Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Хунтелар=Нистелрој

Ист тип на играч надвор од шеснаесетник немаат дадено гола, ама затоа внатре неприкосновен. Достојна замена на Нистелрој само незнам дали на Реал му е потребен таков напаѓач.

Иначе Кварезма во најмала рака 40 милиони евра
Братче премногу се 40 милиони,ама нема ни да ме зачуди ако Порто побара толку и РЕАЛ даде.Кога ке ми текне само дека за Пепе дадоа 30 милиони ништо чудо.:smir:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Абе шо е Пепе толку посебен за 30 милиони евра?
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Јасно е дека напаѓач секако ќе купиме, ако се бира меѓу Виља и Хунтелар овој првиот е мој фаворит, брзо, снаодливо човече е Давид, потсеќа на Раул во најдобрите времиња, е добро де може малку побрз е:)

Секако и Хунтелар да се набаве нема да се бунам, ќе си дојде кај Руд на специјализација и за две сезони слободно би можел да превземе контрола у напад.

Средината и вака ми се допаѓа, Гаго/Диара, Снајдер, Гути, Робен/Робињо, убаво газевме на крајот со оваа четворка, покажаа дека може да се игра и без класично десно крило, и тоа доста добро играа.
За дефанзива у средина веќе имаме по 2 квалитетни играчи, крила имаме 3 со Дренте а користиме само едно така да не знам зошто толку се палите на Кварезма.
Хави Гарсија мислам дека сигурно се враќа, веројатно Баптиста ќе си оди да ослободи место за него, и Де Ла Ред е скоро сигурен стар нов Мадридиста, се надевам дека и Гранеро ќе го вратат, нај ми прави мерак од сите овие тројца.

Одбраната не ја чепкајте супер е вака, со добри летни подготовки уште толку ќе се уиграат и коска сме догодина, па и Гарај ќе ни се укличи у екипата така да не се замарајте за одбраната, не ни требаат нови дефанзивци.

Ај толку од мене, нека му ја мисли Пеџа подетално, кој и да го земе верувам дека нема да згреше. :)
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Не,ама не ми се свиѓа ич играчот. Инаку и јас сум за Реал,ама го сметам Пепе и Мецелдер за промашени. Но тоа е мое мислење и те молам не реплицирај ти вака ти нака
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Слободен си не ти реплицираме.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Е ќе реплицирам бе...забрането да не е? Пријателе кавадаречки,не сум за Реал,ама пратејќи го во изминатава сезона,моабетиве твои дека Пепе е промашен се еднакви на срање
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Абе ако е така,зошто(Квеироз)мислам не го зема за 3 милиони а мораше 30 да го плаќаме? Инаку и јас мислам дека Кварезма би бил одличен
 
G

Gray Foxx

Гостин
Е вака и од мене едно мислење за сагава со Роналдо!!! Пцујте ме шо сакате праите ама знаете дека ја кажувам вистината!
Реал иако многу ги поштуев ме разочараа последниве два месеци!!! Како што вика и самиот Фергусон Реал Мадрид немаат класа и морал!!! Со кое право го сметаат Манчестер за нешто подоле од нив???
Да не имаат подобар менаџер од Манчестер???
Да не имаат поубав стадион???
Ако Реал е голем клуб како што претендира ќе си најдат друго талентче и ќе го развијат како шо Манчестер го направи Роналдо ИГРАЧИШТЕ!!!
Вршат притисок преку тоа глупите медиуми како да се работи за Ацо Стојков и Дебрецен!!! Ова е Манчестер бе луѓе!!! Отсекогаш се однесувале со почит спрема Реал! Зошто не можат да ја вратат таа почит не ми е јасно!!!
Ви го дадовме Бекам!
Ви го дадовме Нистелрој (еден од главните виновници за титулата лани)
Ви го дадовме Хајнце!
Шо сакате повеќе???
У пм се изнервирав!!! :salut:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Е вака и од мене едно мислење за сагава со Роналдо!!! Пцујте ме шо сакате праите ама знаете дека ја кажувам вистината!
Реал иако многу ги поштуев ме разочараа последниве два месеци!!! Како што вика и самиот Фергусон Реал Мадрид немаат класа и морал!!! Со кое право го сметаат Манчестер за нешто подоле од нив???
Да не имаат подобар менаџер од Манчестер???
Да не имаат поубав стадион???
Ако Реал е голем клуб како што претендира ќе си најдат друго талентче и ќе го развијат како шо Манчестер го направи Роналдо ИГРАЧИШТЕ!!!
Вршат притисок преку тоа глупите медиуми како да се работи за Ацо Стојков и Дебрецен!!! Ова е Манчестер бе луѓе!!! Отсекогаш се однесувале со почит спрема Реал! Зошто не можат да ја вратат таа почит не ми е јасно!!!
Ви го дадовме Бекам!
Ви го дадовме Нистелрој (еден од главните виновници за титулата лани)
Ви го дадовме Хајнце!
Шо сакате повеќе???
У пм се изнервирав!!! :salut:
Абе у право си дека Манчестер го поштува РЕАЛ,но и обратно е биди сигурен.А за овие глупости што ги читаме и слушаме дека РЕАЛ нудел незнам Ауди,150 милиони не им верувај многу затоа што се чиста глупост.Тие приказни ги прават новинарите се со цел се разбира,поголема продажба(профит) Мијатобиќ јасно се изјасни и кажа дека нема сеуште официјална понуда за Роналдо.И да знаеш од такви глупости и јас се изнервирам.:smir:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
А за Пепе дечки можеме да кажеме дека дечкото е супер и дека како се ближеше крајот на сезоната така тој се подобро играше и очекувам уште повеќе од него.Знам дека е одличен играч.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
armin06 напиша:
Прегледај го приврзокот 6396

Прегледај го приврзокот 6397


Многу ја пумпаат работава АС и МАРКА, a знаат дека не може да се случи, само бељи да прават меѓу Реал и Ман утд.


Башка ова ми се свиѓа поише.

Прегледај го приврзокот 6398
Ви го дадовме Бекам!
Ви го дадовме Нистелрој (еден од главните виновници за титулата лани)
Ви го дадовме Хајнце!
Шо сакате повеќе???
Бекам Нистелрој и ГХајнце не ни ги дадовте, си ги купивме како вие коа го купивте Роналдо и сите други
 
G

Gray Foxx

Гостин
Бекам Нистелрој и ГХајнце не ни ги дадовте, си ги купивме како вие коа го купивте Роналдо и сите други
Добро де се разбираме!!! Ама како и да е, во право сум!!! И тоа весниците шо го пишуваат се потекнува од Реал!!! Знаеме како оди тоа!!!
Првен вознемири го играчот преку медиумите!!!
Почекај да побара трансфер!!!
Купи го!!! :kesa:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Во сето тоа има политика и тоа е уиграна тактика,ама мора да се признае дека медиумите ја претеруваат.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Sekoj klub si ima taktika kako da stigne do nekoj igrac..A siguren sum deka real ne vrsi pritisok vrz ronaldo.mediumite i vesnicite izmisluvaat preteruvaat..A kako sto znam i ronaldo saka da igra za real ima zelba
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom