Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
^баниран од тема.

И едно запаметете: без оглед кој во каква криза е, колку повредени има, дал тренерот е лош, или имале лоша трансфер политика..... Класико е класико. И секогаш е уживање за гледање. Така да, have no worries......yet :)
Точно се согласувам со овој пост.Иако сеа ме фаќа многу голем страв и ако се изрезилат не би ме чудело.Ама пак во каква и да се форма ипак мислам дека и нема да е така лошо.Колку толку ќе имат и по некој мотив.И дај боже среќата да е на наша страна.
А вчера но комент.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Со 10 повредени играчи играме како што Барса игра без Меси :)
По баксуз сезона со повредиве не сум видел.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
^баниран од тема.

И едно запаметете: без оглед кој во каква криза е, колку повредени има, дал тренерот е лош, или имале лоша трансфер политика..... Класико е класико. И секогаш е уживање за гледање. Така да, have no worries......yet :)
баш така, класико е магија, нема форма-неформа, сите ќе одиграат перфектно, реал и барса
реал веројатно ќе ја одигра најдобрата партија до сега, каква и да е.
A, за барса, не ни помислувам :vozbud:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
баш така, класико е магија, нема форма-неформа, сите ќе одиграат перфектно, реал и барса
реал веројатно ќе ја одигра најдобрата партија до сега, каква и да е.
A, за барса, не ни помислувам :vozbud:
Ок радувај се :kesa:

Уфф мамето нивно педерско.....алоооо за Реал Мадрид играш не за Леванте или Дерби Каунти. Ц ц ц и со втор состав реал треба да тепа али јбг јануари чистка:jaj::jaj:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Торес, Канаваро, Пепе, Хајнце, Диара, Снајдер, Де ла Ред, Робен, Игуаин, Руд...има ли крај на листава бе? Комплетно првиот тим кој настапуваше од почетоков на сезонава со исклучок на Торес. Епа нормално дека ќе бидеш во криза, кога целиот прв тим ти е повреден...Цццц, незнам што ќе се прае, ама се посериозно и посериозно ми изгледа. Ќе треба младинците да ни играат на утакмициве, како тргнале со повредиве...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Торес, Канаваро, Пепе, Хајнце, Диара, Снајдер, Де ла Ред, Робен, Игуаин, Руд...има ли крај на листава бе? Комплетно првиот тим кој настапуваше од почетоков на сезонава со исклучок на Торес. Епа нормално дека ќе бидеш во криза, кога целиот прв тим ти е повреден...Цццц, незнам што ќе се прае, ама се посериозно и посериозно ми изгледа. Ќе треба младинците да ни играат на утакмициве, како тргнале со повредиве...
Јбг Робен стандарно си е повреден...Канаваро го фатија годините...Пепе и Снајдер незнам што им се случува секоја утакмица се повредуваат...Хајнце :vozbud::vozbud:...Де ла Ред дај боже да не е ништо сериозно...Игуаин :tapp:(добро е не се повреди на тренинг како Робен)
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
А знае ли некој Снајдер дали е посериозно ?
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Класико е класико. И секогаш е уживање за гледање. Така да, have no worries......yet :)
Ах колку сакам да си во право, ама не си :nenene:
само еден тим ќе игра на Класико, нажалост

јануари чистка:jaj::jaj:
Надевај се на чистка,
само 2-3 играчи ќе дојдат во јануари,
и никој нема да си оди
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ај некој нека стави линк со превод на Марка или Ас на англиски :helou:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Фала дечки :smir:

Леле кој филм си прават сељачистата од фарса форум ....дека ке не напунат ....има ли шанси до тогаш да се вратат некои од повредените ...Робен , Диара, анионе?:helou:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Јас не го окривувам никого за игрите едноставно невозможно е еден тим да игра секој меч со нов играч, тимот буквално од почетокот на сезонава нема одуграно 2-3 натпревари со ист состав овој пех не следи оваа сезона а не следеше и лани ако се сеќавате на една утакмица Диара играше центар халф во вакви НАВИСТИНА вондредно услови не можеме да очекуваме да победуваме на секој натпревар, тимот нема воиграност нема стабилност, изграден став како треба да се тргне во натпреварот секогаш на теренот се појавуваат неколку нови дечковци на кои играчите треба да се навикнуваат и таман кога ќе се навикнат доаѓаат нови и нови.... Не знам што имаат да кажуваат тие од Фарса дека сме слаби кога нив една утакмица не им игра Меси и играат нерешено дома ние барем како така дома победуваме, несомнено во најтешкиот период од оваа полусезона речиси цел прв тим е повреден жално но вистинито и Шустер не треба да се критикува за овие порази човекот според мене најмалку е крив во вакви моменти едноставно немам што да им приговарам на играчите и на тренерот
п.с. А за ел класико ќе видиме кој ќе победи, но со ваква одбрана тешко ќе им одолееме на налетите на Фарселона но тоа е ел класико и ако Реал игра и со вториот тим повторно ќе има шанси за триумф и не губете надеж BECAUSE WE AE REAL DEL MADRID:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz: И ТРЕБА ДА БИДЕМЕ ГОРДИ НА НАШИОТ КЛУБ
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Јас не го окривувам никого за игрите едноставно невозможно е еден тим да игра секој меч со нов играч, тимот буквално од почетокот на сезонава нема одуграно 2-3 натпревари со ист состав овој пех не следи оваа сезона а не следеше и лани ако се сеќавате на една утакмица Диара играше центар халф во вакви НАВИСТИНА вондредно услови не можеме да очекуваме да победуваме на секој натпревар, тимот нема воиграност нема стабилност, изграден став како треба да се тргне во натпреварот секогаш на теренот се појавуваат неколку нови дечковци на кои играчите треба да се навикнуваат и таман кога ќе се навикнат доаѓаат нови и нови.... Не знам што имаат да кажуваат тие од Фарса дека сме слаби кога нив една утакмица не им игра Меси и играат нерешено дома ние барем како така дома победуваме, несомнено во најтешкиот период од оваа полусезона речиси цел прв тим е повреден жално но вистинито и Шустер не треба да се критикува за овие порази човекот според мене најмалку е крив во вакви моменти едноставно немам што да им приговарам на играчите и на тренерот
п.с. А за ел класико ќе видиме кој ќе победи, но со ваква одбрана тешко ќе им одолееме на налетите на Фарселона но тоа е ел класико и ако Реал игра и со вториот тим повторно ќе има шанси за триумф и не губете надеж BECAUSE WE AE REAL DEL MADRID:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz: И ТРЕБА ДА БИДЕМЕ ГОРДИ НА НАШИОТ КЛУБ
Респекат брате :vozbud: ХАЛА МАДРИД
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom