Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Мале како ме нервират такви ботови кои веруват на Marca, Deportivo, Sport, As и некои други весници од шпанија. Според нив сега требаше уште 2 тима да имаме...

Realmadrid.com..... Оди си таму, прочити си убавко, ке видате дека нема ниту еден збор за Роналдо. :nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:

EDIT: Всушност има, а тоа е дека нема никаква понуда за Роналдо, и дека тој е играч на Ман.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Е вака и од мене едно мислење за сагава со Роналдо!!! Пцујте ме шо сакате праите ама знаете дека ја кажувам вистината!
Реал иако многу ги поштуев ме разочараа последниве два месеци!!! Како што вика и самиот Фергусон Реал Мадрид немаат класа и морал!!! Со кое право го сметаат Манчестер за нешто подоле од нив???
Да не имаат подобар менаџер од Манчестер???
Да не имаат поубав стадион???
Ако Реал е голем клуб како што претендира ќе си најдат друго талентче и ќе го развијат како шо Манчестер го направи Роналдо ИГРАЧИШТЕ!!!
Вршат притисок преку тоа глупите медиуми како да се работи за Ацо Стојков и Дебрецен!!! Ова е Манчестер бе луѓе!!! Отсекогаш се однесувале со почит спрема Реал! Зошто не можат да ја вратат таа почит не ми е јасно!!!
Ви го дадовме Бекам!
Ви го дадовме Нистелрој (еден од главните виновници за титулата лани)
Ви го дадовме Хајнце!
Шо сакате повеќе???
У пм се изнервирав!!! :salut:
Ај ај не се палај многу! Дан ни ги дадовте бакшиш случајно а? Си ги купивме, исто како и сите што купуваат!

Не,ама не ми се свиѓа ич играчот. Инаку и јас сум за Реал,ама го сметам Пепе и Мецелдер за промашени. Но тоа е мое мислење и те молам не реплицирај ти вака ти нака
И двајцата ги мачеа повреди, така да немаш основа за вакви критики! Метцелдер на почеток на сезона беше прав столб, ама после следеше повредата и...а и без пари го зедовме. И со Пепе ист случај, имаше повреди ама на крај изигра прекрасно, иако не ги оправдувам тие 30 мил, што е многу многу е! Ама и за Рамос дадоа 29 мил (ми се чини), и сите го критикуваа Реал. Види за каков играч даваат толку пари. Гледаш сега што стана од него? Може истиот случај да биде и со Пепе.

Добро де се разбираме!!! Ама како и да е, во право сум!!! И тоа весниците шо го пишуваат се потекнува од Реал!!! Знаеме како оди тоа!!!
Првен вознемири го играчот преку медиумите!!!
Почекај да побара трансфер!!!
Купи го!!! :kesa:
А зошто да не пробаат да го земат бе? Ако сака Роналдо, ќе си замине. Ако не сака, неможе ни господ да го натера да си замине. И + не беа информациите директно излезени од Реал. Сето тоа беше од страна на весниците, кои како секоја год. така и сега пишуваат многу, со цел да бидат читани.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Е вака и од мене едно мислење за сагава со Роналдо!!! Пцујте ме шо сакате праите ама знаете дека ја кажувам вистината!
Реал иако многу ги поштуев ме разочараа последниве два месеци!!! Како што вика и самиот Фергусон Реал Мадрид немаат класа и морал!!! Со кое право го сметаат Манчестер за нешто подоле од нив???
Да не имаат подобар менаџер од Манчестер???
Да не имаат поубав стадион???
Ако Реал е голем клуб како што претендира ќе си најдат друго талентче и ќе го развијат како шо Манчестер го направи Роналдо ИГРАЧИШТЕ!!!
Вршат притисок преку тоа глупите медиуми како да се работи за Ацо Стојков и Дебрецен!!! Ова е Манчестер бе луѓе!!! Отсекогаш се однесувале со почит спрема Реал! Зошто не можат да ја вратат таа почит не ми е јасно!!!
Ви го дадовме Бекам!
Ви го дадовме Нистелрој (еден од главните виновници за титулата лани)
Ви го дадовме Хајнце!
Шо сакате повеќе???
У пм се изнервирав!!! :salut:
Добро може имате боље стадион а вцушност тоа не ве прави јаки.
Второ што к.р ако имате боље тренер.Ние кога го имавме дел боске вие кај бевте..
Трето не е до ван нистерлој титулата лани туку главните виновници беа целиот тим зошто ако не му местеа на тацна на нистерлој немаше да дава голови и затоа не го праи херој на реал.:helou:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Реал Мадрид го издаде планот за подготовки во текот на летото.
По завршувањето на евро 2008 на 14 јули се собираат и патуваат на 5 дневни подготовки во Португалија, од таму патуват на некое место во Австрија на 10 дневни подготовки. од 21-31 јули. потоа следува птување во Лондон, каде ќе учествуваме на Емирати купот организиран од Арсенал, на кој исто така ќе учествуваат Јувентус и Хамбург, хмм интересно баш сакам Реал - Јувентус утакмица. на 7 август скедува патување во Колмбија каде ќа имаме пријателски утакмици, на 10-ти се враќаат во Мадрид, а потоа заминуваат во Германија каде најверојатно ќе изиграт со Франкфурт на 12-ти. и на 27-ми Август е закажан Сантијаго Бернабе трофејот на кој ќе играме со Спортинг од Португалија

--->ИЗВОР<---
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Многу патување ке му се видит на фудбалериве Португалија,Австралија,Колумбија,Англија и Германија многу ама нема врска важно е да се припремат одлично за новата сезона и очекувам да освоиме и ЛШ. :salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А супер купот со Валенсија кога го играме?
Инаку подготовките се супер вчера ги гледав, ќе биде жустро на Емирати :), и немајте галје за многуте патувања, то авионот им го имате ли видено :vozbud:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да бе и тоа знам нов им е пред некое време го промовираа.Мислам дека се викаше стрела или така некако ама не сум сигурен.Со тој летаат фудбалерите и кошаркарите.А кај сеа ќе се изнашетаат а башка па и за ЛШ ќе се изнашетаат.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
А супер купот со Валенсија кога го играме?
Инаку подготовките се супер вчера ги гледав, ќе биде жустро на Емирати :), и немајте галје за многуте патувања, то авионот им го имате ли видено :vozbud:
Дај да го видам Авионот :) Супер купот го играме пред да почни првенството ама незнам точно :helou:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Погледнете ги и најмладите фудбалери на РЕАЛ,одат по стапките на своите идоли.Шампиони на Шпанија.Браво за нив.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Реалчани знам дека имате 100пати повеќе пари од Фиорентина, но остајте го човеков,ни треба многу:)) Мислам на Варгас, и Фиорентина и Реал испратија понуди до Катанија...вие веќе ги имате Дренте и Хаинце, така да да седи на клупа ваков играч не у реду :)
http://www.channel4.com/sport/football_italia/may31r.html
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Дренте повеќе е лево крило одколку лев бек. Хајнце сакаат да го преорентираат централен, така да добро би му дошла малце конкуренција на Марсело.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom