Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Ај дај кажејте ми ја целата прва постава на Баерн, please.:):$:kesa:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ај дај кажејте ми ја целата прва постава на Баерн, please.:):$:kesa:
:pos2::pos2::pos2::pos2: ВРХУНАЦ

1.Сеп Маер
2.Сањол
3.Баслер
4.Куфур
5.П.Андерсон
6.Јеремис
7.Шол
8.Штрунц
9.Елбер
10.Матеус
11.Ефенберг
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ај дај кажејте ми ја целата прва постава на Баерн, please.:):$:kesa:

Ајде еве за едукација на нашите најмлади и најнови членови :smir:

---------------Бут
Лам--вБајтен--Демикелис--Бадштубер
-------вБомел--Швајншатјгер
Робен--------------------------Рибери
-----------------------Милер
---------------Гомез

Под договор ги имаме уште и Ренсинг и Крафт (голмани), Лел, Герлиц, Брено, Контенто, Алаба, Екичи, Прањиќ, Тимошчук, Алтинтоп, Олиќ, Клосе.

:pos2::pos2::pos2::pos2: ВРХУНАЦ

1.Сеп Маер
2.Сањол
3.Баслер
4.Куфур
5.П.Андерсон
6.Јеремис
7.Шол
8.Штрунц
9.Елбер
10.Матеус
11.Ефенберг
Се моли мојот имењак (ццц и на форум имаме исто име :pos2:) да си провери поштенско сандаче на сурат тефтер :baeh:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ајде еве за едукација на нашите најмлади и најнови членови :smir:

---------------Бут
Лам--вБајтен--Демикелис--Бадштубер
-------вБомел--Швајншатјгер
Робен--------------------------Рибери
-----------------------Милер
---------------Гомез

Под договор ги имаме уште и Ренсинг и Крафт (голмани), Лел, Герлиц, Брено, Контенто, Алаба, Екичи, Прањиќ, Тимошчук, Алтинтоп, Олиќ, Клосе.
Кога си ги пишал сите тие пиши го и Кроос.:)
И да те надополнам, не ја напиша главата (која удира в ѕид во последно време) на семејството :
Луис ван Гаал, со неговите помошници Херман Герланд и Волтер Јунгханс.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Глеам правите калкулации кој да дојда, желби едно друго.
Одбраната:
Мојата желба е Дарио Срна кој е одличен десен бек(игра се на десната страна), а баерн лани го имаа пикирано, и мислам дека би бил супер за во баерн, таман и Лам ќе си се врати на старата позицина лев бек. За во одбраната мислам дека нама да има потреба од централен, поради тоа што тука се вБајтен, Димикелис, Бадстубер, мислам и Брено ке се врати, па нема да има потреба од некој екстра играчи. вБајтен е звер и сезонава се покажа супер, Бадстубер исто млад перспективен дефанзивец, кој може да игра и на левата позиција и мислам дека овие двајца ќе бидат столбот на одбраната следната сезона. Димикелис :tapp: тежок киксер, и ќе грее клупа со Брено, а Овие од по страниве што играат Контенто Алаба нека чекаат шанса и нека ја искористат максимално, сепак се млади.
За средниот ред:
Во средина ги имаме вБомел(иако подостарен), Швајни, Тимо, Рибери, Робен, ќе се врати Крос. Овие играчи се супер, вБомел иако 32/33 години сепак во него има уште една сезона на ниво, а Швајни супер се снаоѓа и во подефанзивни задачи како последниве утакмици. За Алиен и Предатор не треба да пишувам знаеме кои се и што се, а Крос како и Бади, е перспективен... веќе е ѕвезда во Германското, и ќе биде добар стимул во средината. P.S. нема потреба од засилувања.
Нападот:
Клосе, Гомес, Олич, Милер. Клосе би го изоставил во следната сезона и наместо него може да се донесе некој добар напаѓач од типот на Андријано(со Гомес би биле
дуо, ама како трио) или пак некој како Лавеци од Наполи.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
ej da ne me zaboravete za kaj file inace ke napraam problemi :)))) nego koga ke ideme za prvata ili vtorata utakmica? za vikendov... neznam kako uspeavme vo posledni minuti da primame uste 2 gola sepak se gleda deka alaba nema uste dovolno iskustvo ali za sreka pak uspeavme da ostaneme na vrvot :))) a za kupot mislam deka so prv sostav ke igrame i ke pobedime nema predavanje ovaa godina site tri tituli se nasi :)))


BAYERN FUER IMMER UND EWIG IM HERZEN!!!!!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
ej da ne me zaboravete za kaj file inace ke napraam problemi :)))) nego koga ke ideme za prvata ili vtorata utakmica? za vikendov... neznam kako uspeavme vo posledni minuti da primame uste 2 gola sepak se gleda deka alaba nema uste dovolno iskustvo ali za sreka pak uspeavme da ostaneme na vrvot :))) a za kupot mislam deka so prv sostav ke igrame i ke pobedime nema predavanje ovaa godina site tri tituli se nasi :)))



BAYERN FUER IMMER UND EWIG IM HERZEN!!!!!
Ок значи се гледаме и со тебе :helou: Имаш доаѓано на собири во Ајриш до сеа?

Инаку кај вБајтен не е ништо сериозно - во состав ќе веќе во среада во купот (имам впечаток дека будалиов вГаал ќе оди со прв состав во Гелзенкирхен :headbang: ). Демикелис веќе тренира од викендов и се очекува враќање во кадарот веднаш после купот. Гомез пак денес почнал со тренинзи и и тој нареден викенд веројатно ќе биде во составот. И Олиќ и Рибери се враќаат денес да тренираат со првата екипа.

И еве, пред клучните 3 недели, неколку битни податоци за тоа кој како изиграл до сега сезонава за Баерн:

Топ 8 поени (асистенции+голови во лига/вкупно):

1. Милер (27 натпревари лига/38 вк.) - 16/25
2. Гомез (25/37) - 15/22
3. Робен (18/25) - 15/19
4. Олиќ (22/27) - 11/15
5. Рибери (12/18) - 7/13
6. вБајтен (25/35) - 7/12
7. Лам (27/39) - 5/8
8. Швајни (26/36) - 4/5

Топ 8 голови:

1. Гомез (25/37) - 10/14
2. Робен (28/25) - 10/13
3. Милер (27/38) - 7/13
4. Олиќ (22/27) - 7/9
5. вБајтен (25/35) - 6/9
6. Клосе (20/28) - 2/5
7. Рибери (12/18) - 3/4
8. Швајни (26/36) - 2/2

Најмногу настапи сезонава:

1. Лам - 27/39
2. Милер - 27/38
3. Бади - 27/37
4. Гомез - 25/37
5. Швајни - 26/36
6. вБајтен - 25/35
7. Бут - 24/33

Маста им ја вади на младиве... :nesum:
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Добро овоа покалов вердер ќе го даваат у вторник на ЗДФ а Баерн у среда нема.... гледав на тоа лајвонсат.ком се некој програми ги даваат шо не ги фаќа никој .... повеќето барем.... ќе гледаме лајвстрим со надминат интернет или има некое чаре ?:tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Потврдувам присуство кај Филе со уште двајца баварци. Имам дрес од Јанкер и шалче едно убаво. Се гледаме.:pipi:
 
Н

'Никола'

Гостин
Значи досега од кајгана како што изброив има пријавено 13 души, плус јас и Bavarec. тоа значи дека се доволно, пошто имаме и други пријавено, кои не се на форумов и бројката која што ја планиравме е пополнета. За некој ден, ќе го објавам и списокот да се докомплетира, да се знае точно што е како е.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Одлично е што ќе имаме добра екипа за кај Филе......


Баварци,сезонава влагаме во клучната фаза.Сега се решава околу 3те титули.Како никогаш до сега сезонава,мора екипава да притисне.

Како што денес изјави Ван Гал.Или ќе нападнеме на сите 3 титули,или сме мртви!

Искрено ми се свиѓа таа борбеност.Против Шалке ке одиме со релативно силен состав.Се враќаат и Рибери и Олиќ.......По мене купот не е битен,но пласман во финале во Среда ќе значи голем стимул за екипата.

Против Манчестер се враќаат и Гомез и Демикелис.Ќе играат и против Штутгарт.Тоа е истотака особено важна утакмица.......

Се или Ништо!!!!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Добро овоа покалов вердер ќе го даваат у вторник на ЗДФ а Баерн у среда нема.... гледав на тоа лајвонсат.ком се некој програми ги даваат шо не ги фаќа никој .... повеќето барем.... ќе гледаме лајвстрим со надминат интернет или има некое чаре ?:tapp:
U sreda ke ja davaat na ARD DAS ERSTE slicna programa e so ZDF i dvete se FTA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom