Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Некро, а да го донесам мобилниот да го ѕирнеш, да ми кажеш дали има шанса да се опорави?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
што фајде ако го видам, кога немам резервни делови?
 

TNT

Член од
3 јуни 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
drugar eden kupi samsung d900i od t-mobile (kodiran) ima li moznost da se dekodira?i ako ima kolku kosta toa?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
drugar eden kupi samsung d900i od t-mobile (kodiran) ima li moznost da se dekodira?i ako ima kolku kosta toa?
Кај мене во Алфа Мобил е 300 денари, се разбира доколку се претстави дека е од кајгана, иначе редовна цена за тој модел ми е 500 денари, како и кај скоро сите останати сервиси.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Ај сеа, ваљда Некрофилија ќе ми дајт помош. Имам Samsung D-520, и не ми работит копчето "C". Од нигде никаде, си работеше најнормално, се збудале нешто, и сега не работит. Да го носам на сервис ѓубрево?
 

Sportex

Hombre, karamba!
Член од
6 октомври 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
imam sony ericsson k750i, i mi se zaeba kamerata... koa go otvaram kapaceto se uklucuva i posle 1 sekunda sama se gasi. istoto se slucuva i koga odam preku meni. pomos?

odnapred blagodaram :salut:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
probaj master reset daj mu reset all ama prvo trgni si sliki pesni so ti trebat na komp i posle teraj ako pak ne raboti togas na servis
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
problem so nokia 6131

ne znam dali e samo so ovoj modle no imam eden problem so mojata nokia i dali moze nekoj da mi pomogne
koga pisuvam porka na mestoto za brojot vednas stom zapisam broj se dodava samo ; i ako ja pratis porakata so toa znakce zema pri no ne ja prkaa porakata.
kako mozam ova d go popravam ve molam pomagajte zaso ne mzoa da si prakm porkai
pozdraqv i blagodaram
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Некро во понеделник или евентуално вторник ти носам 2 телефона да ги ѕирнеш:
Sony Ericsson w580i - партал ми е слајдерот, се клати, ме вади од такт
Samsung U600 - после падот:kesa:прво не му работеше слушалката, па сама се оправи, а сега нешто екранот заебава, се мешаат бои и слично

ти кога си на работа за да дојдам?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ne znam dali e samo so ovoj modle no imam eden problem so mojata nokia i dali moze nekoj da mi pomogne
koga pisuvam porka na mestoto za brojot vednas stom zapisam broj se dodava samo ; i ako ja pratis porakata so toa znakce zema pri no ne ja prkaa porakata.
kako mozam ova d go popravam ve molam pomagajte zaso ne mzoa da si prakm porkai
pozdraqv i blagodaram
vo settings imash opcija reply via same centar neso taka bese :/
aj utre ili zadutre ke ti pisam na temava potocno, nemam S40 series pri raka...
 

PI

Член од
16 февруари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Откако го апдејтував телефонот во 30,00,18 верзија не ми работи ни задната ни предната камера. Станува збор за Nokia N95. Има некој идеја што да направам? Го преинсталирав преку nokia software updater , но ништо .... да напоменам дека со претходната верзија се си беше во ред
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Откако го апдејтував телефонот во 30,00,18 верзија не ми работи ни задната ни предната камера. Станува збор за Nokia N95. Има некој идеја што да направам? Го преинсталирав преку nokia software updater , но ништо .... да напоменам дека со претходната верзија се си беше во ред
уште тема да отвореше...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
imam sony ericsson k750i, i mi se zaeba kamerata... koa go otvaram kapaceto se uklucuva i posle 1 sekunda sama se gasi. istoto se slucuva i koga odam preku meni. pomos?

odnapred blagodaram :salut:
или ти е флет кабелот од камерата во прекин или нема добар контакт меѓу плочата или камерата или ти е софтвер ама не мејн и фај систем, најверојатно гдфс или ером.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom