Фан Клуб: Рома

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ajde ROMA ajdeeeeeeeeeeeeeeee ... Moze ROMA do Skudetoto ovaa sezona. Ja mislam deka go zasluzi bidejki Inter si ja stavi titulata pred vreme u vitrinata. Vaka sea neka im dojde milo za drago. Potpolno ke ja poddrzuvam ROMA do kraj. Konecno i nim neka im se nasmevne malce srekata.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Е тоа тешко.. Нема Интер два кикса по ред за забележи..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Е тоа тешко.. Нема Интер два кикса по ред за забележи..
E za zal Inter e u poneizvesna situacija od ROMA, posto poslednovo kolo gostuva na Parma na koja bodovi i se poveke od neophodni za opstanok, taka da ne mu se pisuva voopsto dobro na Inter. A ROMA ima daleku polesno gostuvanje u Catania kade bez problemi ke gi sobere trite boda. Taka da i pokraj toj 1 bod prednost na Inter, ROMA ja ima pol-pozicijata u trkata za Skudetoto ... !!!* ;)

:helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Рома се интересира за Рисе
Рафаел Бенитез е подготвен во летниот преоден рок да се ослободи од услугите на трагичарот за Ливерпул, Џон Арне Рисе. Tuttosport објавува дека Ливерпул веќе прибира понуди за Рисе, а тимот на Рома е еден од најзаинтересираните клубови.
Лучиано Спалети сака токму Рисе да биде дел од дефанзивата на Римската Волчица за следната сезона. Ќе ви се појаче одбраната :pos:
 
В

Вори

Гостин
ajde roma vie mozete da gi skinete interasite.uf kolku gi mrzam.se nadevame deka inter ke igra 1 1 so parma a roma ke tepa 0 2 so katanija i Happy End
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
ajde roma vie mozete da gi skinete interasite.uf kolku gi mrzam.se nadevame deka inter ke igra 1 1 so parma a roma ke tepa 0 2 so katanija i Happy End
А чекај дечко, ова инсајд инфо ти е за утакмициве, предвидуваш или само се надеваш. Ах, стварно тоа интерашите колку само ги "мрзам", едно чудо е. :gluposmajli:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ајде без навивачи во недела. Хаха, и тоа ради безбедност, страв им е на властите од тепачки и инциденти. Ајајаја, абе уште што не ќе направат против Рома бе ахааа.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
E za zal Inter e u poneizvesna situacija od ROMA, posto poslednovo kolo gostuva na Parma na koja bodovi i se poveke od neophodni za opstanok, taka da ne mu se pisuva voopsto dobro na Inter. A ROMA ima daleku polesno gostuvanje u Catania kade bez problemi ke gi sobere trite boda. Taka da i pokraj toj 1 bod prednost na Inter, ROMA ja ima pol-pozicijata u trkata za Skudetoto ... !!!* ;)

:helou:
не бладај бе цреп ако и на катанија и зависи опстанокот од интер и парма како ке изиграат, а доволен им е бод за опстанок а рома со нерешено :drk::drk:

многу многу јако коло и многу јака завршница има да биде колење , влатко и интер нема да има навивачи против парма иако curva nord најавија дека ке дојдат самоиницијативно
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
и каква казна е ова ? си бистреле политика со шнајдерот големи ташаки
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Знам бе Чекич. Јебига тоа е, глупости :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ajde ROMA ajdeeeeeeeeeeeeeeee ... Moze ROMA do Skudetoto ovaa sezona. Ja mislam deka go zasluzi bidejki Inter si ja stavi titulata pred vreme u vitrinata. Vaka sea neka im dojde milo za drago. Potpolno ke ja poddrzuvam ROMA do kraj. Konecno i nim neka im se nasmevne malce srekata.
остај тоа што ја славеа титулата пред време него многу лош фудбал играат бетер и од фиорентина
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ајде рома води 0-1 .Вучинич
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Моментално Рома се на прво место...:)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
еве ке бидам првиот што ви честита

Честито титула прваци сте без гајле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom