Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Зошто не можам да се вклучам на вашиот сервер?:toe:
На кој конкретно ? 5 се инаку :) Како ја пишуваш адресата ? Моментално сите сервери се UP, така да не би требало да имаш никаков проблем, освен ако твојата ИП не е ставена на бан листата на серверот
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
...Еден другар има HLDS so админ мод и мета мод во него ... е сеа он кога ке се пушти на него нема лаг многу ама коа ке се пуштам јас на пример иам лаг до 200 или погоре а не само јас туку сите што ке влезат... има ли некои алатки против лаг на серверот ??? ако има по ПП пратетеми линк

Фала :smir:
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
абе што е работава со лагот ? 150-170, дај кажете другите што се на кејбл тел дали и кај вас е исто ?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Peer, ne se sekiraj ja 2 nedeli ne stapnav na kgn od toj lag 160 nekogash i do 300 doagashe kaj site korisnici na maX adsl na kGn serverite :mad:.. I Denes imashe lag :S
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
На кој конкретно ? 5 се инаку :) Како ја пишуваш адресата ? Моментално сите сервери се UP, така да не би требало да имаш никаков проблем, освен ако твојата ИП не е ставена на бан листата на серверот
На оваа CS.Kajgana.com:27015 а не верувам дека ИП ми е ставена на бан листа бидејќи до сега не сум играл:helou:
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Peer, ne se sekiraj ja 2 nedeli ne stapnav na kgn od toj lag 160 nekogash i do 300 doagashe kaj site korisnici na maX adsl na kGn serverite :mad:.. I Denes imashe lag :S

пеер не се секирам, не сум пеер тоа 2ро, и 3то прашав некој што е на кејбел тел , ме заболе за тие на мах адсл, дај читајте малце не пишувајте само колку да се каже сте си пишале :uvo:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Чепкав нешо по конзулата , пробував да снимам демо и снимив некако го најдов таму каде што ми е инсталирана цс....и муабетот ми беше дали некој од овие што знае да ми го...среди малце ....да крати да зумира тие подобрите убиства да ги издвои некако хс...така вака.:kesa::pos2:

Некој*?
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
На оваа CS.Kajgana.com:27015 а не верувам дека ИП ми е ставена на бан листа бидејќи до сега не сум играл:helou:
ако имаш динамична ип, може ти повлекло банирана ип па затоа така ти е, така да реконект на нетот и све ке е ок :smir:

и друга работа, види може ке треба да го пре-аднеш серверот, односно делете од фавоуритес, и пак адд, а за сигурно да знаеш дека ти е офф лине серверот, пробај директно од конзола да влезес, connect cs.kajgana.com:27015 или ип то целосно
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
На оваа CS.Kajgana.com:27015 а не верувам дека ИП ми е ставена на бан листа бидејќи до сега не сум играл:helou:
Пиши во конзола: connect cs.kajgana.com:27015, aко си баниран ке ти пише. Истотака во конзола.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Пиши во конзола: connect cs.kajgana.com:27015, aко си баниран ке ти пише. Истотака во конзола.
Пробав вака и ми вика:You have been disconneted from the server.Reason:Kicked:Dropped due to slot reservation.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom