Мажи, не признавајте дека...

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Жените знаат дека е подобро некои работи да не ги кажуваат на глас, на пример - со колку мажи спиела (три например е одличен одговор), колку килограми има (60) или дали планира да има деца (да, нормално). Меѓутоа, обратната ситуација е иста, односно - ни мажите не им кажуваат се на новите, а понекогаш и на долгогодишните партнерки.

Златните правила (слободно надополнете ме ако сакате):

- Пробајте да не ги оптеретувате девојките со податоци за вашите приходи и расходи, без разлика дали сте богати како Доналд Трамп или во долгови како Игор Џамбазов. Некои работи едноставно е подобро да се премолчуваат. Во спротивно, можеби никогаш со сигурност нема да дознаете дали таа е со вас поради вас, или поради дебелината на вашиот паричник.


- Во никој случај не спомнувајте дека сте ја изневерувале бившата девојка. Јасно дека ќе си помисли дека истата судбина ја чека и неа, а потоа кажете и бај бај на вашата врска.


- Жените не сакаат да слушаат како вашата бивша била "eптенски секси", како ви се дигал на неа и како имала совршен глас (како стенкала), какви нозе имала, г'зе...


- Мастурбацијата држете ја помеѓу четири ѕида каде што постоите само вие и вашата рака. Доколку ве фати како го правите "тоа" додека сте во врска со нејзе, би можела да си помисли дека не ви е доволна.


- Првиот секс можеби и не е баш погоден за да и кажете како ве пали нејзиниот градник. Обидете се низ разговор да дознаете што таа мисли за тоа пред да ја "изненадите".


- Не и спомнувајте за излегувањата на стриптиз со другарите ("одиме на фудбал/ќе играме карти" - се одлични изговори).


- Жените не сакаат да знаат дека плачете на филмови. Подобро да незнаат дека сте емотивни. На крајот од краиштата, жените бараат личност посилна од нив, односно заштитник, не бебенце.


- Не заборавајте да ги скриете колекциите од "Playboy" или залепените страници на "Erotika" пред да ја викнете во својот стан. Нека живее во верувањето дека такви работи вас не ев интересираат ("Да драга, сметам дека тоа е навистина понижувачки за жените" - е одличен одговор).


- Девојките не сакаат да слушаат колку девојки сте имале пред нив. Уште помалку, колку сте "смувале" во една вечер. Оставете го тој дел за форумџиските пријателчиња :wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
mmmmmmmmmmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm intresno acid :) sekoja cest...ima mashki osobi koj ne se zapoznaeni so vakvi raboti :). i ovoj tutorial dobro ke im dojde
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Ако сум женско?:)
Интересно и паметно од твоја страна..Убаво е да се знаат тие работи. Поддршка иако има некои работи..
Има разлика дали се работи за почеток или не, не се согласувам со се.

- Пробајте да не ги оптеретувате девојките со податоци за вашите приходи и расходи, без разлика дали сте богати како Доналд Трамп или во долгови како Игор Џамбазов. Некои работи едноставно е подобро да се премолчуваат. Во спротивно, можеби никогаш со сигурност нема да дознаете дали таа е со вас поради вас, или поради дебелината на вашиот паричник.
Не баш комплетно се согласувам. Има ситуации кои налагаат да се види материјалниот статус. Не е страшно. Порано или подоцна ќе знаете дали некој љуби пари или вас. На почеток да, небитно. Али ако момчето ми има проблеми, може можам да му помогнам?! А и за да го нема тој однос, дека тој мора да части..А и низа недоразбирања..

- Мастурбацијата држете ја помеѓу четири ѕида каде што постоите само вие и вашата рака. Доколку ве фати како го правите "тоа" додека сте во врска со нејзе, би можела да си помисли дека не ви е доволна.
Можно, али не нужно.
Мастурбацијата е лична работа и скоро да нема врска со партнерот, освен ако него не го замислуваш:) Не е страшно, но, кажете само ако има врска со неа. (подолги врски)

- Првиот секс можеби и не е баш погоден за да и кажете како ве пали нејзиниот градник. Обидете се низ разговор да дознаете што таа мисли за тоа пред да ја "изненадите".
АПСОЛУТНО! Нејзиниот градник не е таа, така да ќут! Прво бар види што мисли!

- Жените не сакаат да знаат дека плачете на филмови. Подобро да незнаат дека сте емотивни. На крајот од краиштата, жените бараат личност посилна од нив, односно заштитник, не бебенце.
Е со ова ич не се согласувам. Може јас сакам емотивни луѓе. Човек што плаче често е и многу посилен, од тие што не плачат. Не морате пред нејзе, за филм!(И нас ни е срам за филм да плачеме) Али фино е да знае дека имате емоции.

Девојките не сакаат да слушаат колку девојки сте имале пред нив. Уште помалку, колку сте "смувале" во една вечер. Оставете го тој дел за форумџиските пријателчиња :wink:
Јас сакам машки со искуство. Ќе знам дека прошол сито и решето и сега може знае што сака..бар така ќе помислам.. а дали е вистина?!
Можете некогаш да се направите важни, пред девојката, да и кажете дека сте посакуван..и сте биле..( а тоа со мувањето да, ќут)

Тоа со списанијата и стриптизот дефинитивно си во право, бар за мене, иако има и такви што не им пречи.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Секако, тоа е мое мислење.
Темава ја отворив за да ја чујам и женската страна. Благодарам за репликата Р'тси. :wink:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Slabo zenski odgovori a ?

ajde da aktuelizirame malce

inace nikad ne kazuvajte deka vi se svidza drugarka i ...

ne priznavajte deka ste ja prevarile duri i da ve fati na delo

ima uste ama sea za sea tolku
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
- Пробајте да не ги оптеретувате девојките со податоци за вашите приходи и расходи, без разлика дали сте богати како Доналд Трамп или во долгови како Игор Џамбазов. Некои работи едноставно е подобро да се премолчуваат. Во спротивно, можеби никогаш со сигурност нема да дознаете дали таа е со вас поради вас, или поради дебелината на вашиот паричник.
За приходи и расходи се зборува само кога тие треба да станат заеднички. Не би била со некој кој се фали колку плата зима и колку е богат, но ни со некој што постојано се жали дека нема пари. Глупа тема на разговор, дефинитивно.

- Во никој случај не спомнувајте дека сте ја изневерувале бившата девојка. Јасно дека ќе си помисли дека истата судбина ја чека и неа, а потоа кажете и бај бај на вашата врска.
Освен ако не сте ја изневериле бившата со неа, па да се вадите на карта-„ти беше исклучок“.:icon_lol:

- Жените не сакаат да слушаат како вашата бивша била "eптенски секси", како ви се дигал на неа и како имала совршен глас (како стенкала), какви нозе имала, г'зе...
Јас би раскинала за вакво нешто. Јас сум најубава од сите ало, не за џабе ме избрал мене.:pos:
Шала нормално, ама дефинитивно би помислила дека сеуште има чувства кон бившата (макар и на сексуална база) и нема да биде арно.

- Мастурбацијата држете ја помеѓу четири ѕида каде што постоите само вие и вашата рака. Доколку ве фати како го правите "тоа" додека сте во врска со нејзе, би можела да си помисли дека не ви е доволна.
У принцип мастурбацијата ми е многу грда ствар. Ама ја сакам.:icon_lol: Не би помислила дека не сум му доволна, би помислила дека има здрав сексуален апетит кој е многу подобро да се задоволи со десанка во отсуство на партнерот, отколку на некој „жив примерок“.

- Првиот секс можеби и не е баш погоден за да и кажете како ве пали нејзиниот градник. Обидете се низ разговор да дознаете што таа мисли за тоа пред да ја "изненадите".
А?


- Не и спомнувајте за излегувањата на стриптиз со другарите ("одиме на фудбал/ќе играме карти" - се одлични изговори).
Ах бе мажи, мажи...кога ќе сфатите дека кога тогаш се` дознаваме? Боље е да се каже вистината, ама не верувам дека резултатите би биле позитивни.:)

- Жените не сакаат да знаат дека плачете на филмови. Подобро да незнаат дека сте емотивни. На крајот од краиштата, жените бараат личност посилна од нив, односно заштитник, не бебенце.
Јас сум про плачење, но не секогаш. За филмови ај ќе разберам (кој нормален човек не би заплакал кога умира Муфаса :(), но за се` има граница.


- Не заборавајте да ги скриете колекциите од "Playboy" или залепените страници на "Erotika" пред да ја викнете во својот стан. Нека живее во верувањето дека такви работи вас не ев интересираат ("Да драга, сметам дека тоа е навистина понижувачки за жените" - е одличен одговор).
Да не се лажеме, повеќето мажи си живеат со нивните, па и вака и така не можат да лепат цицки на ѕид.:icon_lol:


-
Девојките не сакаат да слушаат колку девојки сте имале пред нив. Уште помалку, колку сте "смувале" во една вечер. Оставете го тој дел за форумџиските пријателчиња :wink:
Ама сте наебале ако и девојката е на истиот форум како вас.:kesa:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
- Пробајте да не ги оптеретувате девојките со податоци за вашите приходи и расходи, без разлика дали сте богати како Доналд Трамп или во долгови како Игор Џамбазов. Некои работи едноставно е подобро да се премолчуваат. Во спротивно, можеби никогаш со сигурност нема да дознаете дали таа е со вас поради вас, или поради дебелината на вашиот паричник.
Секако дека некои работи е подобро да се премолчат. Но, некогаш ќе дојде до тој муабет.
Acid напиша:
- Во никој случај не спомнувајте дека сте ја изневерувале бившата девојка. Јасно дека ќе си помисли дека истата судбина ја чека и неа, а потоа кажете и бај бај на вашата врска.
Ако ми каже такво нешто, веднаш со довербата ќе си имаме проблем. Ќе се сомневам при најмала глупост, па убаво кажа - ќе дојде до бај бај на врската.
Acid напиша:
- Жените не сакаат да слушаат како вашата бивша била "eптенски секси", како ви се дигал на неа и како имала совршен глас (како стенкала), какви нозе имала, г'зе...
И не само ова. Не сакам ништо да слушам. Нема потреба да знам каква била во кревет.
Acid напиша:
- Мастурбацијата држете ја помеѓу четири ѕида каде што постоите само вие и вашата рака. Доколку ве фати како го правите "тоа" додека сте во врска со нејзе, би можела да си помисли дека не ви е доволна.
Побрзо би се попалила доколку го начекам отколку да помислам дека не сум му доволна:icon_lol:
Acid напиша:
- Првиот секс можеби и не е баш погоден за да и кажете како ве пали нејзиниот градник. Обидете се низ разговор да дознаете што таа мисли за тоа пред да ја "изненадите".
:smile2:
Acid напиша:
- Не и спомнувајте за излегувањата на стриптиз со другарите ("одиме на фудбал/ќе играме карти" - се одлични изговори).
Како што кажа Скул, ќе се дознае.
И навистина, шо мајка би барале на стриптиз? Шо убаво е да одиш на фудбал, да играш карти... Пффф стриптиз.
:nerv: :pos:
Acid напиша:
- Жените не сакаат да знаат дека плачете на филмови. Подобро да незнаат дека сте емотивни. На крајот од краиштата, жените бараат личност посилна од нив, односно заштитник, не бебенце.
Не сакам лигуш, ама не сакам ни некој што не знае за емоции.
Acid напиша:
- Не заборавајте да ги скриете колекциите од "Playboy" или залепените страници на "Erotika" пред да ја викнете во својот стан. Нека живее во верувањето дека такви работи вас не ев интересираат ("Да драга, сметам дека тоа е навистина понижувачки за жените" - е одличен одговор).
:pos::pos:
Acid напиша:
- Девојките не сакаат да слушаат колку девојки сте имале пред нив. Уште помалку, колку сте "смувале" во една вечер. Оставете го тој дел за форумџиските пријателчиња :wink:
Можеби некогаш е убаво да знаеш колку девојки имал дечкото пред тебе. Така ќе знаеш дали да го учиш или да се опуштиш, за еден ден да не испадне да дознаеш дека си му прва девојка на ехе хе години:smile2::pos:
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
i uste edna rabota NIKOGAS ama NIKOGAS ne prasuvajte koj sum ti po red zatoa sto kako sto pisal acid si go znete odgovorot site ste treti a i zosto vi e tolku bitno toa?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
- Пробајте да не ги оптеретувате девојките со податоци за вашите приходи и расходи, без разлика дали сте богати како Доналд Трамп или во долгови како Игор Џамбазов. Некои работи едноставно е подобро да се премолчуваат. Во спротивно, можеби никогаш со сигурност нема да дознаете дали таа е со вас поради вас, или поради дебелината на вашиот паричник.
Нема ништо лошо да се знае кој колку има... Доколку е за пари со тебе - ќе го видиш истото наскоро. Ептен би било незгодно ако она си создаде погрешна слика за тебе и почне да те носи во фенси кафичи и ресторани кај што ќе гледаш што е најевтино во менито за да имаш да платиш... Или ти неа, обратно. Финансиските ствари треба да се знаат.

- Во никој случај не спомнувајте дека сте ја изневерувале бившата девојка. Јасно дека ќе си помисли дека истата судбина ја чека и неа, а потоа кажете и бај бај на вашата врска.
Не на почетокот. Подоцна ќе мора да се отворат сите карти и да се знаат и ваквите детали од минатото.

- Жените не сакаат да слушаат како вашата бивша била "eптенски секси", како ви се дигал на неа и како имала совршен глас (како стенкала), какви нозе имала, г'зе...
Дефинитивно! Нема ништо полошо што може да се каже од ова!

- Мастурбацијата држете ја помеѓу четири ѕида каде што постоите само вие и вашата рака. Доколку ве фати како го правите "тоа" додека сте во врска со нејзе, би можела да си помисли дека не ви е доволна.
Колку само не би си го помислила ова! Ама да... Не е најдобрата тема за муабет таа:)

- Првиот секс можеби и не е баш погоден за да и кажете како ве пали нејзиниот градник. Обидете се низ разговор да дознаете што таа мисли за тоа пред да ја "изненадите".
Хахаха, колку нема врска:) Бидете отворени со тоа што ве пали се додека е поврзано со неа а не со другака и:)

- Не и спомнувајте за излегувањата на стриптиз со другарите ("одиме на фудбал/ќе играме карти" - се одлични изговори).
Би сакала да ми каже за ова... Па и да ме носи мене некогаш:):)

- Жените не сакаат да знаат дека плачете на филмови. Подобро да незнаат дека сте емотивни. На крајот од краиштата, жените бараат личност посилна од нив, односно заштитник, не бебенце.
Тачно!

- Не заборавајте да ги скриете колекциите од "Playboy" или залепените страници на "Erotika" пред да ја викнете во својот стан. Нека живее во верувањето дека такви работи вас не ев интересираат ("Да драга, сметам дека тоа е навистина понижувачки за жените" - е одличен одговор).

Немам ништо против плејбој, се додека не се лепени низ цела куќа сликичките:)

- Девојките не сакаат да слушаат колку девојки сте имале пред нив. Уште помалку, колку сте "смувале" во една вечер. Оставете го тој дел за форумџиските пријателчиња :wink:
Абе како не... Зашто па да не знам... И он ќе знае за мене. Ако си создаде некоја слика и извлече заклучоци - браво, не е за мене!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Можеби некогаш е убаво да знаеш колку девојки имал дечкото пред тебе. Така ќе знаеш дали да го учиш или да се опуштиш, за еден ден да не испадне да дознаеш дека си му прва девојка на ехе хе години:smile2::pos:

А што ако чуеш дека дечкото имал рецимо ... 872346872346827346 девојки пред тебе? Ќе останеш со него? Ќе бидеш и понатаму со него и покрај мислата дека имал секс со Х број на девојки? не верувам дека би била..

Патем и јас не би сакал да ми каже девојката дека имала 938478837 патнери, зашто некој воопшто би сакал?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Spored mene seto nabroeno od strana na acid drzi voda no vo pocetokot na edna vrska dodeka ne se stabiliziraat rabotite odnosno ne doznaete ili bar ne go opipate pulsot na vrskata dali e taa produktivna ili ne t.e dali ke ima nesto od toa ili e samo za gubenje vreme
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Првото е дефинитивно точно.. кога се работи за почеток на врска... Нема што тој мене да ме замара колку зема плата, кога зема, колку потрошил на патиките... мислам за почеток не ми требаат тие филмови​
 
С

Сатори

Гостин
- Пробајте да не ги оптеретувате девојките со податоци за вашите приходи и расходи, без разлика дали сте богати како Доналд Трамп или во долгови како Игор Џамбазов. Некои работи едноставно е подобро да се премолчуваат. Во спротивно, можеби никогаш со сигурност нема да дознаете дали таа е со вас поради вас, или поради дебелината на вашиот паричник.
- Во никој случај не спомнувајте дека сте ја изневерувале бившата девојка. Јасно дека ќе си помисли дека истата судбина ја чека и неа, а потоа кажете и бај бај на вашата врска.
- Жените не сакаат да слушаат како вашата бивша била "eптенски секси", како ви се дигал на неа и како имала совршен глас (како стенкала), какви нозе имала, г'зе...

Ова веќе може да помине затоа што не треба случајно да ви излета пред новата девојка.
Матријалното прашање не треба никој да го тангира, тоа е лична работа.
Изневерување ... не коментирам овде.Боље е да не знае, реално.
Секси бивша ... само ако женската ти е би, али да не е посесивна!!!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Не кажувај ја вистината никад,лажи ја ако ти се допаѓа кажи дека ја цениш како личност.Измуслувај работи биди зафатен.И никогаш не моли за било која работа,може да те бакнам идеш 2-3 пати ако не иде идеш на друга,зашто со молење испаѓаш слабак.За бивши не кажувај,со колку си идел,тоа е твоја работа и тоа нејзе не ја интересира.
 
D

Delux

Гостин
Не кажувај ја вистината никад,лажи ја ако ти се допаѓа кажи дека ја цениш како личност.Измуслувај работи биди зафатен.И никогаш не моли за било која работа,може да те бакнам идеш 2-3 пати ако не иде идеш на друга,зашто со молење испаѓаш слабак.За бивши не кажувај,со колку си идел,тоа е твоја работа и тоа нејзе не ја интересира.
Риспект Стевче...секогаш ценам вакви муабети.Посакувам ова да го слушнам од една Марија:back:
Абе ќе пукнам од мака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom