Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
А чекај што ќе му е такво ауди.Сигурно веќе има такво.:vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Нема да понуди 2 такви коли! Роналдо останува и .
И како сакате да реагира Фергусон кога сте досадни како мува на гомно?
Па има разлика помеѓу Реал и медиумите. И Роналдо е сам крив, се изјаснил до сега што сака? Не, срамота е Фергусон така да збори, никој директно не рекол нешто за Роналдо, се е преку медиумите
 
F

fantomX

Гостин
Роналдо вели дека сон му е да заигра за Реал, но сега сакал да остани во Манчестер.
Чим вели дека негов сон е да игра во Реал норамлно ќе има шпекулации, па и Реал ќе се обидува да го донесе.

Туку, шо е работава со Робињо?
Многу шпекулации кажани и лично од него...
 
Член од
3 април 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Дилемата на Реал е дали да му понудат голем договор на Робињо или да го продадат за јаки пари (30-35 милиони), или да го трампаат.
Е сега, неќат да му дадат ТОЛКУ ГОЛЕМ договор, зошто на истата позиција им игра Робен (кој допрва треба да се докаже во Реал). Ама од друга страна Робен може да игра и десно крило и да се укомпонираат.
Затоа тука е умешан Роналдо (од медиумите) кој по придрода е десно крило, но може да смени позиција исто како Робен, па тој е логичната цел на шпекулации.
Според мене Роналдо (кого многу го почитувам како фудбалер, иако е говнар), во текот на летниот преоден рок и нареднава сезона НЕ СМЕЕ да дојде во Реал. Не смеат да си дозволат, победнички тим да растурат со ѕвезди (како што направија на почеток на веков) кои играат само за пари и слава, а не за победа.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Точно и јас не сакам да дојде роналдо о д проста причина зошто ќе се натрупаат ѕвезди како пред неколку години и ќе проппадне реал.А реал не смее да си го дозволи тоа зошто главна цел е да освои лига на шампиони а не да носи ѕвезди кои ќе играат за пари.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Член од
3 април 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Вчера ја читав колумнава. Алал му вера на типов, поасално нешто немам прочитано од кога ја завршив Dune (Franck Herbert) :).

П.С. Мене Карваљо не ми смета, само место Дрогба, го сакам Хунтелар!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не бе, каков Карваљо не ебавај. Не ни треба играч како него. Ете го зедовме Гарај, за 2 сезони можеме да сметаме и на него. Имаме одбранбени, да не го забораваме Метцелдер, топ играч...само немаше среќа со повредите годинава. Од наредна може сериозно да смета на него Шустер.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Карваљо е супер бе, со Пепе лом ќе праат. Колумната е супер како и секоја напишана од Даре. Иначе на сајтот на Марка прочитав коментари дека ова со Роналдо е всушност само залажување од Реал, а вистинската цел е Кака. Интересно
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Карваљо е супер бе, со Пепе лом ќе праат. Колумната е супер како и секоја напишана од Даре. Иначе на сајтот на Марка прочитав коментари дека ова со Роналдо е всушност само залажување од Реал, а вистинската цел е Кака. Интересно
Алелуја!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Многу интересно размислување, јас искрено се обидувам да останам имун на целата оваа сага околу Роналдо и се надевам дека што побрзо ќе заврши, исходот каков и да биде ќе бидам пресреќен доколку е во корист на Реал, е сеа дали со или без Роналдо останува да видиме.

Јас лично не сум за толку големи промени (доаѓање на Роналдо), мислам дека конечно имаме еден компактен состав кој со 2-3 промени би делувал уште по убиствено, еден племејкер и еден напаѓач и на коњот сме :).
Не сакам да наведувам имиња за евентуални засилувања оти секоја втора будала стана потенцијален играч на Реал во претходните неколку месеци, а уште потрагично е што допрва следуваат бурите од шпекулации, нормално иницирани од АС, Марка и компанија. :)

За Карваљо, ѕвер играч, се надевам дека ќе го донесат, ќе ни требаат повеќе дефанзивци следната сезона ако планираме да одиме подалеку во ЛШ, суспензиите и повредите ќе бидат доста присутни како и секогаш и ќе се осеќам многу покомотно знаејќи дека имаме стабилен играч кој може да влезе од клупа и квалитетно да покрие, нормално тука се и ротациите во зависност од противникот, така да мислам дека ништо лошо не може да донесе ваквиот евентуален трансфер.
 
F

fantomX

Гостин
Реал, како спортска организација, е неверојатно развиена машинерија. Не ме чуди и да е параван то со Роналдо...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
neznam so tolku go sakaat ronaldo i on e od krv i od meso ke se ispuka kako ronaldinho i tolku posle za dzabe parite ojdele

neka si go zemat huntelar i quarezma i eden desen bek zamena za ramos koga ke e suspendiran i ke bideme sampioni.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Forget Дрогба, не ни треба, тој секако оди кај татко му (мурињо:)) веројатно во интер...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom