Металци, слушате се или имате омилен правец?

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Да се самоцитирам:
Слушам Melodic Death, Black, Thrash, Heavy, Gothic ...
Претходниот мој пост на оваа тема е прилично стар (Јануари 2007) и сакам да се корегирам. :)
Значи: најмногу слушам: Heavy, Death и Thrash. Gothic и Black не слушам повеќе.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
највеќе heavy и trash
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Обично слушам тоа што ми се бендисува од металот но највеќе ми се бендисува Heavy и Thrash
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Да се самоцитирам:

Претходниот мој пост на оваа тема е прилично стар (Јануари 2007) и сакам да се корегирам. :)
Значи: најмногу слушам: Heavy, Death и Thrash. Gothic и Black не слушам повеќе.
Прилично си напреднал :smir:
 
U

UnholY

Гостин
Ја отсекогаш највеќе сум сакал Death метал,ама како шо веќе кажав се е прашање на периоди....
Има периоди кога слушам исклучиво Death, периоди кога слушам Grindcore, потоа Death/Black итн. ама сакам и понекогаш да се опуштам со Doom и Gothic...
 

SkyWalker

HorrificMind
Член од
12 октомври 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Јас највеќе слушам alternative, heavy i thrash metal
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Heavy & Power највеќе а понекогаш и Trash...
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Па јас искрено си слушам се што ми допаѓа од металот а најповеќе heavy и thrash.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
јас слусам метал и YO ROCK овие ... понекогаш во друштво некој др песни ... !!!! то је то но повеке МЕТАЛ (nu-metal)
 
U

UnholY

Гостин
јас слусам метал и YO ROCK овие ... понекогаш во друштво некој др песни ... !!!! то је то но повеке МЕТАЛ (nu-metal)
Добро бе Корн, аман веќе по втор пат ли треба да ти нагласам за воа YO ROCK...стварно глупо звучи и иритира....

Yu Rock, Yu Rock Yu Rock,

Еве ти трипати напишано, да се надеваме дека ќе научиш шо уствари слушаш....:tapp:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Добро бе Корн, аман веќе по втор пат ли треба да ти нагласам за воа YO ROCK...стварно глупо звучи и иритира....

Yu Rock, Yu Rock Yu Rock,

Еве ти трипати напишано, да се надеваме дека ќе научиш шо уствари слушаш....:tapp:

:pos2: :pos2: :pos2: И јас се изнервирав, ама ајде.

Ќе се научи батето, може некогаш.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Абе Roswell ништо лично ама тотално се сложуем со Гижо да не беше старата гарда ништо од Death, Black, Gothic, Doom и слични правци. Ај доста беше offtopic. Сеа у врска со темава метал у последно време не слушам у толкави количине како порано ама ипак слушам. Поштуем heavy највише после слушам и thrash понекоаш а и нешто power си пуштам али ипак heavy metal rules!! \hm/
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Абе Roswell ништо лично ама тотално се сложуем со Гижо да не беше старата гарда ништо од Death, Black, Gothic, Doom и слични правци. Ај доста беше offtopic. Сеа у врска со темава метал у последно време не слушам у толкави количине како порано ама ипак слушам. Поштуем heavy највише после слушам и thrash понекоаш а и нешто power си пуштам али ипак heavy metal rules!! \hm/
Не чешај ја работата од позади, гледаш дека таа дискусија беше пред извесно време.
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
30
Поени од реакции
0
jas slusam se od metalot no imam poveke omileni pravci t.e pravci koj sto mozes da se voocis mnogu raboti kako death metal,progressive doom death,symphonian black,doom metal i se razbira gothick
 
Член од
3 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Не чешај ја работата од позади, гледаш дека таа дискусија беше пред извесно време.
У право си Roswell, моја грешка не приметив дека е одамна водена таа дискусија дефинитивно треба некоја околна оптика да посетим :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom