Фан Клуб: Рома

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Одвојте малку време да ги погледнете малите Римјанчиња, обрнете внимание на 10 - ката.
Што се жалите за Адриано бе, видете го овој овде::icon_lol:

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Одвојте малку време да ги погледнете малите Римјанчиња, обрнете внимание на 10 - ката.
Што се жалите за Адриано бе, видете го овој овде::icon_lol:


Армандо Жижирети, јас така некако разбрав дека се вика, а и 7-цата и 8-цата одлично играат... овие се шампиони оваа година во Италија во нивна конкуренција и мислам дека Монтела е тренер на дечките...

а Роналдо е подебел од Адриано, ама и постар е 6 години :)

--- надополнето ---

ахх, ќе заборавев, денеска е роденден на нашиот иден капитен и лидер Даниеле Де Роси, нека ни е жи и здрав многу години и со Рома да освојува титули!!!
прекрасно видео!!!


--- надополнето ---

веќе го имам спомнато Рикардо Броско го сметаат за најдобар млад дефанзивец во Италија, продукт на школата на Рома, ама му истекува договорот и треба нешто да се превземе за да не го изгубиме како Петруќи
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
среќен роденден даниеле :)) а броско мислам дека ќе го задржиме колку и да е тешка нашата финансиска состојба

баптиста во олимпиакос за 6,5 милиони черчи на позајмица во болоња а пит во клуж.... http://www.asromalive.com/mercato-roma-julio-baptista-olympiacos/38611/
искрено се надевам дека барем уште 2 милиони ќе му земеме на грчиштава :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.675
Поени од реакции
6.097
Гледам ве нема па еве ја ке пишам дека првиот гол го постигна Адриано во дресот на Рома на пријателска утакмица против екипата на Судтирол, моментално водите 2-1 а првиот гол го даде Тоти
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Гледам ве нема па еве ја ке пишам дека првиот гол го постигна Адриано во дресот на Рома на пријателска утакмица против екипата на Судтирол, моментално водите 2-1 а првиот гол го даде Тоти
ова му е втор гол на пријателските, и да 4-1 конечен резултат... Тоти,Адријано,Менез и Окака.... Мирко не даде али ѕверски игра, движечка сила ќе биде другата година за Рома, Барусо ме изненади со одличната игра во средината!!! ајде за 5-6 дена во Париз!!! да ја видиме силата на Рома против добри екипи како Порто,ПСЖ и Бордо!!! штета во Охрид ќе бидам, али и таму има интернети, знам еден лани исто таму ја гледав Рома во Лига Европа:helou:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Срекен Роденден на Де Роси а и мене да ми е срекен .... еве таа срека да сум роден во ист ден со Де Роси :)))))
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Срекен Роденден на Де Роси а и мене да ми е срекен .... еве таа срека да сум роден во ист ден со Де Роси :)))))
епа ајде и тебе нека ти е честит, голем да растеш :P
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
i juventus se vklucue u trkata po burdiso,so ogled na toa deka pregovorite na roma i inter zaladija ovie odma u akcija :S ...veruem od ka ce dojde seikot ce pusti eden cek od 5m. i ce go otkupimo argentinecot....
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
среќен роденден и тебе апаш :) а утре ќе се знае судбината на рома така? 26 е :)
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Ok PArty Time !
Росела го потпиша договорот за продажба на Рома, и сега и конечно официјално сме на продажба........ сега да видиме кој се е заинтересиран, и дали воопшто има такви.
Инаку последни шпекулации, се спомнува името на Бехрами. А и оваа сезона на мое разочарување костурот со натпревари на Италијанскиот Куп е направен таков да Рома - Интер нема да можат да се сретнат во евентуално финале.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ееееееее јебига не ќе можеме да ги плескаме во финале :)

бехрами се шпекулира дека утре ќе потпише 3 годишен договор а се спомнува и името на паоло канаваро.... се надевам дека брзо ќе се реши прашањето со спственикот
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Вечер пријателски натпревар против Катарски Al Saad почеток 20:45

Што се однесува до Италијанксиот Куп за сезонава што претстои, можно осминафинале против Лацио.
И на крај како загревање за Италијанскиот Супер Куп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom