Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Sony Ericcson S500, ekranot mu e zaeban, si pokazuva na nego se ama nema svetlo.. Kolku kosta da se sredi ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
2
yingtai d100 neke da se polne, rabotese odlicno se isprazni go vkluciv da se polni se pojavi baterijata na ekran deka se polni ja snema i poveke ne saka da raboti ja vadev baterijata i pak nisto HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Sony Ericcson S500, ekranot mu e zaeban, si pokazuva na nego se ama nema svetlo.. Kolku kosta da se sredi ?
ako e ekran - 1200
ako e flet - 1400.


во врска со кинесково, провери батеријата да му се шокира во некој сервис. ако пак не полни - полњачот или конекторот :)

Check camera connection na samsung u600 и боите се мењаваат насвако на негатив ... шо му е ?!?!? има спас или нов ? :D
флет кабел, кај мене е 800 денари
 
Член од
11 март 2009
Мислења
118
Поени од реакции
4
Дали некој знае дали можам да го декодирам телефонот(Sagem my200c) и д акористам сим карт. од други мобилни оператоти како вип и космофон. Моментално работи само на т-мобиле.Благодарам
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ок фала ....ааа од ск си нели ??
побарај Алфа Мобил на водњанска, бб.
02,5211745 до новата експозитура на нлб.

Дали некој знае дали можам да го декодирам телефонот(Sagem my200c) и д акористам сим карт. од други мобилни оператоти како вип и космофон. Моментално работи само на т-мобиле.Благодарам
500денари.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
2
moze li red bul od vip da se dekodira i kolku ke kosta

Yingtai d100 neke da se polne, rabotese odlicno se isprazni go vkluciv da se polni se pojavi baterijata na ekran deka se polni ja snema i poveke ne saka da raboti ja vadev baterijata i pak nisto HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
moze li red bul od vip da se dekodira i kolku ke kosta

Yingtai d100 neke da se polne, rabotese odlicno se isprazni go vkluciv da se polni se pojavi baterijata na ekran deka se polni ja snema i poveke ne saka da raboti ja vadev baterijata i pak nisto HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Неможе сеуште да се декодира успешно шитот од телефон од вип :pos2:

а кинезот однеси го до најблискиот сервис да ја шокираат батеријата па да пробаш така ... може и полначот може батеријата да е отидена ...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Ај да видиме дали има мастор за мојот проблем :)
Имам Nokia n97 сега за сега ме служеше добро, али пред некој ден на екранот ми се појави некаков error со опции за retry и stop и откако стиснав било што, меморијата односно drive E; воопшто неможе да се отвори или користи. Сите податоци во него отидоа. Пробав со restore factory settings, и слични работи али драјвот воопшто неможе да се активира. е сега дали знае некој зашто ова се случи, што е чаре и дали може да си ги вратам податоците?
Поздрав
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
2
Неможе сеуште да се декодира успешно шитот од телефон од вип :pos2:

а кинезот однеси го до најблискиот сервис да ја шокираат батеријата па да пробаш така ... може и полначот може батеријата да е отидена ...
blagodaram
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Дисплејот на LG KE500 многу избледе, одвај се гледа по нешто на екранчето.

Што може да му е и колку кошта да се направи ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дисплејот на LG KE500 многу избледе, одвај се гледа по нешто на екранчето.

Што може да му е и колку кошта да се направи ?
Треба да се провери може екран може флеткабел :S
 
Член од
12 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
9
Имам проблем со екранот на СЕ к550и. Пред некој ден се појавија 2-3 мртви пиксели. Потоа наредните денови почна да се шири и сега имам 2-3 надолжни линии по екранот. Чаре?Нов екран:?Колку ќе чини?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам проблем со екранот на СЕ к550и. Пред некој ден се појавија 2-3 мртви пиксели. Потоа наредните денови почна да се шири и сега имам 2-3 надолжни линии по екранот. Чаре?Нов екран:?Колку ќе чини?
1600 денари, алфа мобил водњанска. 02,5211745 :)

Ај да видиме дали има мастор за мојот проблем :)
Имам Nokia n97 сега за сега ме служеше добро, али пред некој ден на екранот ми се појави некаков error со опции за retry и stop и откако стиснав било што, меморијата односно drive E; воопшто неможе да се отвори или користи. Сите податоци во него отидоа. Пробав со restore factory settings, и слични работи али драјвот воопшто неможе да се активира. е сега дали знае некој зашто ова се случи, што е чаре и дали може да си ги вратам податоците?
Поздрав
да си ги вратиш податицте - не.
пробај со хард формат, ако неќе ќе мора да се флешува нов фирмвер.
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Имам проблем со екранот на СЕ к550и. Пред некој ден се појавија 2-3 мртви пиксели. Потоа наредните денови почна да се шири и сега имам 2-3 надолжни линии по екранот. Чаре?Нов екран:?Колку ќе чини?
Чаре: НОВ ТЕЛЕФОН :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom