Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Роналдо кога дојде во Реал, Реал освои примера, Роналдо беше топ стрелец. Исто и Бекам освои примера со Реал.
Ако си го гледал Реал сезонава, ќе видиш дека никој не игра фиксна позиција, значи Реал оваа сезона немаше класично десно крило, Робињо имаше иста функција како што имаше Роналдо во Манчестер.

Прочитај го ова уште еднаш, глупаво е

Кажи ми како Руд се снајде толку добро во Реал? Еве и на Хајнце му успеа? Кажи ми една добра причина зашто Роналдо не би се снашол во Реал. Португалец е, играше во Португалската лига пред да отиде во Манчестер. Стилот на игра во Шпанија е многу сличен, зашто не би играл добро во Шпанија ? Зидан дојде како ѕвезда во Реал. Се снајде ? Не е проблем ако имаш една или две ѕвезди во тимот. Реал тогаш се изнакупи ѕвезди, затоа го имаше тој проблем. Сосема друга ситуација од тогаш, времето ќе покаже.
На крај ако толку не ви е гајле за Роналдо зашто се мучите да пишувате постови? Немој само да ми кажеш дека за Реал се секираш?
Не пиеме нафта ние.
што е глупаво??Бекам игра исто ко Роналдо???Роналдо е побрз,Бекам беше попрецизен.на која позиција играат ???десно крило.ште е глупаво?
ок ќе покаже времето иначе не се секирам за Реал не бери гајле
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Значи според тебе Реал не треба да купи десно крило никогаш повеќе, затоа што Бекам беше десно крило. Ако според тебе разликата помеѓу Бекам и Роналдо е брзината и прецизноста нејќам да дебатирам повеќе. Толку од познавањето на фудбалот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Значи според тебе Реал не треба да купи десно крило никогаш повеќе, затоа што Бекам беше десно крило. Ако според тебе разликата помеѓу Бекам и Роналдо е брзината и прецизноста нејќам да дебатирам повеќе. Толку од познавањето на фудбалот.
е сега што кажа...кој рече дека не треба да купи Реал десно крило???а помеѓу Бекам и Роналдо има многу разлики,а брзината и прецизноста се дел од нив...јас уште од 2-от пост нагласив дека не сакам да имам недоразбирање ама...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Еј зајко, ај оди си во Ман ФК. :pos2:

Не ми треси тука глупости. Да сумираме засега (од првиот тим)...

Sold: Balboa.
Bought: Garay.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Еј зајко, ај оди си во Ман ФК. :pos2:

Не ми треси тука глупости. Да сумираме засега (од првиот тим)...

Sold: Balboa.
Bought: Garay.
а не се замарам појќе со вас,неможит една квалитетна дискусија да се прави со вас така да колку да се трудиш џабе е...
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
само ова - ниеден фудбалер не вреди ни приближно до 100 мил. и едвај чекам да дојде роналдо во реал
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ziak92 osti gi be covek nemoze da napraa salam muabet...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
а не се замарам појќе со вас,неможит една квалитетна дискусија да се прави со вас така да колку да се трудиш џабе е...
А со вас се прави, кога и да ви рече човек нешто одма провокација пријавувате, без разлика што ви напишале.

А јас и одамна си кажав дека за Роналдо не планирам да дискутирам, на крајот се се сведува на караници и лични убедувања.
Ако сакаш да дискуитраш нормално за Реал Мадрид може не е проблем, мене лично Роналдо репортс ич не ме интересираат.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ziak92 osti gi be covek nemoze da napraa salam muabet...
Харгруес бе, дај уживај не сери и ти, ова е тема за Реал Мадрид, ти во твојот пост спомна било што поврзано со тој клуб?
Не, епа шо сакаш муабет да правиме со тебе, за харгруес и за курчак?

П.С. Реторичко е прашањето, не мора да одговараш.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
se vraka kaj soigracite .. kaj trenerot sto go napravi igrac.... se vraka vo svojot dom ... da igra .. da osvojuva tituli .... i neznam koj ne se razbira od fudbal .......
АЈ БЕ ФАК ОФ!!! Не замарај више!!! Не гледаш дека само будала од тебе прават, со својте глупи постови. Ти кажав, иди и дркај на Роналдо. И немој да ми зборите дека не ви е гајле ако заминел Роналдо, зошто ако не ви беше гајле нема да го дрвите по цел ден на темава, а и секој втор збор во вашата тема да ви е Реал Мадрид!

Зиак, никој не ти забрани да пишуваш во темава, само се изнервираа поединци зошто ги споредуваш Бекам и Роналдо. Нема смисла! Бекам играше на средина, делеше топки...а Роналдо игра слично на полушпиц (барем во Манчестер), затоа не ти држи споредбата.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Знаете ли кога Реал ја почнува пред-сезоната?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
а не се замарам појќе со вас,неможит една квалитетна дискусија да се прави со вас така да колку да се трудиш џабе е...
Ок у реду е, cry me a river
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Team camp in Portugal and training in Austria
On 14 July the squad will regroup for five days of family fun in Portugal's Algarve. This experience to promote and boost personal relationships will then be followed by the first stage of training. For five years running, Real Madrid will return to Irdning, Austria for the most strenuous part of the preseason; ten days (21-31 July) of a strict training regimen during which the internationals will progressively return from vacation after being eliminated from the Euro. Only those who make the final or are participating in the Olympics will miss the beautiful Austrian scenery.

Heavy dose of matches in August
After 11 straight days of training, the team will fly straight to London for the Emirates Cup organized by Arsenal. This year's participants also include Juventus, and Hamburg.

The Whites will be back in the Spanish capital on 4 and 5 August, but the following day are booked on a flight to Colombia to play Independiente Santa Fe on 7 August in Bogota. The team will return home until 10 August, when they again leave Madrid for Germany.

Before the Spanish Super Cup, Madrid are scheduled to visit Eintracht Frankfurt on 12 August at the Commerzbank-Arena in what will be a rematch of the fifth European Cup title won by the Madridistas (Puskas, Gento, Santamaría, Alfredo Di Stéfano). During the last two weeks leading up to the start of La Liga, the Whites have a tie against Valencia for the first title of the season.

The final test of the preseason is none other than the Santiago Bernabéu Trophy played at Santiago Bernabéu Stadium on 27 August. This year's tribute to the great Real Madrid President will be played against Sporting Club Portugal, who just celebrated their centenary last season.

Source:Realmadrid.com


---------------------------

Friendly games Pre-Season 08/09.

27.07 LASK Linz V Real Madrid // Hour: Still unknown.
02.08 Real Madrid CF V Hamburger SV [Emirates Cup] // Hour: 14 BST
03.08 Arsenal FC V Real Madrid [Emirates Cup] // Hour: 16:15 BST
07.08 Independiente Santa Fe V Real Madrid // House:Still unknown.
12.08 Eintracht Frankfurt V Real Madrid [Rematch of the fifth European Cup] // Hour: Still unknown.
27.08 Real Madrid V Sporting Lisbon [Santiago Bernabeu Trophy] // Hour:Still unknown.
Ronaldo Finds House In Spain - Reports

Викам ја куќа бара дечкото :vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Конечно го видовме вистинскиот Рамос. Едноставно не ги пушти да пројдат. За Касиљас нема што да се каже, кажано е одамна за него. :) БРАВО!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom