Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Пошо незнам која би била најсоодветна тема да постирам ке постирам тука па префрлајте ...(или бришете како што обично знаете без никакво објаснување)

Додека сите се жалевме дека некој со својата непромисленост ги сјебува серверите имаше луге кои глумеа авторитети и не убедуваа во спротивното.Додека се знаеше кој се смее да биде админ и кој како смее да се понаша на сервер се беше супер немаше поплаки во толкав број немаше пцуење на админи мегусебе итн итн,и што е најбитно серверите секогаш беа полни дури лугето чекаат по саат време да се конектираат (да се ослободи место) бидејки знаеа дека ке уживаат во фер пукање и дека никој нема да ги навредува или кика банира итн без никаква причина , сега што оддвај се собираат 10 души на сервер од кој 5 се со читови а останатите 5 се нечиви другари братучеди или незнам кави се не други гзолижачи кои несмееш ништо да им кажеш пошо има цела багра шупаци позади нив кои преку лижење имаат некаква функција на сервер и ке те малтретираат и нервираат со кицк слај бан итн итн,преку аксес на админи се конектираат уште 5-6 луге, еден го брани другиот само заради тоа што му е комшиа , друг си го брани брат му , трет брани некој само поради тоа што припагаат на иста националност, кратко кажано калакурница.

Браво до оние кои си останаа доследни на функциите кои им се доделени нема да ги именувам ретки се ама ги има, а останатите гзолижачи изгледа на крај ке си останат сами на сервер ...
Јас сум првиот кој би се вратил на стариот систем, т.е. ако немаш доволно функционална бела и сива маса не се појавуваш на сервер. Порано беше супер... игравме дечки кои се познававме одамна, а богами со некои се запознавме и преку серверот. Супер игра, супер забава. Немаше ни sXe, ни ништо, па никој ни на крај памет не му текнуваше да пушти чит. Како што стана популарен серверот, така почнаа и размазени дечиња од 10 години да играат на кои им се дига тошо кога ќе прочитаат дека скокнале едно место во ранкот.
Кога играв порано...мерак ми беше. Сега што попрво да правам... да го чистам серверот од читери за да може колку-толку да се игра асолно или да се чудам кои се луѓево што не знаат дека форумов постои, а дошле и играат. Нешто мора да се направи, што е доста - доста е. Очекувајте измени наскоро.
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Јас сум првиот кој би се вратил на стариот систем, т.е. ако немаш доволно функционална бела и сива маса не се појавуваш на сервер. Порано беше супер... игравме дечки кои се познававме одамна, а богами со некои се запознавме и преку серверот. Супер игра, супер забава. Немаше ни sXe, ни ништо, па никој ни на крај памет не му текнуваше да пушти чит. Како што стана популарен серверот, така почнаа и размазени дечиња од 10 години да играат на кои им се дига тошо кога ќе прочитаат дека скокнале едно место во ранкот.
Кога играв порано...мерак ми беше. Сега што попрво да правам... да го чистам серверот од читери за да може колку-толку да се игра асолно или да се чудам кои се луѓево што не знаат дека форумов постои, а дошле и играат. Нешто мора да се направи, што е доста - доста е. Очекувајте измени наскоро.
Пријател се е ова убаво што го кажа се согласуваме имаме сличен став околу стариот и новиот систем , арно ама колку и да сакам (да не зборам во множина а гарант има многумина кои би се сложиле) да поверувам во ова ке има измени наскоро неможам барем не на зборови пошто е 100 пати кажано ке има промени ова ке биде она ке биде и на крај пак ништо мислам дека додека на дело не се покаже никој не би поверувал на тоа иако убаво звучи...

П.с.
И една поинтересна ситуациа кога и да има некоја критика обавезно реплицира некој админ кои благо кажано има најмалку грешки направено, додека другите кои се представуваат и наводно важат за поголеми авторитети или админи со повисоки ингеренции никаде ги нема...:toe:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.554
Поени од реакции
33.800
Пријател се е ова убаво што го кажа се согласуваме имаме сличен став околу стариот и новиот систем , арно ама колку и да сакам (да не зборам во множина а гарант има многумина кои би се сложиле) да поверувам во ова ке има измени наскоро неможам барем не на зборови пошто е 100 пати кажано ке има промени ова ке биде она ке биде и на крај пак ништо мислам дека додека на дело не се покаже никој не би поверувал на тоа иако убаво звучи...

П.с.
И една поинтересна ситуациа кога и да има некоја критика обавезно реплицира некој админ кои благо кажано има најмалку грешки направено, додека другите кои се представуваат и наводно важат за поголеми авторитети или админи со повисоки ингеренции никаде ги нема...:toe:

Друже, тука ти е грешката..

очигледно не го знаеш диме, кога обека нешто го тера до крај (=
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Друже, тука ти е грешката..

очигледно не го знаеш диме, кога обека нешто го тера до крај (=
Иви друже да не се повторувам прочитај целосно уште еднаш јас не реков дека диме(не го ни знам дечкото го знам како ман од пукање на сервер да не испадне после лижење или незнам што)нема да направи реков дека имало толку до сеа празни ветувања што не оставиле никаква основа за верување во тие што ке следат.Баш и за тоа пишувам затоа што сакам да се среди ако ман успее сите би му биле благодарни (не само он и останатите админи кои мислат како него) ама до тогаш пак ке кажам на жалост во ветување тешко дека некој ке поверува иако ја има барем мојата подршка:wink:

Топ доле во активни корисници ке си дојде некој админ ке прочита и толку нема одговор нема објаснување главата во песок и да се надеваме дека нема никој друг да не критикува хех .... на сервери манги жива сила не ги сопира тука на форум безкичмењаци...
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
eve go posle 3-4 sec kazuva deka zaversuva runda vidi go nisto ne mozam da citam so pisuvat tie i + na baza terorite 1 CT i jas sum ziv tamu e deka sum deth :) ccc
Кагебе ај пиши во конзола hud_saytext 1 и ќе можеш да ги читаш останатите....Ако нејќе ни така ондак симни пач в21 или в23 друго решение нема...
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
Red probaf nisto kako sto gledam. mora format Pc :)
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
go najdof problemot so mi bese Pc mi bese full so virusi :nesvest: 140 minuti sum izbrisil virusi ccc sea mi e ok.. :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
go najdof problemot so mi bese Pc mi bese full so virusi :nesvest: 140 minuti sum izbrisil virusi ccc sea mi e ok.. :)
ХАХАХ ....Порн ор Читс хахах ка ти викаше батко ти не фајки там ти пак :):pos2:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
ne sum jas be :D ne sum budala da baram titula i jas TFL Lider :D bar ne do tolku i da treskam zeleni :D p.s kako na primer ova so mi e vo potpis
 
Член од
4 јуни 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
sto e ova be fraeri serverite za maalski luge i lizi gzinja mnogu pederska finta diskonekt , nemas pristap na server i tako dalje pa neli se pablik.probav i na tfl i tamu nejke, nesto sum isutiram nemam pristap do serverite sto e problemot moderator hiten odgovor
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.554
Поени од реакции
33.800
рамбо има админ затоа, пробај со друг ник.

ај за Фтор подобар почеток... добредојде на кајгана серверите :smir:
 
Член од
4 јуни 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
za kolku vreme odgovor na problem ili .....? wot da go smenam imeto ili sto
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.554
Поени од реакции
33.800
имаш пристап, само не со ник рамбо.

Пробај сталоне, роки.. Или некој друг твој избор.
Со рамбо неможе, пошо има админ со ник рамбо и тој ник е заштитен. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom