Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Што се не ќе треснат овие Баршитлојна новини...ццццц. Пред некој ден Калдерон изјави рекордна заработувачка со буџет од над 400 милиони:helou:
Фак ит Баршитлојна нема тоа така да оди не сега кога Реал почнува да се стабилизира:tapp:
Од кога почна Реал да се стабилизира ?:nesum:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Од кога почна Реал да се стабилизира ?:nesum:

Oд враќањето на Робен,Канаваро,Игуаин...:helou:

:pipi:Секогаш кога ја тепаат Валенсија пред да играат со Реал ....Барштилојна го јаде
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ќе ја видиме нивната стабилност на мечот против Севиља. Инаку мило ми е што се вратија од повреда. Поинтересно ќе биде класикото.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Нема што да се види, јас сум сигурен дека нема да тепаме, без разлика што ни се вратиа неколку играчи од победа. Али сепак, нормално сакам да победи Реал...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Момци да ве прашам да не знае некој некоја информација дали Хунтелар ќе биде во составот спремен за утрешниот меч?
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Момци да ве прашам да не знае некој некоја информација дали Хунтелар ќе биде во составот спремен за утрешниот меч?
Хунтелар ќе почне да игра за Реал од Јануар месец другар... тогаш почнува она што се вика зимски преоден рок, и трае еден месец, засега е играч на Реал само на хартија.


Еве го составот на Реал за утре

Goalkeepers: Casillas, Dudek
Defenders: Cannavaro, Metzelder, Ramos, Salgado, Marcelo, Antón
Midfielders: Drenthe, Gago, Robben ,Guti, Van der Vaart, García
Forwards: Raúl, Saviola, Higuaín, Bueno
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Ќе има ли пренос на ТВ?Дека на сител.ком.мк викаат бетис и еспањол ке ја има!:mad:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да бе тешки идиоти, ќе има пренос на Сител3, а мене оваа програма за ништо не ми чини. Ќе ја гледам на СуперСпорт, нема друго...Тешки идиоти се овие еј аууу!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Добро мене ми чини за фудбал глеање добра е.
Ајде вечер многу среќа да ги тепаме.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ramón Calderón said it is very hard to find a company in such a favourable situation as the Club's, even amongst those least affected by the economic crisis. "Nobody can criticise Real Madrid's financial strength." He brought favourable reports by distinguished professors like Velarde and Ruiz Jarabo to the fore, as well as several articles published in several newspapers that confirm this. Calderón also mentioned the 400 plus million euro budget for the current season. "What's important is not to highlight the amount of money, but to point out our capacity of generating income, which says much about our responsible management."
Еве ви ги долговите :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom