Тигрести дезени, анимал принтс бла, бла ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Поселско нешто здравје!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Добро бе, шо слика дадовте за животинскиот принт? Не мора да значи дека под носење животински принт се подразбира Круела Де Вил, од глава до пети тетка во животински принт, крзно, шпиц штикла и лисица околу врат. о.О
Fo Pete's sake..
Јас лично обожавав парчиња облека со животински принт и пред да станат тренд кај нас. Зошто да не? Некое кратко фустанче, маичка или хеланки, чевлички, накит или додатоци.. Животински принт е наречено ваљда бидејќи не подразбира да ставите змиска кожа на себе.

Што им недостига на овие парчиња ?





 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Ми се допаѓа мене енимал принтот, се додека не е кожата на животното.
Инаку, убаво е.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
имам и јас нешто од овие "тигарскиве" . имам чевли,чизми,ташна,бунда,блузички,обетки..и ми се допаѓаат многу.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Никогаш сум немала вакви `тигрести`ствари а не ни помислувам да ги купам.Секогаш ги избегнувам:toe:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Мене ми се допаѓаат тигрестите дезени, сум носела и носам. Како и во се друго, и со тигрестите дезени ако се претера и се измешаат повеќе, крајниот впечаток е невкусен и ефтин изглед. Но ако се комбинираат со една боја, по можност црна, тогаш е веќе друго. Има убави тигрести модели, ташни, чевли, фустани, само најважното е нивната комбинација. Еве неколку дезени што мене ми се свиѓаат и што со задоволство би ги носела.

animal-print-pumps_d5MBY_23163.jpg Bronze Multi Animal Print Cross Strap Zipper Bootie Heels $24.00 amiclubwear.jpg barratts-shoes-black-gardenia-sequin-covered-platform-court-shoe-250x250.jpg f_41478037_1.jpg tribal_zebra1.jpg giuseppe-zanotti-suede-leopard-print-wedges.jpg 0725093A_1_.jpg 780488-400x400.jpg hannahspromdresses27552_f.jpg img-thing.jpg
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Да не ги заборавам ташните и останатите додатоци :)
HandbagsTrulyInspiredbyBrighton-FashionAnimalPrintHobo.jpg gucci_medium_animal_print_hobo_01.jpg large-silver-and-black-tiger-print-handbag-tote-or-shoulder-bag-with-black-patent-trim-7069-p.jpg tigerbagbrownbow.jpg Valentino-Leopard-Print-Goat-Hair-Bag1.jpg roberto-cavalli-animal-print-calf-hair-hobo.jpg animal print bangle.jpg evans.jpg HC-2140.jpg
 

Attachments

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
посељачко нема
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
лееее мене ми се одвратни и кич колку и да се носат моментално.
се си е до вкусот сепак :toe:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Не е мој стил. А многу сум против ако е вистинска кожа!:nenene: Премногу! ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom