Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
иако изгубивме(секако дека ми е криво) но сепак мислите ми се повеќе кон Тоти и неговата повреда ќе ни треба за понатамошните дуели, се виде дека Рома игра убав и добар фудбал и без Франческо, ајде повеќе среќа наредата утакмица мислам на онаа во калчото, Фулам не сакам да го кометирам во УЕФА 100% ги минуваме групите, па и да не оствариме некој пласман не е загрижувачки побитно е да го фатиме 4-то место во сериа а
Forza Roma
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Хммм Росети anyone???
Росети??? го ценам овој судија, но сепак овој пат ја заеба работата, повеќе ми е криво што не досуди чист пенал врз Менез кога Силва го "собра" кажав не сакам многу да се замарам за овој пораз, јбг заслуживме барем нерешено ама тоа е, повеќе се нервирам за повредата на Тоти(до кога со вакви повреди):tapp:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Судијата мислам дека избрза со пеналот за милан, со тоа ја реши цела утакмица и после тоа сакаше да се извади со црвениот картон на амброзини кој што беше престрог:toe:
 
П

Паган-др

Гостин
Ya right. Кога го собраа Менез у шеснаесетник ништо, овде одма пенал. Гајле ми е што изгубивме, од една утакмица ништо не се гледа. Знам дека Рома е поквалитетен и подобар тим од Милан.
Forza Roma! :рома3:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Тоти нема да треба да оди на операција

Се стравуваше дека Тоти ќе треба да оди ’под нож’ откако повторно ја обнови повредата на коленото но професорот Пиер Паоло Мариани ги осигура фановите на Рома и вели дека капитенот на Рома нема да треба повторно да замине на операција. Тоти пред две недел заработи повреда на лигаменитете на колонето што го оперираше во април 2008 и беше принуден да го пропушти вчерашниот дуел со Милан.
“Нема потреба Тоти да замине на операција.” – рече Мариани за Forzaroma.info.
“Тој е добар и отокот можно е да биде поврзан со вежбите кои ги правеше. Затоа ќе се обиде да се опорави преку со помош на физиотерапии.”
“Имам голема доверба и можам да отфрлам операција. Потребено е само тој да биде проверуван од време на време и тоа ќе го правиме во текот на оваа недела.”
Тоти во саботата замина на магнетно резонанса и тестовите не покажаа некакви нови големи проблеми, но тој останува надвор од комбинација за дуелот против Фулам во Лига Европа како и натпреварот против Ливорно од следниот викенд.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Момци добро изигравте можеби и не заслуживте да изгубите..... Но немоожам а да го заобиколам дебилскиот потег на Раниери човекот го вади Менез кој не растури и го става апла спориот Баптиста:tapp: кога искочи Менез живна малце Т.Силва и немаше више кого да влече за дрес :icon_lol:
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Како може воа бе да се радуваат на посрани пенали Росети ако нема пари за наочари ја ќе му дадам срамота свири пенал шо неам врска па и сами сме си криви имавме шанси не искористивме и тоа е тоа .Најразочаран од Вучинич имаше шанси не даде се занесуваше ептен требаше да си играат Окака и Губерти од прва минута а не кога ќе ти дадат 2 гола па прави измени утакмицава повеќе ми делуваше на наместена отколку што имаше фама дека се игра остар фудбал па вој дели катрони без веза па и црвен да замачка очи . Од Милан изгубивме не ми се верува и бековите ни се катасртофа нема кој да повлече топка а Пизаро направи 100 грешки доста е .............................
 
F

FuckYouAll

Гостин
Супер игра од страна на Рома отворена и брза особено првото полувреме тогаш требеше да ги наполните на Билан зошто беа изгубени во просторот и времето особено одбраната, на Менез тројца не можеа да го задржат.:smir::salut:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
менез супер се покажа а како што ми гледа работава ќе биде продаден:kesa:
баптиста сеуште не е во форма за разлика од лани кога неколку пати невадеше од гомна а за натпреваров можам да кажам дека изигравме добро првите 45 мин а второто се гледаше дека играчите се заморени и затоа имаше и толку грешки
засега толку од мене :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Розети е наклонет на Милан, многу, не знам кај прочитав дека како мал бил фан на Милан. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Розети е наклонет на Милан, многу, не знам кај прочитав дека како мал бил фан на Милан. :)
абе играчите се криви, во прво полувреме требаше да дадат уште барем еден до два гола, па потоа ни Св.Росети немаше да ги спаси Милан

пс дали и ова беше еден од твоите постови во кои пробуваш да ги испровоцираш навивачите на овој форум кои што навиваат за Рома како што тоа не ти успеа во темата за дербито, каде што напротив ги испровоцира самите навивачи на Милан, колку си проѕирен "комичен росенеру" поздрав:smir::helou:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
сабајлево читав некаде дека и неста признал дека немало офсајд ако најдам ќе ви дадам линк
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
мислиш пенал :)
Судиите Росети и Орсато се казнети на еден натпревар надвор од терените, од Претседателот на Судиската комора на Италија Колина заради судењето во последното коло на Серија А. линк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom