Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Зошто го преферирате Тулалан не ми е јасно. Глупа верзија на вБомел ми е мене. Воопшто не ме бендисува и не сакам такви тапа играчи кај нас.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас искрено се надевам на светска класа централен бек летово, се друго шо сакаат нека праат, неможе да се ослонат на Бујтен и Мичо, дефинитивно ја имаме најслабата централна одбрана во европа. Тие ни го споебаа финалето.

Срна? Срна игра како крило мислам за Хрватска, не е крило тој? Чорлука и Прањиќ играат како бекови.

--- надополнето ---

Зошто го преферирате Тулалан не ми е јасно. Глупа верзија на вБомел ми е мене. Воопшто не ме бендисува и не сакам такви тапа играчи кај нас.
Мислам дека Бомел може да игра уште една година на ниво, барем летово нема потреба од DM, а ако го земеме сакам да биде сличен на Швајни, не сакам класични деструктивци без мозок.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Зошто го преферирате Тулалан не ми е јасно. Глупа верзија на вБомел ми е мене. Воопшто не ме бендисува и не сакам такви тапа играчи кај нас.


A zosto ne nekoj kako Maskerano da ne zememe :) barem ke ltat noze na sred :) :) :)

--- надополнето ---

Shitz... Рибс има повреда некоја скапана што ќе ја влече со себе низ СП па тек после ќе се оперира. Во превод многу веројатно ќе фали пола подготовки а според мене тоа е основа за добра сезона. Јбг после СП и тика стално го јадеме на почетокот - сите се уморни, немотивирани...

Nemoj pak ziiiiti sve u kurac :) ...zasto sekoja godina mora pocetokot da e sranje ...sakam ovaa sezona Bayern vo liga da ima 32 - 1 - 1 ete taka sakam da se zavrsi sezonava :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Nemoj pak ziiiiti sve u kurac :) ...zasto sekoja godina mora pocetokot da e sranje ...sakam ovaa sezona Bayern vo liga da ima 32 - 1 - 1 ete taka sakam da se zavrsi sezonava :)
И тоа нерешеното да биде со Вердер на гости, а поразот со Дортмунд, исто нагости.:pos2: Не за друго, најмногу после Баерн овие две екипи ги поштувам од Бундес.:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе што се однесува до мене Тимо е тука за вБомел ама сега веќе знаеме дека вГаал не го планира него во никој случај. Затоа мора да се мисли малку и на тоа - ако Тулалан го сака вГаал тогаш него да го земеме има најмногу смисла.

Ќе имале состанок кај да е нашите кумови:mist: со вГаал да испланираат нешто конкретно околу кадарот догодина. Ај да видиме што ќе излезе како шпекулација по состанокот.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Најважно од се е,играчите што ќе се донесат да бидат фудбалери со интернационално искуство,кои вистински ќе ги засилат тие позиции.Ние неможеме да се потпреме на искуството на Контенто или Бадштубер,или аматеризмот во одбрана на Ван Бајтен.Ни требаат светска класа играчи за десната бековска и централната позиција,и тука треба Румениге и компанија да се фокусираат.Не да носат “таленти“ како што често во минатото знае да избацат пропалитети некои.

Мислам дека ја сватија поентата со донесувањето на Робен,кој се исплатеше до последниот цент,па дури и ефтин е во однос на тоа колку придонесе за напредок на овој тим.

Истото треба да се направи и со одбраната!!!

И да не заборавиме дека на плејмејкерската позиција ние доаѓа Тони Крос.Момакот сооглед на годините е гение!Дефинитивно уште за 15% ќе се зголеми јачината на средината на теренот со така добар пас-играч и шутер!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Според мене средината е средена со доаѓањето на Крос, ги имаме Алтинтоп, Прањиќ и Тимо како замени. :)

Нападот не е ок, Олиќ нема да ја повтори сезонава, Клосе е рупа, ако Гомез не се разигра ништо не прајме. Јас сум за да ги мењаме Гомез со Џеко, или да го продадеме Клосе и да го земеме Ван Перси или Вучиниќ. Знам дека еден напаѓач ќе дојде годинава.

Е сега, одбраната е рупа права, немаме асален централен дефанзивец, барем еден мора да се донесе од светска класа и тоа во најдобрите години(26-28) и да е во форма. Не ни требаат деца во тимот. И ни треба лев или десен бек, истотака искусен и квалитетен. За голманската позиција ок е Бут, мислам дека одлично бранеше сезонава. :) Нојер ќе игра ЛШ со Шалке и наредната година ќе го купиме. :)

Е сега питање е Ван Гал кого ќе посака, се надевам не некој од неговите "таленти".
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Моментот веќе го потенциравте - дека ни требаат искусни, докажани фудбалери на кои Бади и Контенто, Милер и Кроос може да се потпрат и од кои може да учат. Таленти имаме сосема доволно наши.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Za talenti netreba da mua mislime sporet mene treba da se zasilimi tue kaj sto ovaa sezona bevme navistina mnogu slabi
Vidic/Alex
Bosingva/Srna/Rafinha
Tulalan/Kehdira
Moze da doneseme i eden napagac , zas da ne i golman
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ван Перси би бил феноменално решение за нападот.

Тенк веќе имаме,тоа е Гомез.
Ни треба еден ваков брз,технички поткован стрелец,кој сам може да створи ситуација за гол.Ван Перси во комбинација со Робен и Рибери би било силување!!!За него ќе треба да се одвојат до 25 милиони евра.Во најдобрите години е (26)

Во краен случај може да се види и некое друго решение за во нападот.....Мој желба е Луис Фабиано.Човекот е бразилска класика,техника феноменална,само што е 29 години,а ќе треба и за него добра сума да се издвои.Сепак ќе биде одлично решение......

Може и Вучиниќ,екстра е!

Но пред се ме интересира да видам што ќе направат со централната позиција,а после и со бековската....
 
P

PoisonLady

Гостин
...Кај забегале муабетиве...у трансфери :nesvest:
А МОЖЕВМЕ ДА БИДЕМЕ 5-КРАТЕН ЕВРОПСКИ ШАМПИОН...
 
Н

'Никола'

Гостин
...Кај забегале муабетиве...у трансфери :nesvest:
А МОЖЕВМЕ ДА БИДЕМЕ 5-КРАТЕН ЕВРОПСКИ ШАМПИОН...
Life goes on.. И мене ми е уште тешко многу, али се надевам за в година на нови резултати, само да поминеме со трансфериве како што треба, па со нови сили да атакуваме на тоа што ни се слизна во финалето оваа година.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ван Перси би бил феноменално решение за нападот.

Тенк веќе имаме,тоа е Гомез.
Ни треба еден ваков брз,технички поткован стрелец,кој сам може да створи ситуација за гол.Ван Перси во комбинација со Робен и Рибери би било силување!!!За него ќе треба да се одвојат до 25 милиони евра.Во најдобрите години е (26)

Во краен случај може да се види и некое друго решение за во нападот.....Мој желба е Луис Фабиано.Човекот е бразилска класика,техника феноменална,само што е 29 години,а ќе треба и за него добра сума да се издвои.Сепак ќе биде одлично решение......

Може и Вучиниќ,екстра е!

Но пред се ме интересира да видам што ќе направат со централната позиција,а после и со бековската....
Ako igrat dvajca napagaci vo Bayern treba da ima cetvorica sreden red a so Kroos formacijata treba da e 4 - 5 - 1.
Van Persie e strava od igrac nenormalen e stvarno vo svoite kvaliteti ...ali brat mnogu e krevok,ke go napraat partali,a Vucinic ako dojde ke bide vistinsko lajno vo timot,Luis Fabiano e najdobra varianta za napagac prema moe mislenje zatoa sto ima iskustvo a i plus ima STRENGHT i bi mozel slobodno da se vklopi vo timot i eve kako bi bilo extra sprema mene

MC.Schweini
MC/DM.Van Bommel
MR.Arijen Robben
ML.Riberry
AMC/Playmaker.TONI KROOS
FC.Luis Fabiano / Mario Gomez

A za stopper obavezno neka im bide prioritet ova leto bidejki ne ja bidnuva rabotava ke ne punat :)

--- надополнето ---

...Кај забегале муабетиве...у трансфери :nesvest:
А МОЖЕВМЕ ДА БИДЕМЕ 5-КРАТЕН ЕВРОПСКИ ШАМПИОН...

Helllooooo :) :) daj ne se sekiraj eden den i 10 titula ke slavime samo poleka poleka ke gi stasame site ... drugite imaat uste za rabota pozadi nas na vecnata lista :P



Mislam deka sezonava e poveke od plodna za nas , ne se potrebni depresii :)

--- надополнето ---

A I DA VE PRASAM WTF vi e problemov so AVATARITE :) :) :) :)

--- надополнето ---

Ova se odnesuva do Bobi , Nikola i Bavrec :)
 
Н

'Никола'

Гостин
A I DA VE PRASAM WTF vi e problemov so AVATARITE :) :) :) :)

--- надополнето ---

Ova se odnesuva do Bobi , Nikola i Bavrec :)
Јас на кладба го изгубив, и морав да носам некој Интераш, ама ми опростија и ми дадоја слобода.:)
Сега ги носам легендарните голмански нараквици на Кан, со негов потпис.:wink:
За другиве двајца немам поим.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
...Кај забегале муабетиве...у трансфери :nesvest:
А МОЖЕВМЕ ДА БИДЕМЕ 5-КРАТЕН ЕВРОПСКИ ШАМПИОН...
Ај бе па ти диши ај ако не црно да носиме 6 месеци и да ќутиме уште 6. Животот продолжува, нема ама баш никаква причина да „тажиме“ или да бидеме незадоволни од сезонава. Иднината со овој кадар е наша.

Трансферите се сега најинтересни за дискусија нормално, шпекулации се крчкаат во канцалариите па пониду, преговори бла бла...

За аватарот чисто онака нешо да смениме :jaj: Може пак ќе го сменам ако ми текне :jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom