Промашени трансфери

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Carrick pormarshen transver:vozbud:? Pa ti tolku se razbirash vo fudbal
Мали, ај оди учи природа и општество. После имаше напредок во играта, ама кога го купија беше дрво недоквакано, а беше земен како голем плејмејкер (ако знаеш што значи тоа). Дадоа 14 милиони фунти за него, што беа премногу.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Мали, ај оди учи природа и општество. После имаше напредок во играта, ама кога го купија беше дрво недоквакано, а беше земен како голем плејмејкер (ако знаеш што значи тоа). Дадоа 14 милиони фунти за него, што беа премногу.
A chek znachi sega iam napredok taka? Ami sho kazhuvate promarshen transver sekoj fudbaler ima padovi vo svojata fudbalska kariera .. Ami kaka sho da rechime koga dadoja 60 mil. evra? da go ubieme chovekot?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
A chek znachi sega iam napredok taka? Ami sho kazhuvate promarshen transver sekoj fudbaler ima padovi vo svojata fudbalska kariera .. Ami kaka sho da rechime koga dadoja 60 mil. evra? da go ubieme chovekot?
Па сега има напредок, ама ајде кога веќе ти ми го ископа мислењето оди и види на која дата е напишано. Тогаш така сум мислел, па и сега не ми е нешто омилен.

А Кака не треба да го убиеме, само тој што го купил треба сам себе да се убие:)
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Кака во Реал дефинитивно најпромашениот трансфер за 2009-1010
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Еве ќе наведам два според мене (најпромаршени) трансфери : Марио Гомеш во Баерн Минхен,лупнаа 30 и повеќе милиони а он е дрво.
И Кака,иако сум Реал он дефинитивно е најпромаршениот трансфер.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Бербатов во Ман Јунајтед
Кака во Реал Мадрид
Бензема во Реал Мадрид
Шевченко во Челзи
Подолски во Баерн
Клосе во Баерн
Чигрниски во Барселона
Едуардо во Арсенал
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Бербатов во Ман Јунајтед
Кака во Реал Мадрид
Бензема во Реал Мадрид
Шевченко во Челзи
Подолски во Баерн
Клосе во Баерн
Чигрниски во Барселона
Едуардо во Арсенал
Хах,е овој беше најпромаршениот...:)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Брадхајф во Баерн, не заигра ниту една минута. Нешто слично и со Гомез
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Еве ќе наведам два според мене (најпромаршени) трансфери : Марио Гомеш во Баерн Минхен,лупнаа 30 и повеќе милиони а он е дрво.
И Кака,иако сум Реал он дефинитивно е најпромаршениот трансфер.
Abe Kaka e dokazan igrac i nemoze sekomu za 1 god da mu trgne eve sea ima sansa da se dokaze istoto i za Gomez e moze sea ke se dokaze a ako isto igraat pak :vozbud:togas vise nema spas, promasaj ke bidat najgolem :vozbud:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
^Во право си,но и самиот гледаш дека не им оде,сеа пак Кака е повреден и ќе биде надвор 3 месеци мислам.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
A 65 milioni evra, teshko da gi dokazhe ne mi se veruva..
Нема шанси да ги оправда 65 милиони евра,цела полусезона нема да ја игра,кога ќе се врати ќе биде во ужасна форма,освен ако не се случи некое чудо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom