Помош околу Counter-Strike (општо)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тоа не се скинови, тоа се GUI's..
еве ви линкови за download на подобрите GUI-a според мене, а тие од fps-banana се живо срање..
CEVO GUI v3.0
MYM GUI
CPL GUI

ROCCAT GUI

Ај доста ви се :helou:
Овие ќе да се за преку STEAM.

За на кантер можеш да си направиш најнормално преку PAINT само треба да ја сечеш сликата на парчиња, и да ги замениш со старите.

Во cstrike/gfx фолдерот негде беа старите, ќе ги најдеш, и само ќе ги замениш со нови и толку. Попросто здравје
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
се користат и на non-steam :wink:
и во овие gui-a, не е само позадината сменета, имаш некои поедноставни и побрзи опции, scoreboard-от е различен, некаде буквите се подобрени итн..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
cl_crosshair_color "255 255 255", ако го подразбираш тоа под поимот зум
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Тоа не се скинови, тоа се GUI's..
еве ви линкови за download на подобрите GUI-a според мене, а тие од fps-banana се живо срање..
CEVO GUI v3.0
MYM GUI
CPL GUI

ROCCAT GUI

Ај доста ви се :helou:
Џабе. Секој со свој фкус. Директни се линковите. Стај screenshots да знаеме што симнуваме.

:back:
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Koristam Dedicated server i ko ke igram preku mojov server me kicknuva ako imam nad 100ping

Moze li nekoj Dami kazi kako Se zgolemuva Ping-on???
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
9
Тоа не се скинови, тоа се GUI's..
еве ви линкови за download на подобрите GUI-a според мене, а тие од fps-banana се живо срање..
CEVO GUI v3.0
MYM GUI
CPL GUI

ROCCAT GUI

Ај доста ви се :helou:
Фала , Фала но јас најдов едно jr-gui како на кагебе исте е :D и коа ке претиснепш Н ти излева тоа TaZ LUq Kuben Neo со какви контроли играат :salut:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Јас не можам да влезам на кајгана серверите. Ми бара некој пач. Ај кој има да пушти :smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom