Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
тешко е и на бод да се надеваме со ваква игра...сепак останувам оптимист до крај :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Ајде вечер да ризикуваме ол ин, победа и ништо друго!!! Форцааа Ромаа!!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
дај нека ми ја исполнат душава фановите на Рома и нека излезат со вакви пароли



:icon_lol:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
нема потреба се подразбира :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
форца удинезе :baeh: ох нооооооооооо само да ги тепаме двете до крајот, имам чуство дека удине паѓа
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
форца удинезе :baeh: ох нооооооооооо само да ги тепаме двете до крајот, имам чуство дека удине паѓа
Реално незнам на шо да сум среќен. Незнам каков учинок ке имаат 2та тима во наредните два меча. Е сега реално Удинезе игра слабо во гости ама пак игра со Киево , а последниот со Милан дома. Па реално ако ме прашаш мене Х денес на тој меч ке беше идеално за Рома... ама ете сега треба да се надеваме на кикс на Удинезе. се разбира доколку не упропасти се сама Рома. Ние имаме со Катанија во гости и дома против Сампдорија. Со Катанија очекувам да не вложат никаков труд таму Катанија па ке земиме 3 бода. И НАВИСТИНА САКАМ ПОБЕДА НА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ против Сампдорија зошто ако се секавате тие беа најболната причина зошто Рома не освои Скудето лани, па сега мислам дека треба да ги пратиме во сериа Б :)
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Roma je izgleda na pomolu da angažuje visoko kotiranog igrača Palerma, Havijera Pastorea, prenose italijanski mediji. Petogodišnji ugovor vrijedan milion i po po sezoni čeka Pastorea u Rimu, ako Roma i Palermo postignu dogovor o transferu. Roma je navodno spremna da ponudi 30 miliona eura i nekoliko mladih igrača kako bi ubijedila upravu Palerma da proda Pastorea. Za Pastorea su zainteresovani Real Madrid, Barselona, Mančester junajted i Čelsi, ali izgleda da je “vučica” u pol poziciji i da bi talentovani Argentinac karijeru mogao da nastavi u Rimu.
Извор
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Романисти што мислите утре тепаме ли? :icon_lol:

-Заебанција настрана, утре нема што да бараме на Сан Сиро, едноставно не сме моќен тим оваа година, вака кога ќе видиш имаме шанси, изгубивме 0-1, доколку поведеме утре вратени сме во игра, ова вака навидум дека финалето не е толку далеку и дека постои реална можност, али ова го зборам само кога ги гледам бројките, е кога веќе ќе се осврнам на формата и играта која ја имаме оваа година финалето е многу,многу далеку од она што го кажуваат бројките, плус ни го нема Тоти нашиот талисман, единствениот заслужен играч поради кој Рома издвојува победи во првенството и поради кој Рома сеуште има шанси за 4-то место и пласман во ЛШ ...
ќе кажам уште нешто за утрешната утакмица, шансите да поминеме се 10% наспроти 90%! Фала богу секогаш ќе оставам шанси за победа, но победа би издвоиле доколку би се исполниле овие услови: 1.Мирко и Менез да трчаат цела утакмица, да ги покриваат крилата и да имаат удел во дефанзива, да се залагаат цело време; 2. Одбраната да биде на многу високо ниво, Хуан да прикаже партија како онаа против Милан, а Бурдисо да изигра како што играше лани; 3. Дони да брани барем тоа што би требало да се фати, не барам од него да прави чуда на голот... Овие услови тешко дека ќе се исполнат, па затоа и дадов само 10% за победа, всушност овие услови беа исполнети на само три утакмици оваа година, а тоа се на дербињата со Лацио, затоа доколку утре тепаме тоа би било рамно на чудо!

-Жално е ова што ќе го кажам, ама нашиот тим е очаен оваа година, тим кој повеќе од една декада се крсти во еден играч, како мал се сеќавам кога не играше Тоти(зборувам некаде 2001-2005год.), Рома немаше убава игра и тешко стигнуваше до победи, но оваа година тие сеќавања ми се вратија и замислете сега Тоти е 34 години, многу послаб од порано, во годините кога беше еден од најдобрите фудбалери на планетата, тогаш нормално и реално беше да кукаме по него и да се жалиме кога тој не игра, ама еве поминаа толку години, Тоти старее, му паѓа формата, а ние уште си се крстиме во него !!!


-Сега не ми се отвара уста за криминалот на Росела и тешките маки на кои е ставен нашиот нов газда, за тоа друг пат, само се надевам дека Ди Бенедето и другите американци кога ќе ја добијат Рома ќе имаат силна волја и желба да го извадат клубот од овие гомна и овој хаос настанат за време на владеењето на Росела и од нашиот тим да направат една модерна фирма која ќе прави резултати, успеси, титули и ќе носи пари и голема заработувачка, знам дека америте се способни за ова иако патот ќе биде многу тежок...


Во врска со засилувањата во последниот месец се изначитав за многу играчи кои би биле потенцијални наши нови засилувања, но 90% од информациите се новинарски невистини, ма да убаво ми е кога ќе прочитам дека Рома ја поврзуваат со некој квалитетен фудбалер, одамна го немам осетено тој осечај, макар и како трач :) :)


ахх за малку ќе заборавев да го ставам потенцијалниот состав за утре, немам некои забелешки, добар е:
ROMA (4-2-3-1): Doni; Rosi, Juan, N. Burdisso, Riise; Pizarro, De Rossi; Menez, Perrotta, Vucinic; Borriello..
Измени: Lobont, Cassetti, Castellini, Loria, F. Simplicio, Greco, Caprari..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Менез повторно на клупа :/

The Probable Lineups:

INTER: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Chivu, Nagatomo, Zanetti, Cambiasso, Thiago Motta, Kharja, Eto'o, Pazzini. A disp.: Castellazzi, Samuel; Coutinho, Mariga, Obi, Milito, Pandev. Herds: Leonardo .

ROMA: Doni, Cassetti, N. Burdisso, Juan, Riise, De Rossi, Pizarro, Perrotta, Simplicio, Vucinic, Borriello. A disp.: Lobont; Loria, Castellini, Rosie, Greek, Caprari, Menez. Herds: Montella.

Referee: Orsato Schio. Assistants: Niccolai and Cope. Fourth man: Celi
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
па Перота колку е слаб , немам зборови .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
победа во следните 2 кола е мајката.... немаме многу шанси за лш но сепак колку толку да се пробаме
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.134
Ќе биди. Сега нов тренер прво а после играчи. Треба малку време. Бидете спремни и оваа сезона да ви оди по ѓаволите па после тоа да сте компетентни.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Валтер Сабатини и официјално е нашиот нов спортски директор... се шпекулира дека до Вилас Боас е поставен ултиматум да одлучи во овие три дена дали ќе седне на клупата на Рома.... агентот на Пасторе изјавил дека Рома е сакана дестинација од страна на Пасторе, само треба да се плати :) ... агентот на Ван Дер Вил кажал дека Рома може да го купи неговиот клиент за околу 8-10мил... што се однесува до трансферите не ми се свиѓаат шпекулациите за некои играчи американци како Донован и Бредли :S

Штом веќе Сабатини потпиша не му се сеќирам многу, имам доверба во човекот, ќе најде тој соодветен тренер :)

--- надополнето ---

Ќе биди. Сега нов тренер прво а после играчи. Треба малку време. Бидете спремни и оваа сезона да ви оди по ѓаволите па после тоа да сте компетентни.
Од оваа година полошо неможе да биде...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Рома е пред потпис со Ерик Ламела, 19-от аргентинец и играч на Ривер Плата, можеби е веќе се потпишано, но Сабатини можеби не сака да открие, како и да e, тој се врати од Аргентина и утре официјално ќе биде претставен како нов спортски диреткор на А.С.РОМА, многумина очекуваат и тој лично да го обелодени трансферот, сумата би требало да биде околу 12 мил.... е ваков трансфер ми се свиѓа, кога станува збор за млад и талентиран играч :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Ерик Ламела од Ривер Плата е следен. Сабатини е во преговори и изгледа Рома ќе го купат за 12тина милиони евра. Од она што го видов на јутуб, добар играч е. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom