МЕ ВАДИ ОД ПАТИКИ !

Член од
21 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
2
Stanvi od kompjuterot zs idam sega i od gla ke ti go aknam!!!
Smesta da si ja namestila masana za rucek, nemam vreme cel den da te cekam, ili filmot e povazen? i jas ke i recam "filmot mi e povazen" i taa ke mi frlit eden krvnicki pogled i ke recit " moreeee ne ste vie jadeni kjotek, da bevte ke videvte dali vaka ke se ponasavte, STANVI ODMA REKOV DA NE IDAM TAMU!!!!!"
imat uste mnogu ama me mrzit da pisam
Da prodolzam: Matorica edna! Po cel den nisto ama nisto ne prajs, samo za setanje i za kompjuter znajs, nisto drugo. A znajs da baras pari, daj za ova daj za ona, jas ne sum banka ovde (ne gi pecatam)
Ko ke dojdam od na rabota samo vardi da nemas se napraeno pa ke vidis togas so ke te snajdit.
Ako ako, kleci na telefon, posle ti ke si ja platis smetkata, moreee ko ke mu kazam na tatko ti, se ke ti zabranit.
Mama na tato: " Odma da go prodajs kompjuterot i da go osklucis internetot zosto po cel den samo na nego e obesena, uste nestanata taa na kompjuter" (E ova ko ke go recit mi idat da ja frlam od terasa)
леле тотално истото и мене ми се кажува , осебно тоа последното за компјутерот и за шетањето и парите .:pos2:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
1.Што учевте во школо?(одговорот секогаш ми е ништо:))
2.Ајде да јадеш не си јадеш добро во школо.
3.И што сега ќе спиеш ли?(па како да не спијам напладне кога во 6:30 сум станал)
4.Ајде до сега спиеше земи книга сега.(реченица што ме највеќе нервира)
5.И што сега ќе седиш на компјутерот цел вечер.
6.Во 23 часот:Ајде легнувај си утре треба во 6:30 да станеш.
Исто ! Ко да ги пронајдов моите у постов ! :vozbud::uvo:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
- Стани од компјутер, очите ти истекоа.
- Облечи фустанче и високи потпетици, биди женско.
- Што тие црнила ?
- Зш не бараш ти од мене пари? Да не те финансира дечкото. ( Аман бе женоо, зш ќе барам од тебе пари, кога и двете знаеме дека работам)
- И последно што ме вади од кожа: (Ѕвони телефон, таа седи во дневна(таму е и тел.) и ми вика : Ајде јави се на телефон, сигурно е за тебе. :nerv:
И кога ќе се јавам, ето ти за неа било. И почнав веќе да викам не е дома. Па после ме прашува кој беше.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
најмногу ме иритира кога зборувам некој да ме прекине.. многу се нервирам тогаш, а цела фамилија ми е таква, ко ќе им текнит нешо, морет одма да го кажет. Друго шо ме нервират е ко ќе прашвам нешо вообичаено, за кое не требит да се мислит за исцрпен одговор, да чекам сто сати да ми одговорат ( фамилијарна традиција). После, се нервирам ко ќе зборвам на телефон со мајка ми и ко ќе ми спуштит без чао, угххх.. страшно. Кога излегувам некогаш и кога татко ми ќе ме пречека на врата и ќе ми рече: зошто си толку варосана со црнила на очите.. е тоа од такт ме вади.. губам воља за живот, а не камо ли за излегување.. се нервирам коа некој касни. ме вади од патики коа некој се дига се дига , се крева, ми се заканува, и коа ќе истапам само чекор напред бега ко мува без глава.. ова се воглавном стварите кои ме ваѓаат буквално од патики..
:vozbud::pipi:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
[петок,сабота навечер],мајка ми: Христина кај ќе идеш? У колку ќе се вратиш ? Со кој ќе бидеш ? :kesa: и скоро секогаш наоѓа маана на времето кое што ќе и го кажам - касно било :nerv:
Мајка ми: Што праевте у школо денес ?
Прашањево го мрзам :ija: и увек коа ќе ми го постави и упатувам еден ужасен поглед и сфаќа дека е време да смени тема [фала богу има осет за вакви ствари]
А највише што ме нервира е тоа што ОДВАЈ чека женава да станам од пред компјутер,да седне она,да изнаврти некои бош муабети со другарките и да ме изнабрука секако...:nesvest:
Но,и покрај тоа што многу често знае косата да ми се крене од неа,си ја сакам најмногу на свет и деф. за никој не би ја мењала :pipi:
 

The-Force

Energeia
Член од
4 април 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
што и да кажат родителите се во право ама ме нервираат кога ке земам и сум сконцентриран читам нешто,гледам телевизија и они тогаш баш бла бла бла у пм ми качија шекер....:pos2:
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
nisto posebno, smetam deka moite se bas cool..edinstveno gi nervira beganje od casovi i slabi oceni..sve drugo e dozvoleno...imam dozvola da izleguvm do kolku sakam, da trosam poveke od kolku sto treba, da spijam kaj drugarki, da pravam zabava doma kaj mene i da pustam glasna muzika...i sve sto sakam..ali pod uslov vo skolo da e sve vo red..sto nemam kojznae kolkavi problemi so toa..
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Стани бе од тоа компјутерот,уште си пукаш човечиња ко мало дете
 
D

DeviL_32`

Гостин
- Mи мерисаш на цигари (Ми се иде да ги фрлам од тараса!)
- Фани учи бе сите оценки ти се слаби кај че ојш средно школо (ќе одам кај сакам)
- Па ли штракаш на продуцентот (Фрути Лупс ц ц ц)
- Дај стани од компјутерот да прочитам еден весник (ами ој купи си)
- А бе па ли направи некој проблем нема да го плаќам интернетот па кисни по интернет кафе
- Море легнувај порано утре како ќе станиш (така лесно и едноставно, иам аларм на мобилниот фала богу!)
- Ваква ли музика слушате ви младите? Зарем не се слуша стари песни (добро некои се слушат али мразам споредба со тоа време и денешното...Тоа време умре!!!! Фокусирај се ин да фјучр :) )

И пс се извинувам шо го напишав оној пост МЕ ВАДИ ОД ПАТИКИ...требаше да разлистам малку темата па да сватам шо е поентата :kesa:

А бе родители...ни го посакуваат најубавото а може да те изнервира лесно и да те оруга пред некој/а :)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Иам мислам пишано на темава мислам ама во последно време друго ме вадит од патики...

Мама: Доста сејш на компјутерот, ела в дневна тро да те видам.
И одам јас в дневна....
Мама:...
Јас: и шо прајме сеа?
Мама:... (си прдолжвит да чутит и во меѓувреме решават крстозборки и ич не ме тркаљат)

И таман ќе се решам да прам нешо друго освен седење на компјутер пошо стварно претервам и то и сметат.
Фатив да читам книга и за то нешо очи ми превртвеше.
Ко ќе излезам ми викат ногу сум шетала.
Стварно не знам шо сакат да прам.
После... ќе дојт тато од Скопје и сеа се радвам јас ќе го видам и влегвит ме бацвит таков насмеан ме гушкат и...

Тато: Сакаш пари? Имаш кредит? Сигурно не ти требет пари? На тато мојш сè да му побараш!

Ова посебно го мразам! Значи најногу нешо шо мразам на планетава е ова.
То шо не мојт да е тука со мене вака така ќе го оправдам ајде морат така, такви се околностите добро то. Ама ко ќе дојт место да прајме муабет нешо да ми посветит поинакво внимание тој се запнал за парите и после цел сат зборвење за пари си заспиват и толку го глеам цел викенд. А го глеам еднаш месечно.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
мајка ми:

-Станувај од тоа компјутерот ке ти го соберам модемот(или ке ти го исечам кабелот)! ...
-Добро бе ја на банка ли ти личам па само пари од мене да бараш..
-Шо е ова јас на коњ ли ти личам(ДА!) па и од работа коа ке се вратам да работам... женско си расчисти ја собата еднаш..
јас: па шо не ја расчисти Ивона(сестра ми) ,
она:ма остај ја неа мала е[иначе 5 одд е] ... земи чисти коа ти викам :tapp::lud:
-Леле само нека дојде родителскана од дома ке те селам (заради оцените)

татко ми:

-Добро бе ти кај планираш да се запишуеш ... у ВЛАХОВ (ова коа ке ми го каже ми иде главата од ѕид да му ја акнам)
-Погледни се у очите .. вади тоа шминката на нишо не личиш .. :)nerv::zid:)
-Се ти е дозволено(абе може и ми е :S) и ти пак не учиш.. срам да ти е ... ако ако ке дојде крај на школскава нема јас надвор да спијам :uvo: :S:S:S:tapp:

сестра ми

-Козо стани од компјутерот...сакам JANE'S HOTEL да играм :nesvest::uvo:
-Лалалала крава,крава (коа сум најјјјјјјнервозна и ете ти ја неа..на глава ми се качуе)
-Мамооооооо!Моника ме тепааа :cry:
и ке се појави мајка ми од п.м и ке почне да ми се придерава:nerv:

................ и уше работи .. уше мн мн али ме мрзи да пишуем :)
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
морам да се надоврзам:
мама: катерина, кај ќе ојш сеа?
јас: таму и таму.. ( и кажвам)
мама: и во колку ќе дојш ?
јас: ам незнам
мама: ЈАС ТРЕБИТ ДА ЗНАМ ( охх ухх аахх неможам појќе со овој диалог да живеам)
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Не ме вадат од патики зошто веќе научив да не се замарам.
 
Член од
25 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
мајка ми:
-земи среди тоа собата, женско ли си што ли си...
-среди ги играчките на брат ти, не туку ми ги прескокнувај...
-стани од компјутер, ќе те фрлам од тераса сосе него...
-земи фати книга...
-само уште еднаш да те видам со тоа црнилото на очи...
-дај гаси тоа, не е музика, пушти нешто асално...

татко ми:
-(кога го прашувам за пари да ми даде или да излезам) што е сега? леле ама си досаднаа... ко циганка си станала...

брат ми:
-(кога ќе му кажам да стане од компјутер) мамооо види ја ме тепаа!! кажи и бе она цел ден е на компјутер! (да ја на ред неможам да стасам на компјутер од тебе!!) :nerv:

знам дека мама и тато се у право, ама понекогаш стварно ме нервираат...

:jaj:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
- фати спремај испити, само спиеш се легачиш, април дојде.
- пушењето е штетно, остај ги тие цигари
- уозбили се синко

Лом се фразиве секојдневно да ги слушаш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom