Фан Клуб: Рома

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Баже Купот да си го земеме и да завршиме 3-то место јас ќе бидам задоволен од оваа година, со оглед на тоа како ја почнавме



Интер-Виола играат полуфинале а другата двојка се Рома-Удинезе каде што првиот меч заврши 2-0 за Рома на домашен терен, додека Интер и Виола уште не играле, беше одложена таа утакмица мислам
Купот не ни бил проблем во него имаме најмногу титули а и 3 место мислам дека ќе бидеме немаме голема конкуренција слабо играат Јуве а Палермо немаат сила и играчи за до 3 место.:wink:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Inter Fiorentina zavsi prvata so 1-0 za inter sega se igra revans , znaci odigrana e edna ..... a Roma mu gostuva na Udineze so prednost od 2-0 toa veke kazavme :P
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Баже Купот да си го земеме и да завршиме 3-то место јас ќе бидам задоволен од оваа година, со оглед на тоа како ја почнавме



Интер-Виола играат полуфинале а другата двојка се Рома-Удинезе каде што првиот меч заврши 2-0 за Рома на домашен терен, додека Интер и Виола уште не играле, беше одложена таа утакмица мислам
така де, ама стварно е срамно тоа што ја шитнаа во ЕЛ, иако не е ценето ова натпреварување сепак срамно е да се простиш кога имаш сигурен пласман во лига... Јуве храбро се избори за понатака во далеку помизерна ситуација, а овие се откажуваат...
неможам да сватам, дали причината им било да се посветат во бркотницата над Интер... кажав и порано, ако е тоа Тинкерот нека се лечи под итно, со се управа.

ајде Интер шешче да им сместиме ко пред 3 год. :pipi:
нека се борат у ЛШ они, побитна работа имаат. :tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
така де, ама стварно е срамно тоа што ја шитнаа во ЕЛ, иако не е ценето ова натпреварување сепак срамно е да се простиш кога имаш сигурен пласман во лига... Јуве храбро се избори за понатака во далеку помизерна ситуација, а овие се откажуваат...
неможам да сватам, дали причината им било да се посветат во бркотницата над Интер... кажав и порано, ако е тоа Тинкерот нека се лечи под итно, со се управа.

ајде Интер шешче да им сместиме ко пред 3 год. :pipi:
нека се борат у ЛШ они, побитна работа имаат. :tv:
јас и така и така не бев попален по ЕЛ, па не се нервирам што испаднавме :) само не очекував дека на таков начин ќе завршеме во Европа(СРАМНО):kesa:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
јас и така и така не бев попален по ЕЛ, па не се нервирам што испаднавме :) само не очекував дека на таков начин ќе завршеме во Европа(СРАМНО):kesa:
И јас се надевав на повеќе ама кога изгубија реваншот од Гејците се разочарав.Ај до година подобро во ЛШ.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Inter Fiorentina zavsi prvata so 1-0 za inter sega se igra revans , znaci odigrana e edna ..... a Roma mu gostuva na Udineze so prednost od 2-0 toa veke kazavme :P
да да Интер победи, ми текна... да потсетам ако го освоиме Купот, Рома на дресовите во новата сезона ќе имаат сребрена ѕвезда:pipi:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
да да Интер победи, ми текна... да потсетам ако го освоиме Купот, Рома на дресовите во новата сезона ќе имаат сребрена ѕвезда:pipi:
Епа ај со среќа другата година да им ги личи дресовите .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Тоти е спремен за дербито со Интер
Капитенот на Рома, Франческо Тоти ќе биде комплетно спремен за да игра на натпреварот против лидерот во Серија А, тимот на Интер.
Според пишувањата на Кореире Дело Спорт, принцот на Рим конечно е спремен по повредата поради која немаше одиграно натпревар од оној против Палермо во месец Февруари.

Без помош на својот капитен, тимот на Рома беше елиминирана од Европа Лига а истовремено не успеа да ги искористи шансите што и ги даде Интер за да му се приближи на врвот, сосема спротивно Римјаните го одстапија второто место на миланезите.

Лекувањето на Тоти оди според планираното темпо а тој веќе започнал да тренира лесни тренинзи, се очекува тој да биде дел од тимот на Раниери против Интер.
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Тоти е спремен за дербито со Интер
Капитенот на Рома, Франческо Тоти ќе биде комплетно спремен за да игра на натпреварот против лидерот во Серија А, тимот на Интер.
Според пишувањата на Кореире Дело Спорт, принцот на Рим конечно е спремен по повредата поради која немаше одиграно натпревар од оној против Палермо во месец Февруари.

Без помош на својот капитен, тимот на Рома беше елиминирана од Европа Лига а истовремено не успеа да ги искористи шансите што и ги даде Интер за да му се приближи на врвот, сосема спротивно Римјаните го одстапија второто место на миланезите.

Лекувањето на Тоти оди според планираното темпо а тој веќе започнал да тренира лесни тренинзи, се очекува тој да биде дел од тимот на Раниери против Интер.
Добро е тоа сепак Тотти е легенда и ќе делува позитивно на целиот тим .
 
K

KomitaMKD

Гостин
Се стишивте бе. :)
Pa se stishivme minatata utakmica so Livorno zavrsi sezonata za nas.Taman ke imame sansa da se doblizime do Inter ke dojde Livorno ili Empoli i ke se zaebeme.Ova e godini nanazad.Pred dve sezoni koga zavrsivme 1-2 boda zad Inter sezonata ja izgubivme so Empoli vo gosti pri vodstvo od 2-0 ni izednacija 2-2 vo 90 min mislam deka bese Giovinco.Mora da se promeni mentalitetot na timot.So Napoli vodime 2-0 pak 2-2.So Panatinaikos dva presvrti od skapan tim.Ne znam sto e rabotata.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom