Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И јас да не набројувам по имина редно е да си заминат некои играчи.
Точно е што имаме многу повредени ама вака ако продолжиме на крајот и 10 место ке завршеме.
Нека му ја мисли сега калдерон што ке прави во зимскиот рок за трансфери. Очекувам од него да донесе барем 2 квалитетни играчи.
Летото кога се залета за роналдо.. роналдо и роналдо добија корпа. Како уште поголемо разочарување и робињо си отиде..
За шустер немам ништо да коментирам. Можеби не е крив човекот. Играчите играт, не тој. Направи 2 измени во 1 дел - се повреди и снајдер.. нема крај на повредите. Жално е што уште на почетокот од сезоната ја губиме битката со барселона. Рака на срце барселона му ја мислеше летото, си ги увидоа грешките, од претходните 2 сезони донесоа одлични играчи... и нормално е тоа сега (Севиља - Барса 0-3).
Инаку за натпреварот на ноу камп мислам оти 3 комада ке примаме или поточно ке загубиме со 3-0. Можеби ми е мака ова што го пишам ама како што стојат работите така ќе биде :nesum:
 

angie92

Патриот
Член од
25 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Ам ајде де веќе, не можам да го гледам тимов за кој навивам од ко знам за себе во ваква криза. Не знам што се случува со тимот, но знам дека треба да се преземат итни мерки, да се побара одговорност, да се крене атмосферата во тимот. Ова е Реал Мадрид, не е маалскиов клуб, секој ден се вложуваат пари, де од она, де од ова и за што? За да не можам со ќејф да проследам една нивна утакмица заради преслабото ниво на игра...Играчите се однесуваат многу лабаво, немаат желба, Касиљас не може сам да брани, мора со него да е и целиот тим...Ситуацијава мора да се подобри дефинитивно ако сакаме било каква титула годинава!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Значи да не ми е криво шо не глеав :)
Сеа Шустер, уште ке седи?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
кошмар:kesa:кога губевме викам ај ќе ја наместат ние сме им давале бодиви ама ништо 3-1 а барса си тепаше:tapp:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Значи да не ми е криво шо не глеав :)
Сеа Шустер, уште ке седи?
Само уште 2 натпревари. Ќе изгубиме од барса и тој ке биде последен натпревар на шустер во реал.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи да не ми е криво шо не глеав :)
Сеа Шустер, уште ке седи?

Некој ден ќе се успие на тоа клупата таму, поготово кога играат на Сантиаго убаво му е, меки му се столчињата може да си дремне некоја утакмица да одмори малку. Абер нема еј да стане да довикне, да им каже кај им се грешките...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
За утакмицата ама ич не ми се коментира, само ќе кажам дека конечно некој тим заслужено не тепаше, добро е на 3 шо останавме, можеа и повеќе да ни закачат, башка и пенал не им свирнаа.

Шустер ме нарвира шо е толку ладен, ја се нервирам дома косата ми побеле он ко на опера да е... Незнам дали е до него, па да се смени и се да тргне на убаво, со овој десеткуван состав може и толку е максимумот, оно индувидуалниот квалитет е на високо ниво, ама вака искомбинирани играчите којзнае дали можат подобро да играат.

Бар Дренте игра се подобро, како само го изора теренот да му асистира на Раул, али завршницата на капитенчето ја утепа акцијата.
Голот на Савиола е за поздравување, жив е :)

И мило ми е Гранеро шо ги влечеше нашите по земја, да гледат и да плачат господата од ложата, какво дете испуштија, убаво ќе се најдеше сеа, како тргнале играчите за со Барса питање е дали 11 ќе има здрави... па и Пепе се повредил, јебига.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ne mi e jasno kako Real ostana bez napagjaci,koj se tie trneri,koja e taa uprava vo Real,celo leto mesto da mu go lizea ku*o na Ronaldo,trebase da kupat nekoj napagjac.I da se vratam na slucajot Ronaldo......hahahha kolku smesen izleze cel tim na Real ova leto.....Kalderon veli Ronaldo potpisal so Real,drug go moli Ronaldo da dojde vo Real,tret mu gi "cisti kopackite" na Ronaldo itn,i mesto sevo ova sto go napravi Real za 3 meseci,mozese da donese nekoj extra napagjac......abe Real si znae od kade ide najdobroto,od Man United se znae ama ovaa godina NAJDOBROTO OD MAN UNITED go vrtese eden Real na malio prst celo leto pozz
P.S. Ova ne e provokacija,samo moe licno mislenje
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
2
Ne mi e jasno kako Real ostana bez napagjaci,koj se tie trneri,koja e taa uprava vo Real,celo leto mesto da mu go lizea ku*o na Ronaldo,trebase da kupat nekoj napagjac.I da se vratam na slucajot Ronaldo......hahahha kolku smesen izleze cel tim na Real ova leto.....Kalderon veli Ronaldo potpisal so Real,drug go moli Ronaldo da dojde vo Real,tret mu gi "cisti kopackite" na Ronaldo itn,i mesto sevo ova sto go napravi Real za 3 meseci,mozese da donese nekoj extra napagjac......abe Real si znae od kade ide najdobroto,od Man United se znae ama ovaa godina NAJDOBROTO OD MAN UNITED go vrtese eden Real na malio prst celo leto pozz
P.S. Ova ne e provokacija,samo moe licno mislenje
greska si onoj ciganot ronaldo gi vretese na maliot prst:tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
^баниран од тема.

И едно запаметете: без оглед кој во каква криза е, колку повредени има, дал тренерот е лош, или имале лоша трансфер политика..... Класико е класико. И секогаш е уживање за гледање. Така да, have no worries......yet :)
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Дренте се подобар и подобар, на реал не им треба напаѓач колку шо им треба одбарана да оформат. не се криви напаѓачите шо да прават кога не добија ни една топка во нивната свера, голот на Савиола и една промашена од Раул то е .... Робињо вратисе , Робен исто така и то ке си трпиме порази :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom