање на играта СЕКОГАШ се враќа на дефолт. И ако овие 2 шифри немаат иста вредност, САМО ТОГАШ нема да можеш да одиш косо.
Значи, влези во игра, пиши cl_forwardspeed, види на колку е наместено, истата бројка стави ја за cl_sidespeed, и НИКОГАШ нема да ти затреба повторно оваа шифра т.е. секогаш ќе одиш брзо и секогаш ќе можеш косо да одиш.

Ебаве, цел живот кантер играте, барем научете ја играта.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
abe sto ke vie e sidespeed jas ne koristam side speed jas taka sum nakosen pa uste toa mi fali da koristam sidespeed...:)
 

Daniel-PrIx

cAiR-cRew
Член од
14 јули 2008
Мислења
80
Поени од реакции
2
I kaj mene se pojavi eden problem za prv pat!!:vozbud: Ako moze nekoj da mi kaze? Zasto ne mi go prima sxe-7.7 fix 1 ke go instaliram se e ok,pustam sxe,cs,se konektiram i pred da vlezam u igra me kika i mi pisuva neso verifical logs taka neso bese!! I posle moram da igram so 7.7 fix 2 koe mi smaluva fps t.e fps-to ne se diga poise od 30 a so e najtragicno pagja i na 15. Imav sovet od troll da simnam druga cs i da ja reinstaliram no toa ne uspea:S:S ako znae nekoj neka pomogne pozz :smir:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
jbg корун да не дигаме галама за сајдспид ама ако не ја напишеш не оди така да дали е 99 или 54 % од серверите се дефолт тоа е анадр шит.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
100 пати прашувам но се заборавам, може да ми каже некој како беше шифрата за да имам текст? ме мрзи да даунлодирам пач:smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Како мислиш за да имаш текст ?
Решив, си слегнав пач:smir:а како беше таа шифрата кога стискаш 3 за нож, или били какво оружје право одма да ти излезе ? а не да кликнаш на него.
Мислам дека се разбравме??:smir:
Горе десно во ќошето да не покажува што има право да се бире тоа ..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Решив, си слегнав пач:smir:а како беше таа шифрата кога стискаш 3 за нож, или били какво оружје право одма да ти излезе ? а не да кликнаш на него.
Мислам дека се разбравме??:smir:
Горе десно во ќошето да не покажува што има право да се бире тоа ..
hud_fastswitch 1
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Решив, си слегнав пач:smir:а како беше таа шифрата кога стискаш 3 за нож, или били какво оружје право одма да ти излезе ? а не да кликнаш на него.
Мислам дека се разбравме??:smir:
Горе десно во ќошето да не покажува што има право да се бире тоа ..
Во OPTIONS на кантерот ја имаш таа опција бре, ц ц ц...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom