Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
The AC Firenze is not really happy with the draw for the knockout stages of the Champions League. Fiorentina, which completed its preliminary group in front of the Liverpool and Olympique Lyon, Bayern Munich take on. "When my players and I learned of the draw, because we have been told that it would probably have been better if we had finished our group as a second," Prandelli told a news conference.
:pos::pos: Подобро да завршевме втори рекол Прандели, уште од сега ги жалам.

Инаку за денеска за со Херта нема шо да се прави муабет, ќе бидат среќни само петарда да примат. Подоцна ќе ги постирам составите.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Снегче има, ние не ја гледаме топката иако е црвена. Инаку рутинирано три нула за нас: Бујтен, Гомеж и Робен. Инаку играме без Ван Бомел во овој натпревар и тоа може да си го дозволиме, а Демихелис продолжува со своите киксови.

Ај сеа идемо на петарда.:bayern:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Bravo izgleda vo sekoja utakmica po 4-5 gola davate :wink:

Od prolet zaedno ke go brkame Schalke :tv:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Neznam so mu e na Demikelis NO se nadevam deka ce se vrati vo negovata stara forma
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
кое место е сеа баерн?
овие јуве ви ја дигнаа мотивацијата па сеа на сите петарди за нова год.:pos2::pos2:
овие волфсбург по кој пат вадат 2-2:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Прво ептен сум разочаран од одбраната иако игравме без задњи везни овој натпревар, Демихелис се тури од правење киксови. Мора да се појачува одбраната во зимскиот преоден рок. Инаку за нападот немам зборови, посебно четвртиот и петтиот гол беа убави. Ама и снегот малце пречеше. Инаку јако беше второ полувреме кога почна да врне пак снег, на нивната половина го немаше дека само таму се играше, а на нашата полно беше.

И да среќна нова година до сите.


T.Kroos so dva gola denes za Leverkusen...
Најдобро нешто е што го дадовме на позајмица кај нив, сега кај нас ќе се враќа ѕверски 19 годишен играч а тие ќе се чадат.

:pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Петарда као петарда ми го направи меракот ама не ми е јасно

а) што има вГаал против Тимо? (стварно ќе ми е криво да го изгубиме)
б) кој го плаќа Михо? Јас мислам Јуве и Херта треба да му покриваат 80% од плата, другите 20% останатите противници на Баерн :tapp:

Како и да е - ми е криво сега што доаѓа пауза од 25 дена... Во каква форма сме а нема никаква гаранција дека на почеток на вториот дел од сезоната ќе продолжиме баш од каде што застамавме...


:red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Мене ич не ми го направи ќефот денешнава победа, одбраната е мизерија моментално. Лам и ВанБујтен се напаѓачи во 70% од времето, Демихелис кикса кога ќе стигне, само Бадштубер е солиден во неговата дефанзивна бековска ориентација. Итно ни треба добар штопер.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе со Тимо 100% сум сигурен постабилна ќе беше дефназивата ама коа нејќе да го игра вГаал... :kesa: Его си е его. Само тогаш подобро нека му кажат право, нека го пуштат негде и нека земат некој во дефанзивна по мерка на вГаал (само се надевам не уште еден Брафхајд)... Тоа би било најдобро иза нас и за Тимо нема смисла добар играч да скапува на клупа :tapp:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Честитки за победата, сепак треба малце да си консолидирате одбраната. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom