Фан Клуб: Рома

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ај честито победата. Незгоден резултат кој може да им зададе проблеми на Реал. Мерак ќе ми биде да ги исфрлите од ЛШ.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А? Робен?

Ја видов Мансини нешто даде гол и се радуваше таму.

Касиљас како му е паметот :pos:
Прстот од раката му е скршен умот убав е шуќур.

Шо паѓаат тие од РОма уше коа ке им се прриближи некој бе?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Епа честито победа, Рома докажа дека е голем тим, дека има шанси да оди понатаму.
Во Мадрид ќе биде тешко, ама мислам дека имате шанси да поминете, чим направивте пресврт од 0:1 на 2:1 заслужувате респект.
И ја не го гледав мечот, ама резултатот го знам, 2:1, тоа се памети, колку шанси и да е имал Реал.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Како паметот од Робен наместо е?
Што дека робен го претрчуваше панучи(35) цело време кога ништо не направи со нафрлените топки. Побдобро би му било цело време да оди на уште еден или два дриблинзи од страна од колку да ја пушта топката напред и да го претрча панучи.. и што дека...??????


Затоа го видовме Мансини, кога го легна касиљас и го натера да пасе трева на празно, а на тоти свака му част за асистенцијата и целиот натпревар.

Иако немавме многу шанси си ги искористивме 100% шанси и тепавме 2 - 1, и сеа очекувам во мадрид уште во првите 15 минути ладен туш на мансини...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
а знае некој колку е сериозна повредата на хуан и кога планира да се врати ???
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Честитки за победата!Не толку добар резултат,но тоа е.Ќе треба да се одбрани водството во Мадрид.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Честито победа ,но најверојатно во Мадрид ќе ви бидит последна утакмица во ЛШ оваа година.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
sekoja cest za Roma..bravo bravo
epa imate golemi sansi da pominete..u madrid samo jako !!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
dobar rezultat za roma so ogled deka e italijanski klub no real e nepredvidliv i dava golovi ama i prima pa taka veruvam vo dobra utakmica na revansot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom