Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
најверојатно затоа што е елџи.

imam nokia n 80 i na sred instalirajne nov softver mi se iskluci kabelot na greska sega tel. ne se ni priklucuvaa DA GO FRLAM ILI IMA SANSI ZA DA SE INSTALIRA PAK?

torte prvo da vidam dali se instalira potoa ke prajme pazar. Pozdrav
600 денари кај мене доколку не треба CRT да се враќа, ако треба церте, 55 евра.
околу 2 дена треба да седи, доколку треба сертификати да се менуваат тогаш една недела.
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
тетин ми ми кажуваше за некој тип шо го сретнал во рамстор.Вика-
си пијам јас кафе и ми доаѓа еден тип и вика``дај части кафе и ќе ти го напраам телефонот да ти работи на овој интернет``
и типо зима телефонот,чепка нешто и вика еве ти го(D900 мислам дека беше телефонот).
Како е можно тоа и може ли на други телефони
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
тетин ми ми кажуваше за некој тип шо го сретнал во рамстор.Вика-
си пијам јас кафе и ми доаѓа еден тип и вика``дај части кафе и ќе ти го напраам телефонот да ти работи на овој интернет``
и типо зима телефонот,чепка нешто и вика еве ти го(D900 мислам дека беше телефонот).
Како е можно тоа и може ли на други телефони
На кој интернет ... ако мислиш на WiFi од рамстор тоа :tapp: јеа шур ... мишн импосибл :pos2:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
тетин ми ми кажуваше за некој тип шо го сретнал во рамстор.Вика-
си пијам јас кафе и ми доаѓа еден тип и вика``дај части кафе и ќе ти го напраам телефонот да ти работи на овој интернет``
и типо зима телефонот,чепка нешто и вика еве ти го(D900 мислам дека беше телефонот).
Како е можно тоа и може ли на други телефони
едноставно можно е, ако му подесил gprs, mms, wap и незнае дека му цица по 30денари од мегабајт :)
чекајте ја сметката ;)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
едноставно можно е, ако му подесил gprs, mms, wap и незнае дека му цица по 30денари од мегабајт :)
чекајте ја сметката ;)
Оууу јеа тоа нормално дека може на секој телефон ... ќе биде весело :nesvest:
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
коа ќе дојде сметката ќе биде интересно
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kupiv mobilen Vodafone 533 i bluetooth adapter blue soleil, i mozam da prenesuvam podatoci od mobilen vo pc, ama ne mozam nisto od pc da stavam vo mobilen. Ednostavno vo programata na bluesoleil ne mi ja dava taa opcija. Moze pomos? Fala odnapred.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
28
Поени од реакции
0
MOZI BE BRAT, ODI NA PESNATA SO SAKAS DA JA PREFRLIS DESEN CLIC I ODI NA BLUETOOT I GOTOVOOO....
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ми треба FS и Main за W800i. Благодарија.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako mislis na toa da ja najdam na primer pesnata vo pc, i posle na desen klik pa ke mi dade nesto da ja pratam pesnata preku bluetooth, takvo nesto nema. Vidi ja mozam da pratam bilo sto i sliki i pesni i video od mobilniot vo pc, ama ne mozam nisto od pc da si prefrlam na mobilen. Citav na net i drugi lugje imale takvi slicni problemi. Samo sto ne znam dali go imale mojot mobilen. Da ne ima nesto toa vrska?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
kade ima (authorized) sony ericsson service (W910)??
display broken....:shok:
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Народе што мислите за Sony Ericsson w302, мислам дека е добар за тиа пари, да го купувам или да барам друг, па и дајте некој предлог :smir:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
слаб звучник.
 

ViM

Член од
25 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Имам Нокиа 7390 и во последно време почна да ми прави проблем микрофончето, т.е. повремено знае да не се слушам јас ништо кај другиот што го барам или ме бара.Направив комплетен ресет, направив software update, не ставав теми за да не го реметам, ја форматирав мемориската картичка, ја вадев ставав батеријата (во тотален очај кога бев) но приметив дека после software update и комплетниот ресет имаше резултат, но еве нема една недела повторно се случува истото.Приметив дека има опција за прочистување на гласот или нешто слично, ја активирав и деактивирав но и вака и така повторно се јавува проблемот.Чаре и колку ќе кошта тоа чаре?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам Нокиа 7390 и во последно време почна да ми прави проблем микрофончето, т.е. повремено знае да не се слушам јас ништо кај другиот што го барам или ме бара.Направив комплетен ресет, направив software update, не ставав теми за да не го реметам, ја форматирав мемориската картичка, ја вадев ставав батеријата (во тотален очај кога бев) но приметив дека после software update и комплетниот ресет имаше резултат, но еве нема една недела повторно се случува истото.Приметив дека има опција за прочистување на гласот или нешто слично, ја активирав и деактивирав но и вака и така повторно се јавува проблемот.Чаре и колку ќе кошта тоа чаре?
Може да е хардвер ... на сервис однеси го
 

Kajgana Shop

На врв Bottom