Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Финалето ќе се игра во 20.00 ч, најверојатно ќе се пренесува на Еуроспорт 2 (така дознав од прилично сигурен извор),и ќе се собираме!!!
Arigato. (за тие што не знаат, на јапонски значи благодарам):)
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Uste sea se tresam za Liga na Sampionite posto sum od Strumica i neznam kakvi ke bidat reakciite vo gradot moj :) :) :) ako Bayern tepa ne treba od doma da izleguvam ,a pak ako tepa Inter nema da se trpat seljacanata taka da najpametno ke mi e da si dojdam vo Irish Pub i tamo pa da napravime atmosfera kako za so Lyon !:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Uste sea se tresam za Liga na Sampionite posto sum od Strumica i neznam kakvi ke bidat reakciite vo gradot moj :) :) :) ako Bayern tepa ne treba od doma da izleguvam ,a pak ako tepa Inter nema da se trpat seljacanata taka da najpametno ke mi e da si dojdam vo Irish Pub i tamo pa da napravime atmosfera kako za so Lyon !:)

Сакав тоа да посочам ама сам си одговори :smir:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Сакав тоа да посочам ама сам си одговори :smir:

Hehehe epa so drugo da pravam ako ne toa ... so mislis ti lesno ke mi e da si begam od svojot grad samo zosto sum navivac na Bayern li :) :) : )
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Hehehe epa so drugo da pravam ako ne toa ... so mislis ti lesno ke mi e da si begam od svojot grad samo zosto sum navivac na Bayern li :) :) : )
Дискриминација што да се прави.
А за купот не сум баш сигурен дека ќе го даваат на Еуроспорт 2,ако го даваат супер,знам дека ЗДФ одсекогаш тие го пренесувале финалето на купот.:toe:
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас колку што разбрав нема да биде на Еуроспорт 2. Но ќе се снајдеме за гледање, што му се секирате, познаваме луѓе што неодамна си наместија дома од овие дигиталниве телевизии.:pos::pos:
(ако се препознае дотичниот нека ми пише ПП да се договориме).:)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.403
Поени од реакции
21.967
Ili ARD ili ZDF sigurno ke imaat prenos posto javnite televizii gi imaat pravata na prenos.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ќе гледаме у кладилница ако не,пошто не ми се верува по кафичиве да ги имаат овие телевизии.На кабловска ги нема,само на сателитска......
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ќе гледаме у кладилница ако не,пошто не ми се верува по кафичиве да ги имаат овие телевизии.На кабловска ги нема,само на сателитска......
aBE KE JA IMA NA ATDHE ILI NA FROMSPORT :) :) pa moze da ja sledime utakmicava preku forumov.
EVE i edno klipce i sakam da gi poglednete na philip Lahm i na Marko Marin sto im praat na Spanija mislam deka i posle cekam komentari : ):)

Gledajte od 2min i 15 sec. nekade mislam deka e akcijata :)

Golot protiv Belgija zatoa sakam lahm da mi igra Lev Bek povtorno...tamu mu e mestoto.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Леле видеово, одзема здив. Лам е ѕверот бе.:) Како само играат сите за репрезентација, па Подолски дур играше во Баерн, а верувам и сега, воопшто не беше истиот кога ќе го облечеше националниот дрес. А донекаде и за Лам и Швајни беше така, но секако Полди делеше мноооогу со играта.
 
M

Mario Gómez

Гостин

Еве го видево, Марин ѕвер. Сакам он да игра прв состав. А Швајни кога играше AM ѕвер беше.

A за Лам и јас мислам дека појако беше кога играше лев бек, али сега многу се поврзаа со Робен и нема мрдање. А за во репрезентација мислам лев бек ќе игра. :)

--- надополнето ---


Ама Принц Полди ќе игра, заедно со неговиот љубовник Швајни. :)

Швајнски, убитачна комбинација. :vozbud:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Швајнштајгер е убедливо најдобар на позицијата која ја игра сега.Очај беше кога играше крило,како АМ можда и не толку.

А Лам дефинитивно е подобар на левата страна,односно повеќе доаѓа до израз.На десната страна е исто толку добар,подеднакво,само што е повеќе во функација на екипата и акциите со Робен,па така неможе до израз да дојдат толку неговите индивидуални квалитети и шутеви.Но се тоа е во зависност од тактиката.Сезонава игра десно,но екипата е светлосни години подобра од таа лани кога играше на левата страна.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Очај беше во Баерн, али со Полди во елфот, не се запираа. Какви голчиња има давано Швајни по асистенции на Полди. :vozbud:

Али синдром кој го имаат многу играчи, само за репрезентација играат ненормално.:vozbud:

--- надополнето ---

Олиќ го повикува Видиќ во Баерн!


:vozbud::vozbud::vozbud:
:vozbud::vozbud::vozbud:
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
da ne znae nekoj dali ima ponuda za madrid finale ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom