Фан Клуб: Рома

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Тепавме 2-0.

Може да се рече дека рутински ја завршивме работата. Тоти многу слабо, следниве натпревари ќе биде најпотребен, така да треба да се соземе кај и да е.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Продолжува трката за титулата!
Трката не може вака да продолжи, братче.....

Гледаш ли ти како интер победува во последните 6 натпревари 5 пати со судии..... Ова немам јас видено толку судииве да се плашат од интер и да судат се во негова полза... олку очигледно, не беше и кога јувентус ги метеше натпреварите, ама ова со интер веќе пројде секоја граница....СРАМОТА за италијанскиот фудбал, и судиите....
Значи судииве годинава во италија докулку му судат на интер, и на пример има спорна ситуација, што има на секој меч и цело време судат во полза на интер. Немам повеќе зборови за ова, КАТАСТРОФА.

Но сигурен сум дека овде не е се чисто дека еден ден вистината ќе излезе на видело, а за Интер>>>italy serie C2/C
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Aјде луѓе.... вечер ни претстои најдраматичната и најважната утакмица оваа година во калчото.

Верувам знаете против кого игра рома, но ќе ви кажам пак, Јувентус. Играме во торино што ќе биде и тешка утакмица.

Иако сите прогнозираат голема борба на средината од теренот и еден потег би го решил мечот, јас мислам дека ќе има многу голови, и возбудлив натпревар.

Па.... нека победи подобриот.

Мој тип: Јувентус 2 - 3 Рома (оптимстички бидејќи интер веќе води со 2 - 0)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не гледав ама изгледа се чуваа Рома за ЛШ. Сега првенството некако е далеку но затоа ќе имаат изгледи во ЛШ да направат нешто. Поздрав!
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Ајде утре да им го покажеме на реал тоа што не успеа лацио и да ги покосиме на олимпико.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Добро е, 2-1 е доста поволен резултат за нас. Реал нема да го имаат на располагање Серџо Рамос поради жолти картони, ајде Мансини да го искористи ова :vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Мора да признаем дека згрешив во проценката за оваа утакмица. Честито! Сакам Реал да отпаднее! :P
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
И јас бе!! :) А уште поголеми мераци ќе бидам, ако Рома биде тимот што ќе ги исфрли :vozbud:

Едит: Тоти ... многу добро изигра, еве го Ил Капитано, тука е кога е најпотребен!

Мансини: У животна форма е ѕверот, ќе ги убие сега, кога ќе го нема Серџо Р. :P:P:P :vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ај честито и средете ги кралчињата уште една рунда :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom